Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NOWY29

OCz zasilacze

Polecane posty

Witam mam możliwość zakupienia kilku sztuk zasilaczy komputerowych firmy OCz. Zastanawiam się tylko czy w tej dziedzinie OCz dobrze sobie radzi ? Mam zamiar podłączyć go do pc/ew kiedyś serwera. Jeszcze jestem ciekawy Tracera a dokładniej serii "Tracer HIGHLANDER" czy dosyć wydajne i wytrzymałe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tracera odpuść sobie na starcie.

 

Co do ocz ... w sumie jest to dobra marka. Ale nie wiem jak zachowują się zasilacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OCZ ogólnie robi dobry sprzęt. Fakt, że w zasilaczach dużą konkurencją jest Chieftec, ale np. RAM'y są bardzo przyzwoite. Dobrze się kręcą, radiatory. Ale to nie na ten temat.

 

Z tego co się orientuje to zasilacze OCZ są trochę za głośne. Dobrze za to trzymają napięcia :)

 

Wybór chyba zależy od kwoty jaką dysponujesz. Tu nie ma złego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mam dostęp do kilku tanich OCz i tak rozmyślam, bo obecny zasilacz co ma być użyty do serwera jest chyba mało odpowiedni(550W abc xxxXD). Chiefteca kupić mogę bez problemu tylko po co jak mam taniego OCz. Ten co słyszałem to jakaś wersja ultra cicha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko skoczyło, sprzęt który kupiłem rok temu, teraz kupiłbym za 300zł więcej.

Polecam i chieftec'a i ocz'a

Jeden i drugi jest stabilny i porządny, cenowo prawie identycznie.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze OCZ biją Chiefteca na głowę. Zasilacze OCZ NA PEWNO są cichsze niż Chiefteci i to znacznie.

 

OCZ, Amacrox Warrior, Topower, Tagan, be Quiet!, Corsair, Antec Earth Watts to są udane marki zasilaczy, które można brać w ciemno. Te 3 ostatnie to właściwie takie ciekawostki, bo są drogie, nawet bardzo, ale niczego lepszego nie ma zarówno pod względem ciszy, stabilności napięć, zabezpieczeń, wykonania jak i sprawności energetycznej. Osobiscie mogę polecić Be Quiety (sam jednego posadam, StraightPower E6 500W), które mają sprawnośc energetyczną o kilka % wyższą niż Chefteci a co za tym idzie rachunki za prąd się mniejsze. W skali roku oszczędności (w stosunku do wybranego zasilacza o mniejszej sprawności, np wlasnie Chiefteca) mogą wynieść nawet około 80-100zł. Nie trzeba być nie wiadomo jakim matematykiem, żeby dojśc do wniosku, że wybór droższego zasilacza, bardziej renomowanego, o wyższej sprawnośći energetycznej po prostu bardziej się opłaca na dłuższą metę :) Przy czym od razu podkreślę, OCZ nie należy do top zasilaczy jeśli chodzi o sprawnośc energetyczną.

 

 

Żeby nie być gołosławnym, oto fakty (sprawność energetyczna konkretnych marek):

 

Chieftec 500W: Smart Series max 76% (tylko!) APS135 Series max 80%, Super Series max 80%

OCZ 500W: StealthXStream max 83%

Be Quiet 500W: Straight Power E6 max 87%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zasilacze co podali poprzednicy są OK (oprócz Tracera!). Dziwne masz te wyliczenia bo sprawność nie jest różna w zależności od obciążenia, aby zasilacz miał maksymalną sprawność powinienć być obciążony w okolicach 50%. Do listy można dodać jeszcze Enermax'a, razem z Be Quiet mają najwyższą sprawność, są najlepiej wykonane i najcichsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to sprawność podana przez poszczególnych producentów, a nie moje obliczenia :) Generalnie sprawność maksymalną zasilacz osiąga przy jak największym obciążeniu, a im ono mniejsze w porównaniu do mocy maksymalnej zasilacza, tym sprawnośc energetyczna w danej chwili jest niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×