Skocz do zawartości
Gość AceDude

Portfolio = komercja?

Polecane posty

Gość AceDude

Mam taką zagwozdkę:

Właśnie chciałem zacząć rysować sobie na karteczce układ dla mojego portfolio i zauważyłem, że będę potrzebował jakiś fajny obrazek na tło. I teraz: czy muszę szukać obrazków bez licencji, ew. coś kupić, czy strona tego typu jest niekomercyjna? W końcu to nie jest strona firmowa czy sklep internetowy, ale z drugiej strony - zakładka "Oferta" raczej się pojawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - jeśli zamierzasz dzięki tej stronie cokolwiek zarobić, to jest to strona komercyjna, więc ewentualne wstawianie obrazków z netu wyłącznie za pozwoleniem autora / po wykupieniu licencji na zastosowanie obrazka w projekcie komercyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jaki sposób rozumiemy zarabianie na stronie.

 

Na stronie z portfolio nie zarobimy nic, ale zarobimy dzięki niej. Nie wiem w jaki sposób licencje traktują tę kwestię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy w jaki sposób rozumiemy zarabianie na stronie.

 

Na stronie z portfolio nie zarobimy nic, ale zarobimy dzięki niej. Nie wiem w jaki sposób licencje traktują tę kwestię...

 

Tak samo jest to traktowane jak każda inna komercyjna działalność.

 

Taki przykład: firma produkująca wieszaki ma stronę - nie mają na niej sklepu internetowego, więc teoretycznie na stronie zarobku nie ma, ale podają informacje na temat swojego produktu oraz dane kontaktowe dla kontrahentów. W ten sposób strona ta podlega pod definicję strony komercyjnej. Tak więc portfolio, w którym znajdują się dane kontaktowe autora, a tym bardziej podstrona czy dział "oferta", traktować należy w ten sam sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli umieścisz charytatywne reklamy google to to nie będzie komercja. W innym wypadku poprzez reklamy na stronie zarabiasz na niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×