Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zagubiony

webmin & virtualmin

Polecane posty

Witam,

wyleciało mi z głowy hasło do webmina(z zainstalowanym virutalminem) postanowiłem je odzyskać. Hasła i userzy do webmina i do serwera są różne.

Poszukałem jak odzyskać, odpaliłem w ssh /usr/share/webmin/changepass.pl /etc/webmin user pass

Następnie zalogowałem się przy użyciu tego hasła, przeszło, poprosił mnie o ustanowienie nowego hasła, wypełniłem, ale dostałem komunikat "Password changing is not enabled! at /usr/share/webmin/password_change.cgi line 12."

Wywaliłem tą 12 linijke z tego pliku, próbuje od nowa, ale w tym samym kroku dostaje "Failed to change password : The current password is incorrect" but is correct!"

Żeby bylo jeszcze niepoprawne. Próbowałem kilkadziesiąt razy i nei ma mowy o pomyłce. Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najszybciej to reinstall webmina :)

jak wyglądała ta linia 12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest 27, temat z 5. Już dawno zreinstalowałem webmina i virtualmina. Straciłem te virtualne serwery w virtualmine, no ale cóż.

na przyszłość gdzie znajdują sie te wszystkie ustawienie i virtualki zeby nie konfigurować od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś jest 27, temat z 5. Już dawno zreinstalowałem webmina i virtualmina. Straciłem te virtualne serwery w virtualmine, no ale cóż.

na przyszłość gdzie znajdują sie te wszystkie ustawienie i virtualki zeby nie konfigurować od nowa?

 

vserery standardowo w apache, a ustawienia po każdy ma swoje (tj. php, mysql postfix ...) i kazdy jest w swoim katalogu.

(tak przynajmniej być powinno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×