Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
em.kaczmarek

pomoc przy wyborze rodzaju hostingu

Polecane posty

Na poczatku chcialem przywitac sie ze wszystkimi forumowiczami (to moj pierwszy post).

 

W sprawach hostingu jestem totalnym laikiem, w zwiazku z tym licze na profesjonalna rade doswiadczonych osob.

 

Planuje uruchomic serwis internetowy, bazujacy na silniku WORDPRESSa.

Serwis bedzie publikowal codziennie kilka nowych newsow (artykulow).

Z czasem byc moze kilkanascie (max).

 

Nie bedzie systemu rejestracji i logowania dla uzytkownikow.

Bedzie wyszukiwarka, tagi, drobne statystyki (najczesciej czytane artykuly itp).

Kilka reklam flashowych i gifow. Pare drobnych elementow JS.

 

Nie bedzie wiekszych plikow do sciagania, tylko artykuly, zdjecia etc.

 

Odwiedzalnosc serwisu na poczatku (pierwsze 3-4miesiace) planuje na kilkadziesiat osob dziennie.

Nastepne 4-8 miesiecy kilkaset osob dziennie.

Po okolo roku chcialbym osiagnac pulap kilku (2-3) tysiecy odwiedzin dziennie.

Nastepne lata jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem - kilkanascie tysiecy do kilkudziesieciu tysiecy. (ale to juz odlegla przyszlosc i wtedy hosting bedzie mozna zmienic).

 

Przewidywania odnosnie odwiedzalnosci mozna potraktowac konkretnie (poparte precyzyjna analiza).

 

Obecnie posiadam strone firmowa i korzystam z podstawowego pakietu na netmark.pl, ktory w zupelnosci mi wystarcza (poza tym ze 3-4 x w roku trafiaja sie przestoje, zamulenia czy brak dostepu do strony).

 

Zdaje sobie sprawe, ze bede musial pomyslec o czyms bardziej 'profesjonalnym' do uruchomienia serwisu.

 

Moje pytanie brzmi: czy warto pozostac przy netmarku i doplacic do jakiegos wiekszego pakietu (BIG), czy tez pomyslec o innym providerze.

 

Jesli tak to co bedzie mi potrzebne. Jaka przepustowosc miesieczna, jakie limity i inne szczegoly, z ktorych zapewne istnienia nie zdaje sobie sprawy.

 

Oczywiscie koszt gra rowniez pewna role > w momencie gdy serwis bedzie zarabial > wtedy budzet bedzie odpowiednio wiekszy. Poki co nie chce 'szalec'.

 

Po przejrzeniu forum, narazie najbardziej sklaniam sie w kierunku kei.pl

Czy opcja 'Biuro Extra' wystarczy?

 

Czy moze polecicie zupelnie cos innego?

Jakiego rozwiazania potrzebuje?

 

 

Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie posiadam strone firmowa i korzystam z podstawowego pakietu na netmark.pl, ktory w zupelnosci mi wystarcza (poza tym ze 3-4 x w roku trafiaja sie przestoje, zamulenia czy brak dostepu do strony).

 

Chmm...

 

Strasznie dużo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nie pomoze? nie doradzi? na co zwracac uwage? jakie limity sa wazne i jakie powinny byc dla mnie wystarczajace?

 

prosze o opinie

 

Takie przestoje będziesz miał w zasadzie na każdym serwerze. Jeśli Twoja wiedza na temat hostingu jescze nie jest aż tak duża proponowałbym zostać na netmark. Co nie znaczy, że masz całkowicie zakochać się w jednej firmie.

Przy początkowej fazie uruchomienia strony nie będziesz miał dużego zużycia transferu, konto nie musi być również aż tak duże. Z pewnością wystarczy ci 1 GB na dysku z przeznaczeniem na pocztę i www. Weź sobie okres testowy z jakieś firmy i porównaj obsługę w stosunku do Twojego aktualnego usługodacy, chyba nic więcej nie można Ci doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netmark będzie dla Ciebie odpowiedni. Firmę wyróżnia tani transfer, bo 1zł za 1GB i co najlepsze, przechodzi na kolejne miesiące. Ja trzymam tam strony i nie narzekam. Jeśli masz czas na testy i zmiany to możesz zainteresować się kei.pl, ale z doświadczenia wiem że szkoda czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×