Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rack

Postfix + Dovecot + Sasl na Ubuntu ... problem z konfiguracją

Polecane posty

Jak nadmieniłem w temacie, mam pewien problem z kofiguracją sasla przez dovecota dla postfixa na Ubuntu 8.10.

 

Dałem sobie na chwilę spokój z saslem cyrusa bo postfix 2.5+ z repo ubuntu wspiera autoryzacje przez sasl dovecota. 

 

postconf -a rzeczywiście to potwierdza.

 

Postfix bez autoryzacji działa poprawnie, gdy jednak dołączę poniższe linijki do main.cf:

 

smtpd_sasl_type = dovecot

smtpd_sasl_path = private/auth

smtpd_sasl_auth_enable = yes

smtpd_recipient_restrictions = permit_mynetworks, permit_sasl_authenticated, reject_unauth_destination

 

 

 

do /var/log/mail.log dopisywanie jest coś takiego podczas próby połączenia z postfixem przez telnet

 

Jun 1 23:31:17 udev1 postfix/smtpd[2380]: warning: SASL: Connect to private/auth failed: No such file or directory

Jun 1 23:31:17 udev1 postfix/smtpd[2380]: fatal: no SASL authentication mechanisms

Jun 1 23:31:18 udev1 postfix/master[5062]: warning: process /usr/lib/postfix/smtpd pid 2380 exit status 1

Jun 1 23:31:18 udev1 postfix/master[5062]: warning: /usr/lib/postfix/smtpd: bad command startup -- throttling

 

 

 

Fragment dovecot.conf dotyczący autoryzacji:

 

auth default {

 

mechanisms = plain login

 

  client {

   path = /var/spool/postfix/private/auth

   mode = 0660

   user = postfix

   group = postfix

  }

}

 

 

Protookoły są ustawione na: = imap imaps pop3 pop3s

 

Dovecot testowany niezależnie od postfixa działa bez zarzutu. 

 

Postfix na ubuntu, tak jak na debianie jest jailed w /var/spool/postfix, posiada katalog private, a dovecot wg tego co w konfigu powyżej powinien mieć wystarczające uprawnienia do utworzenia gniazda w /var/spool/postfix/prvate/.

 

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak skonfigurować sasl w tym przypadku, prosiłbym o podpowiedź.

 

Z góry dziękuję

 

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postfix na ubuntu, tak jak na debianie jest jailed w /var/spool/postfix, posiada katalog private, a dovecot wg tego co w konfigu powyżej powinien mieć wystarczające uprawnienia do utworzenia gniazda w /var/spool/postfix/prvate/.
Powinien czy ma (czyt. tworzy się tam auth czy nie)? Bo to zasadnicza różnica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hi hi , pewnie że ma ... W dovecocie uprawnienia są ustawione na postfixa, w /var/spool/ postifix właścicielem katalogów, w tym równiez "private" jest także postfix ... Zmieniłem uprawnienia private/ na 777 na potrzeby testów i zaczęło działać, gniazdo pojawiło się tam gdzie powinno ... W pierwotnej konfiguracji było to 700 postfix:root i jak wyżej napisałem, nie działało.

 

Zmieniłem uprawnieni private/  na 755 postfix:root i jest ok, podobnie jak z 750 postfix:root. Pytanie więc jest jakie powinny być optymalne uprawnienia dla katalogu private/ ?

 

Dzięki za info

 

pozdrawiam  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwotnej konfiguracji było to 700 postfix:root i jak wyżej napisałem, nie działało.
"U mnie działa ;)" (0700 _postfix:wheel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co skłaniam się do zostawienia tego boxa bez wheela i z uprawnieniami 750 postfix:root dla /var/spool/postfix/private/, chyba, że istnieją jakieś przesłanki ku temu aby jednak odebrać całkowicie uprawnienia grupie.

 

Dzięki za pomoc

 

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×