Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
qrczak

Jak to zrobić?

Polecane posty

Mam pomysł na serwis umożliwiający dodawanie zdjęć przez użytkowników(wiem, że jest ich trochę, ale mój w zamierzeniu ma być nieco inny;)).

Jak to rozwiązać jeśli chodzi o serwer? Załóżmy, że na początku będę miał 1000 użytkowników, każdy będzie mógł dodać np 12 zdjęć. Nie stać mnie na początku na dedyka, zresztą chyba nie ma takiej potrzeby. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od formatu i rozmiaru zdjęć, 12k (1000 userów x 12 zdjęć) x 100KB (przykładowy rozmiar zdjęcia, zapewne te fotki będą troche większe...) to 1,2GB czyli nie aż tak szokująco dużo. Na VPS'ie idzie to znieść ale wszystko zależy od ilości transferu jaką będziesz dysponował. Na 99,99% zaraz marekxbx się odezwie :)

 

PS. Obliczenia przy założeniu, że każdy user ma limit dodawania zdjęć - 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo optymistyczne założenie..............

Jeżeli zamierzasz założyć to dla znajomych to oczywiście że dedyk nie potrzebny.

Ale skoro już piszesz że na początku 1000 userów to musisz liczyć się ze sporymi kosztami.

12 zdjęć na miesiąc?? tydzień?? Czy ogólnie każdy może mieć 12 i ani jednego więcej??

Jakieś limity wielkości zdjęcia??

 

Jak dla mnie zbyt mało informacji podałeś.

Pozdro.

 

//Edit

Lan Hikari wyprzedziłeś mnie

I ja nie mam nic z marekxbx wspólnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie założyłem, że 1 użytkownik może dodać 12 zdjęć. to wersja podstawowa, i oczywiście, może się to zmienić w obie strony. format-np 318px × 416px (54.92 KB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jest ci potrzebne ok. 700 mb na te zdjęcia....... Więc kup hosting z ok 1 gb pojemności ( tak na zapas) i najlepiej dosyć dużym limitem transferu........

Jakieś oprogramowanie do tego masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O współdzielonych rozwiązaniach możesz od razu zapomnieć, nie znam dostawcy, który by się prędzej czy później nie czepił takiego serwisu (za wykorzystanie łącza, za zamulanie procka/pamięci, dysku itp. itd.). N apoczątek weź jakiegoś taniego VPSa, spokojnie wystarczy, a kosztował będzie niewiele więcej niż solidny shared. No i nikt się nie czepi, że zbytnio wykorzystujesz zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a shared to nawet nie myślałem. mam świadomość, że serwis długo by tam nie pociągnął. więc chyba skończy się na jakimś VPS, takim żeby oferował co najmniej 10 gb powierzchni i w miarę duży transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×