Skocz do zawartości
Pal

[wirtualny] Micro Hosting

Polecane posty

Witam.

 

Z powodu małego doświadczenia w sprawach około Hostingowych nie jestem pewien czego potrzebuję. Postaram się opisać co planuje zamieścić w sieci i podać moją wizję parametrów. Prawdopodobnie będą one nieodpowiednie do zaproponowanej strony, ale mam nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie Wam coś zaproponować. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

 

Pragnę "wzbogacić" internet o swoją stronę domową. Jest ona bardzo mała i niezwykle prosta. Obecnie strona główna (jedyna) zajmuje trochę ponad 3KB. Do tego dochodzi jeszcze ok. 20 plików tekstowych w rozmiarach od 0.3 do 4KB i dwa małe obrazki przechowywane na zewnętrznym serwerze (linki walidatorów, ok 2x 1.5KB). Całość dopełnia arkusz stylów o rozmiarze ~0.12KB. Nie jestem w stanie oszacować rzeczywistego rozmiaru na dysku bo nie znam systemów plików używanych na serwerach, ale na mojej platformie (WinXP, NTFS, 4KB na klaster) wynosi on 68KB. Strona pozbawiona jest dynamicznej zawartości, w całości została napisana w XHTML-u. Największy rozrost będzie się objawiał w zwiększającej się ilości tych małych plików tekstowych. Są to źródła programów (lub ich części) mojego autorstwa, więc wszystko będzie całkowicie legalne. Możliwe, że zdecyduje się na dodanie dłuższych opisów kodu co może wpłynąć na rozmiar strony. Ilość odwiedzin będzie znikoma. Prawdopodobnie będę jedyną osobą regularnie zaglądającą na stronę (ok. 2 razy dziennie, żeby się nacieszyć).

 

Delikatnie zawyżone parametry wyobrażam sobie tak:

- od 10 do 20mb pojemności - 20mb pozwoliło by mi na graficzną prezentacje działania programów (pliki PNG), nie używałbym tego jednak zbyt często

- 100mb rocznego transferu (podane na ślepo)

- brak reklam lub kontrola nad nimi - nie przeszkadza mi tekstowy link czy minimalistyczna i schludna grafika (button, skromny banner). Nie chcę jednak, żeby jakiś "niekulturalny" skrypt grzebał mi po źródle strony i automatycznie dodawał reklamy zupełnie ignorując wszelkie standardy.

- możliwość trzymania plików o rozszerzeniach htm, html, css, tekstowych (cpp, py)

 

Myślałem jeszcze nad niekoniecznymi dodatkami, bez których świetnie sobie poradzę. Nawet jeżeli mam jakieś plany z nimi związane to są one bardzo dalekie od realizacji lub mało istotne. Nie zobaczycie nawet jednego bitu narzekania jeżeli ich nie będzie, ale jeśli udałoby się je pozyskać będę umiał je wykorzystać:

- dopuszczenie archiwów ZIP lub innych plików spakowanych otwartymi algorytmami (nie rar) - dałoby mi to możliwość udostępniania zbiorów plików w przystępny sposób

- PHP - mógłbym się pokusić o napisanie jakiegoś prostego skryptu do przeglądania źródeł wzbogaconego o kolorowanie składni

- konto mailowe - raczej jako ciekawostka dla mnie, zawsze chciałem mieć oryginalnego maila

 

Jak widzicie szukam oferty nieprzeciętnie małej. Wiem, że może się to wydawać wręcz śmieszne, ale takie są moje potrzeby i plany przeskalowane przez prawie zerowe możliwości finansowe. Mam bardzo małe pole manewru w sieci, ale uda mi się przystosować.

 

Przepraszam, za irytującą szczegółowość, ale ze względu na wspomniany brak doświadczenia, nie jestem w stanie ocenić, które informacje są dla Was istotne. Dodatkowo, chciałem postawić sprawę jasno bo wiem, że zbyt lakoniczne pytania uniemożliwiają odpowiedź. Jeżeli macie jakieś pytania z chęcią na nie odpowiem.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://server4web.pl

 

Mogę Ci za darmo odpalić pakiet Home Start ze swojej oferty :D

 

Pojemność: 150 MB (bezpłatna możliwość zwiekszenia do powiedzmy 1GB)

Transfer miesięczny: 2 GB

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy konta po 100 MB, to najmniejsze z możliwych. Serwer w USA.

 

koszt 10 złotych/rok.

 

Sorry, że w tym temacie, ale nie mogę znaleźć na stronie oferty tego małego konta a byłbym zainteresowany (cPanel+serwer w USA). :D Można prosić o dokładny link? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, że w tym temacie, ale nie mogę znaleźć na stronie oferty tego małego konta a byłbym zainteresowany (cPanel+serwer w USA). :D Można prosić o dokładny link? Z góry dziękuję.

 

Skorzystaj z tego linku, w razie pytań zapraszam na nasz czat z operatorem.

 

http://www.billing.ehostar.net/cart.php?gid=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×