Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NOWY29

Składanie serwera

Polecane posty

Witam ostatnio pisałem w temacie http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=17733 lecz nie będe łamać regulaminu i założyłem nowy. Obecnie posiadam tego "CHIEFTEC DX-01B-D-U DRAGON....." i zasilacz 550W podobnie tej firmy + te ramy 4 gb (2x 2 GB) z taktem 800. No lecz czas na kolejny etap i chyba bardzo ważny a mianowicie uważam że teraz musze zakupić płyte główną :D Jak pisałem eATX tylko pytanie może często zadawane amd czy intel ? Jak pisałem zastosowania "narazie" domowe ale kto wie czy zapał nie zaprowadzi dalej. Zależy mi na małym poborze energi ale też na wydajności a słyszałem że za jakiś czas będzie już w sprzedaży ośmio-rdzenowy procesor intela co może spowodować spadek cen starszych modeli :) Osobiście zawsze miałem sentyment do AMD ale może to błąd ? Ale wiem że koszt takiej płyty do proca AMD czy Intela to wielki koszt, jak wspominałem na początku kupie tylko jeden procesor a dopiero potem może next. Więć co polecacie apropo procka i płyty ? Tylko nei zapominajcie że to zestaw dla "ubogiego biedaka"

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wybrałem procesor .... Jednak Opteron i chyba 2350 ponieważ to najtańszy obecnie (chyba) reprezentant cztero-rdzeniówek od AMD na serwer. Co do płyty to jednak narazie na jeden procesor no chyba że będzie coś taniego ale wątpie zatem czekam na propo. 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że komputronik ma stare ceny. Kupowałem kiedyś te Opterony od tego sprzedającego i nie było z nimi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że komputronik ma stare ceny. Kupowałem kiedyś te Opterony od tego sprzedającego i nie było z nimi żadnych problemów.

A do jakiej płyty je montowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do dysków, niestety w tym temacie jestem zielony jeżeli chodzi o raidy, srajdy itp. Co wybrać żeby było tanie, i wydajne ?:D Właściwie to chyba zestaw bo dyski i kontroler :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×