Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
e-bartek

System billingowy odpowiedni dla polskich warunków

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Czy mogą szanowni koledzy z branży polecić jakiś gotowy system billingowy, spełniający następujące kryteria:

 

1) Da się łatwo dostosować do polskich warunków, a więc pozwoli wyświetlać zł zamiast $ i za kwotą zamiast przed oraz umożliwi przetłumaczenie formularza zamówień na język polski.

 

2) Integruje się z cPanelem automatyzując typowe czynności związane z zakładaniem kont, itp.

 

3) Ma prosty (dla użytkownika) system składania zamówienia, bez zbyt dużej liczby kroków, bez konieczności wcześniejszego zakładania konta w systemie billingowym. Ewentualnie może udostępniać możliwość napisania własnego formularza zamówienia, który zaawansowany programista PHP/Perl/C++ łatwo zintegruje z systemem billingowym.

 

4) Uwzględnia dostawców nie zajmujących się sprzedażą domen - niektóre systemy, jakie widziałem, zaczynały proces składania zamówienia od kupienia domeny.

 

 

Oczywiście o całej oczywistej dla systemu billingowego funkcjonalności związanej z automatycznym wysyłaniem rachunków itp. nie wspominam nawet.

 

Bardzo miło, gdyby system ponadto udostępniał API pozwalające na napisanie własnego modułu obsługi płatności - w ten sposób, żeby dopisane przez nas oprogramowanie mogło automatycznie oznaczać rachunki jako zapłacone po przetworzeniu np. maila przysłanego po wpływie gotówki na PayU czy Inteligo. Nie jest to jednak wymagane, ostatecznie może ktoś po prostu klikać po przejrzeniu rachunku bankowego.

 

Jeśli przy okazji wbudowany będzie system ticketowy dobrze radzący sobie z mailami z załącznikami, to też będzie to dodatkowy plus, ale oczywiście nie jest to wymóg - możemy do tego używać osobnego oprogramowania.

 

Cena, na jaką jestem gotowy to $200. Miła byłaby opcja leased license za np. $20/mo na pierwszy miesiąc, żeby móc to solidnie w praktyce przetestować i upewnić się, że chcę na to wydać pieniądze.

 

 

Bardzo liczę na Waszą pomoc. Czas jakiś temu (rok temu) przyglądałem się dostępnym systemom i nie znalazłem nic, co spełniałoby jednocześnie wszystkie punkty 1-4. Może od tej pory coś się zmieniło, a może ja coś przeoczyłem?

 

A czego Wy używacie?

 

Dzięki za wskazówki.

 

Wysłany Wto Sie 30, 2005 12:32 pm:

 

Puk, puk?

 

Czy naprawdę nikt z Was nie używa żadnego tego typu oprogramowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyjrzyj sie ponizszym panelom. Byc moze nie spelnia wszystkich Twoich wymagan, ale na pewno sa godne uwagi, chociazby ze wzgledu na mnogosc dostepnych funkcji.

 

1 - LPANEL - http://www.lpanel.net/features2.php - chyba informacje zawarte na stronie najpelniej oddadza jego obraz. W chwili obecnej obsluguje chociazby dostepny w Polsce Moneybookers. Dodatowko moze uda Ci sie pogodzic przystepna cene z obsluga innych, typowo polskich systemow platnosci on-line.

To expand our gateway base, we will be offering a 35% discount to any user who will allow us to use their unsupported gateway for a period of 72 hours in order to develop. After that period, the gateway will be supported. Full support and completion time may vary.

 

2 - CLIENTEXEC - http://www.clientexec.com/newsite/product.php - mniejsza ilosc opcji niz w przypadku poprzedniego panelu, jednak jest to rekompensowane przyjemna obsluga oraz niska cena.

 

3 - MODERNBILL - http://www.moderngigabyte.net/modernbill/v....htm?ref=mb_b_2 - kolejny panel "wszystko w jednym". Demo dostepne na stronie.

 

Mam nadzieje, ze choc w niewielkim stopniu pomoglem.

Podziel sie z nami swoimi odczuciami odnosnie panelu, jesli juz sie na ktorys zdecydujesz.

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×