Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MX^Lucas

Panel PLESK a serwer Apache...

Polecane posty

Witam ponownie...

 

Mam takie pytanie, otoz to, wiadomo, ze podczas tworzenia nowej domeny poprzez panel administracyjny PLESK tworzy nowy wpis w plikach konfiguracyjnych serwera Apache, gdzie zazwyczaj odsyla do 'httpd.include'. Problem jest taki, ze przy recznej modyfikacji tych plikow, chociazby dopisanie odpowiednich wartosci wystarczy dodac dowolna subdomene, zmienic uprawnienia poprzez panel PLESK, a dany plik gdzie nanieslismy odpowiednie poprawki po prostu zostanie odswiezony na nowo, a nasze wpisy zostana po prostu wykasowane.

 

Czy jest jakas najprostrza rada, zeby pominac powtorne wpisywanie i ladowac ustawienia dla konkretnych domen z roznymi ustawieniami?

 

Myslalem rowniez o plikach vhost.conf, gdzie PLESK zaleca zamieszczac wlasne modyfikacje, ale nigdzie nie widze odwolan do tych plikow. Wiec przyszlo jeszcze mi do glowy zeby standardowo zostawic ten plik zmieniany przez panel PLESK 'httpd.include', a dodac kolejny wpis do nowego pliku, a w nim takie same odwolania <virtual host...> ze swoimi wartosciami, tylko problem jest taki, ze nie wiem, czy dziala na zasadzie zsumowania wszystkich ustawien, tzn. laduje po kolei wszystko, czy w przypadku jak zaczne ladowac drugi raz virtual host dla konkretnej domeny, to poprzednie ustawienia po prostu wyzeruja. Nie probowalem tego, ale wlasnie chce zasiegnac jakas opinie i sugestie.

 

I na koniec, czy ktos wie gdzie jest glownik plik konfiguracyjny calego panelu PLESK, tzn. gdzie odwoluje sie do serwera MySQL (konkretny login, haslo, adres localhost?

 

Bylbym wdzieczny za jakies wskazowki.

 

Pozdrawiam serdecznie

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×