Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Misiek08

ISPCP i jego chęć współpracy

Polecane posty

Witam!

Mam pytanko odnośnie współpracy ISPCP Omega z innymi aplikacjami.

Chcę hostować kilka serwerów do gry Live For Speed i będę potrzebował screena i wine by te serwery uruchomić.

Natomiast panel chcę wykorzystać do udostępnienia, każdemu wynajmującemu serwer gry, możliwości przeglądania jego własnych plików oraz zarządzania małą stroną (każdy serwer gry ma mała stronę informacyjną).

Tak więc: Czy ISPCP Omega będzie działa razem z tymi serwerami?

 

P.S Czy ISPCP Omega instaluje się na czystym Debianie(wybrałem ten system ze względu na serwery gry) czy trzeba zainstalować LAMP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opis.

 

http://krecio.pl/serwer/ispcp-opis-instalacji-debian

 

A co do instalacji to na czystym :mellow:

Jeżeli chodzi o współprace z grami to chodzi ci o zarządzanie serwerem przez panel ispCP?

Jeśli tak to raczej musiał byś mieć jakiegoś moda czy coś... gdyż nie zauważyłem w ispCP jakiegoś panelu do zarządzania serwerami gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn chodzi mi o to czy ISPCP nie będzie wyłączał procesów gry. I czy można poprzez skrypty ze strony WWW podpiętej pod ISPCP takimi procesami zarządzać (czy ISPCP nie ogranicza skryptów w jakiś sposó:mellow:?

 

Tak w ogóle to dzięki za szybką odpowiedź :)

 

A. U krecika napisane o Debianie Etch a ja będę to robił na Lenny. Co się zmieni (jestem cienki z Linuxa, a do przejścia na Linuxa z Windows'a jestem zmuszony ze względu na ceny Windy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic :mellow: komendy są podobne wszędzie :) tylko że zmienia się paczki tzn. te linki z downloadem.

 

Tutaj masz opis:

 

http://isp-control.net/documentation/pl/st...allation/debian

 

Nawet po Polsku widzę :)

 

A co do procesów jeżeli nie będą się gryźć to raczej nic się nie będzie działo ciekawego.

ispCP raczej nie pozwala zarządzać procesami z panelu więc radze poszukać innego panelu lub jakiegoś moda.

Dużo gotowych dodatków znajdziesz na forum ispCP.

 

ispCP jest darmowym panelem ale strasznie robi bałagan na serwerze i jest ograniczony jeżeli chodzi o administracje admina itp.

Dla hostingu stron www jest nawet dosyć fajny nic po za tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja nie chcę żeby on ruszał te serwery. Chcę tylko zarządzać nimi z PHP a ISPCP ma ich nie ruszać.

 

OFT:

Skoro ISPCP śmieci to jaki panel byście polecili dla małego hostingu (taki prosty, bo nie mam zamiaru tutaj DA instalować), żeby nie śmiecił i nie rządził się całym serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn ja nie chcę żeby on ruszał te serwery. Chcę tylko zarządzać nimi z PHP a ISPCP ma ich nie ruszać.

 

OFT:

Skoro ISPCP śmieci to jaki panel byście polecili dla małego hostingu (taki prosty, bo nie mam zamiaru tutaj DA instalować), żeby nie śmiecił i nie rządził się całym serwerem.

 

Generalnie większość skryptów tego typu robi Ci własne środowisko w systemie, w Twojej kwestii leży optymalizacja i poukładanie tego w jedną całość. ISPCP nie jest głupie ale trzeba się pomęczyć, DA drogi nie jest ale tu zaś źródła i większa wiedza się przydaje pytanie co wolisz :mellow:

Znam maszyny na których jest kernel pod gierki i jakiś tam serwer multiplayer + do tego DA z sajtami www i jedno drugiemu wcale nie przeszkadza, aczkolwiek można dyskutować na temat stabilności - ponieważ żaden serwer nie jest uniwersalny a właściwie jako taki nie powinno się go traktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie się tak pytam czy ten ISPCP się nie zacznie rządzić i nie będzie serwera resetował bo wykrył jakieś chore procesy. Potrzebuje tego panelu żeby łatwo zarządzać FTP'em, MySQL i stronami gdzie ludzie mogą zarządzać swoimi serwerami. To będzie max. 10-15 stron na każdej maszynie dedykowanej i możliwe że do 50-70 kont FTP i 30 MySQL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego właśnie się tak pytam czy ten ISPCP się nie zacznie rządzić i nie będzie serwera resetował bo wykrył jakieś chore procesy.

 

Nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×