Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mathis

Użytkownicy Tmbnet.pl przeniesieni do Cal.pl

Polecane posty

Witam!

Jestem użytkownikiem firmy tmbnet.pl. Kilka dni temu zdziwiłem po tym gdy otrzymałem maila od firmy CAL.PL z informacją o tym że firma Tmbnet.pl z powodów finansowych przekazała im swoich użytkowników. Dopiero kilka dni później otrzymałem maila z firmy tmbnet.pl z informacją na ten temat.

 

W firmie tmbnet.pl posiadałem/posiadam dwa konta - jedno zostało już przeniesione do CAL.pl (bez bazy danych), drugie działa jeszcze w tmbnet.pl.

 

Z tego co zauważyłem na stronie TMBenert w ofercie zostały już tylko VSerwery...

 

No cóż... przez kilka korzystałem z usług firmy TMBenert i byłem bardzo zadowolony - o CAL.pl czytałem opinie ale sprawdze na własnej skórze jak działa ten hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ze napisali iż przyczyną były kłopoty finansowe firmy TMbnet. Z własnych źródeł wiem, że firma Tmbnet dostała spore zlecenie i nie ma za bardzo czasu na poświęcenie się dodatkowo obsługą shared hostingu. Oby w cal było ci dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cal.pl nie powinno być aż tak źle. Swego czasu trzymałem tam jedno forum na przemie i było okey. W sumie ciekawa sprawa, że przekazali klientów akurat im :) Jest wiele lepszych firm na rynku, ale zapewne chodziło tutaj o pieniądze. Może cal "wykupił" ich klientów po prostu... Z ciekawości zapytam, gdzie servery miał tmbnet? Jeśli również w ovh, to nie powinniście odczuć większej różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zauwazylem tego tematu ale skoro ta informacja jest na forum od 17 kwietnia to uważam że użytkownicy mogli zostać wcześniej poinformowani o zmianach a nie właściwie już po fakcie czyli po przeniesieniu danych do CAL.pl

 

No i oczywiście transfer nie obył się bez problemów - jeden dzień mi uciekł z bazy - ogólnie już mam pewne wątpliwości co do jakości usług ponieważ strona raz działa, raz nie :) ale jestem cierpliwy wiec poczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie ciekawa sprawa, że przekazali klientów akurat im :) Jest wiele lepszych firm na rynku, ale zapewne chodziło tutaj o pieniądze. Może cal "wykupił" ich klientów po prostu...

 

nie chodziło o pieniądze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fragment maila od TM BENERT:

 

Dzien Dobry!

 

W powodu problemow finansowych i technicznych zdecydowalismy sie przekazac polskie abonamenty serwerow wirtualnych firmie INFO-CAL, ktora od dnia 05.05.09 przejela wszelkie nasze prawa i obowiazki.

 

Firma INFO-CAL oferuje uslugi na podstawie naszego regulaminu do konca oplaconego okresu abonamentowego. Firma t.m.benert Internet Service rezygnuje z oferowania serwerow wirtualnych na terenie Polski.

 

Nowy dostawca zobowiazal sie przeniesc wszelkie dane kont www/mail na nowe serwery i oferowac uslugi bez dluzszych przerw. O odpowiednich zmianach kazdy klient bedzie poinformowany przez email bezposrednio przez nowego dostawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tak się ten cały tmbnet pietlił i mędrkował na tym forum że jaki to on nie jest byznesman i w ogóle polaczki co wy tam wiecie... phhhhhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiście transfer nie obył się bez problemów - jeden dzień mi uciekł z bazy - ogólnie już mam pewne wątpliwości co do jakości usług ponieważ strona raz działa, raz nie :) ale jestem cierpliwy wiec poczekam :)

 

Szczęściarz, poważnie! Moje strony nie działają prawidłowo już 3 dobę.

 

Najpierw działały tylko w wersji bez www. na początku. Obiecali naprawić. Po dniu czekania i wymiany emaili zaproponowali, abym usunął domeny i dodał je ponownie. Testowo zrobiłem to z dwoma domenami. Pojawiły się błędy. Z panelu zniknęły, ale dodać się ich już nie dało, ponieważ wyświetla mi, że "domena istnieje". Przy okazji przestały działać strony także bez www. - a dokładniej wyświetlają błąd 404.

 

Zaproponowali usunięcie przez administratora wszystkich domen, abym mógł dodać je ponownie (+ gratis przerzucenie wszystkich danych). Uznałem, że to i tak będzie szybsze od ich działań. No i siedzę 6. godzinę od mojej zgody i czekam aż je usuną. Piszę, dzwonię, od telefonicznego "zrobię to od ręki" mija już godzina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez przeniesli. Czy jest ktos komu to dziala po tym przeniesieniu? Mi najpierw raz dzialalo, raz nie, a od kilku dni nie dziala nic procz konta email. Na stronie wywala "Permanently moved". Kontakt mailowy od 3 dni zaden, wczesniej dobry i calkiem sympatyczny nawet w godzinach po 22, dodzwonic sie teraz nie moge. Nie wiem czy maja jakas awarie czy z jakiegos powodu wywalili mnie z serwera czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie już działa, ale jazdy były dosłownie 3 doby. Teraz liczę ile muszę zwrócić klientom za przerwę...

 

A maile Ci działały, bo pewnie chodzą na poczta.cc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta frma to chyba jakas niewyobrazalna porazka! Facet cos zrobil ze strona w koncu dziala ale nie dziala juz na niej sklep!. Po kilku mailach raczyl w koncu odpisac zebym zmienil przekierowania bo mam zle z tmbnetu (co sam zoferowal sie zrobic wczesniej), ALE ZMIENIL MI HASLA DOSTEPU DO PANELU I FTP I OD TYGODNIA! nie raczy mi podac nowych mimo codziennych maili. Ja wiem ze roznie sie uklada i mam zrozumienie ze cos moze sie obsunac ale to zasluguje na jakas kare. Uwalili mi sklep ktory prowadze od 2004r, nie mam z niego zyskow, musze sie tlumaczyc ludziom, na kilkuset aukcjach mam aliasy ktore teraz nie dzialaja, nie mowiac o backupie sklepu w ktory wlozylem kilka lat pracy. TO SIE W PALE NIE MIESCI! Dodam ze nie mialem z nim zadnego sporu, jakis spiec czy czegos takiego zeby mial jakis powod mscic sie czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sprawy prosze kierowac mailem na pomoc@cal.pl.

Tresci stron zostaly przeniesione, backupy kont znajduja sie w katalogu /srv na serwerze FTP, a baz danych w katalogu glownym. Generujac dane do FTP i panelu sa one automatycznie wysylane do uzytkownikow. Prosze takze o dokladne czytanie mailingow ( zmiany hasel do baz danych, dns itd. ) - nalezy sie do nich dostosowac, a wszystko bedzie dobrze.

 

Wszelkie sprawy zwiazane z przenoszeniem nalezy kierowac na pomoc@cal.pl, tylko wtedy mozemy pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat byłem bardzo zadowolonym klientem tmbnet.pl. Teraz jestem w cal.pl i jak na razie TRAGEDIA :)

W piątek "przenieśli" mi konto z tmbnet do cal. "Przenieśli" bo na nowym serwerze są tylko puste katalogi ze starego serwera, nie ma żadnych plików, baza danych też wyczyszczona. Wiem, że podobnie stało się z kontami innych klientów, mogę przedstawić listę ponad 100 niedziałających po "przeniesieniu" stron na różnych kontach (nie tylko moich).

Obsługa niekompetentna, najpierw udzielali odpowiedzi nie na temat, cały czas utrzymują, że wszystko zostało przeniesione prawidłowo i nie zamierzają z tym nic zrobić... Napisali, że po to udostępnili jeszcze stary serwer, żeby można było sobie samemu przenieść pliki w razie "pomyłek". Jak serwer padnie to też sam będę musiał go naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obsługa niekompetentna, najpierw udzielali odpowiedzi nie na temat, cały czas utrzymują, że wszystko zostało przeniesione prawidłowo i nie zamierzają z tym nic zrobić...

hehe kontakt z Cal mi sie urwal jak poprosilem o pewne wyjasnienia. Powinienem zaplacic abo w maju, oplaty nie uiscilem tlumaczac im, ze zrobie to jak mi cos wyjasnia. Wyjasniac widac nie chcieli. Moje strony dzialaja. Dzis z ciekawosci sprawdzilem czy moge sie dalej zalogowac na tmbnet (confixx, phpmyadmin) - moge. Od 12 maja wszystko niby powinno byc juz na Cal. Zrobilem wpis na WordPress'a i niezle "halo" - nic nie zostalo przeniesione... wpisy dokonuja sie w bazie na tmbnet.

Robie szybko kopie i spadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×