Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
stfnl

[wirtualny] Hosting na "grę" internetową.

Polecane posty

Witam.

 

Dopiero raczkuję w temacie hostingów, więc nie za bardzo jestem obeznany w ofertach. Miesiąc temu postawiłem grę internetową, wybrałem hosting na group5.pl (skuszony brakiem limitów). Gra w skrócie polega na klikaniu w linki, zawierające kreatury, które rozwijają się wraz zliczbą kliknięć.

 

Wszystko było z początku OK (przede wszystkim prędkość), jednak po miesiącu (niby niedługo, a jednak), zacząłem przekraczać limity połączeń do bazy danych/godzinę, odgórnie ustalonych przez group5.pl - jak to bywa na współdzielonych hostingach. Dzisiaj również zostałem poinformowany, że serwer jest nadmiernie obciążany przez ilość, i jakość zapytań do bazy. IMO to, co zostało podane przez admina, jest niezbędne do działania gry (czyli SELECT sprawdzający, czy user o danym IP kliknął na podstronę o danym ID w danym dniu)... i nie za bardzo widzę możliwości zmienienia tego. Takie zapytania (wraz z funkcjami renderującymi obrazki na podstawie danych każdej kreatury) wywoływane są z każdym kliknięciem na każdą podstronę (odpowiadającej każdej kreaturze), więc możliwym jest, że serwer jest obciążany tymi zapytaniami

 

Od 21 marca poszło ponad 60GB transferu, miejsce nie jest aż tak potrzebne. Staty z Webalizera:

2mm8ysj.png

 

Konta growe zintegrowane z forum phpBB, ponad 1300 użytkowników w chwili obecnej.

 

być może już czas przejść na dedyka (trochę wcześnie) - ale w ogóle mi się to nie uśmiecha, z racji nn razy większych kosztów. Jednak może są jakieś hostingi wirtualne które by wystarczyły w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie możesz się pobawić w www.kimsufi.pl support nie jest zbyt ciekawy ale cena super :)

Oczywiście masz swoją maszynę gdzie nie masz limitów chyba ze serwer zajedziesz :)

Instalacje gotowe masz więc nie musisz zbytnio znać się na obsłudze serwera lecz nie zaszkodziło by poznać kilka podstawowych komend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taka maszynę już od kilku miesięcy a teraz na dodatek zmienili przepustowość łączy z tego co jedynie zauważyłem to lubi co jakiś czas wywalić trochę osób na kilka minut ale to raczej wina Polskiego internetu. Ogólnie maszyna pracuje cały czas w miarę stabilnie.

Na stronę www myślę ze się nada :) A jak ci nie będzie pasować zawsze można zmienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w miarę moich umiejętności tak.

 

Nie mówię tylko o nadmiernym obciążeniu serwera, ale również o limicie, który powoduje następujący błąd:

 

General Error

SQL ERROR [ mysqli ]

 

User 'virtuado_base' has exceeded the 'max_connections_per_hour' resource (current value: 12000) [1226]

 

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

 

czyli afaik bez względu na to jak bym zoptymalizował bazę, i jak zoptymalizował skrypty (co by uspokoiło adminów group5.pl), problem dalej będzie, z racji tego, że połączenia z bazą muszą być wykonywane dla każdej podstrony, a że te podstrony są masowo otwierane - to limit jest przekraczany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o indeksy ze względu na to iż znacznie odciążają serwer baz danych, a pisałeś o obciążeniu.

 

Co do ilości połączeń - no to na to nie ma innej rady jak własny vps lub dedyk, no bo wszystkie sharedhostingi limitują ilość połączeń/wywołań baz danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem o obciążeniu - bo to jest problemem dla hostingu, o czym skwapliwie mnie dzisiaj poinformowali. Dla mnie większym problemem były limity połączeń, które od 4 dni wywoływały błędy na paręnaście minut. Faktycznie "Hosting bez limitów".

 

Więc na start, do pobawienia się, najprawdopodobniej biorę najtańszego dedyka na kimsufi i zobaczę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamilek

 

Jesli nie chcesz szukac serwera dedykowanego daj znac na pw. Podpowiem Ci jakie rozwiazania mozna zastosowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, pisałem o obciążeniu - bo to jest problemem dla hostingu, o czym skwapliwie mnie dzisiaj poinformowali. Dla mnie większym problemem były limity połączeń, które od 4 dni wywoływały błędy na paręnaście minut. Faktycznie "Hosting bez limitów".

 

Więc na start, do pobawienia się, najprawdopodobniej biorę najtańszego dedyka na kimsufi i zobaczę co i jak.

 

Każdy sharedhosting ma limity bezpieczeństwa. A Ty spodziewałeś się, że jak nie limitują pojemności i transferu to reszta parametrów też jest puszczona "samopas" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji hostingu nie było o tym wzmianki, więc tak, czegoś takiego oczekiwałem. Widać się przeliczyłem.

 

Dedyk L na kimsufi zakupiony, błyskawicznie aktywowany, wszystko działa tak jak powinno (i co najważniejsze, sporo szybciej). Na razie IMO to był dobry wybór ;) Dzięki dla Adami za pomoc z ogarnięciem dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×