Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hpiotr

hosting dla firmy projektującej www

Polecane posty

Witam. Jestem projektantem stron internetowych i mam pytanie.

W swojej ofercie oprócz wykonania projektu chciałbym zaoferować klientowi również hosting wykonanej strony. Jakie są najlepsze rozwiązania?

 

Każdorazowe zakładanie klientowi indywidualnego konta w jakiejś firmie hostingowej?

 

Wykup jednego dużego konta hostingowego z możliwością przypięcia dużej liczby domen i podzielenie tego na swoich klientów? Powiedzmy do 50 domen o średnim lub małym transferze.

 

 

 

Jak to rozwiązać? Może są specjalne oferty dla klientów tego typu? Czy może są jakieś inne rozwiązania tego zagadnienia? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Dobrym rozwiązaniem może być konto Reseller z możliwością tworzeni użytkowników, którzy posiadają przypisane do konta poszczególne funkcje takie jak: ilość podpiętych domen, ilość baz danych oraz ilość kont e-mail itp. itd.

 

Kolejne z rozwiązań wymagające posiadania wiedzy z zakresu zarządzania linux lub posiadania administratora który skonfiguruje serwer VPS. VPS to wydzielona powierzchnia z przyznanym procesorem, pamięcią ram oraz dyskiem serwer VPS daje możliwość instalacji indywidualnych aplikacji.

 

Niektóre firmy oferują podstawową konfigurację VPS np. z wgraniem Panelu administracyjnego za darmo, jak np nasza firma Active-Hosting.pl, do każdego zakupionego serwera VPs możemy zainstalować DirectAdmin oraz wytłumaczyć jego użytkowanie.

 

Kolejne bardziej pociągające koszta na utrzymanie to serwer dedykowany, ale w tym przypadku myślę, iż wystarczy reseller lub VPS.

 

Pozdrawiam Damian Miodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też miałem tego typu rozterki - reseller, czy jakieś wypasione konto shared, czy może VPS managed czy coś...

Tak w skrócie..

 

Reseller jest OK, ale jeśli chcesz być w pełni legalny (nie wiem, czy masz firmę), to jednak lepszy będzie jakiś dobry program partnerski..

No i reseller to jednak shared hosting, czyli jak ktoś zamuli serwer, to "pojedzie" to też po Twoich klientach..

Może być też quasi reseller typu Luna w KEI - ale tam jest dość drogo.. tyle, że masz wykresiki możesz sprawować kontrolę co kto gdzie jak zamula... Potem jest VPS (zapewne managed) - ale to już wyższa szkoła jazdy, nawet z panelem typu DA...

 

Reseller to jednak minimum by z czymś zacząć.. dzielony hosting z dużymi możliwościami to masa problemów organizacyjnych... panel takiego hostingu musiałby być baaaardzo elastyczny (np. Sisco taki ma, tyle, że tam z jakością usług bywa różnie..).

 

Ja ostatecznie olałem jakieś resellery itd. i - jako, że nie mam działalności - wolę po prostu za pomocą polecenia zakładać ludziom konto w zaprzyjaźnionej firmie... dostajesz zniżki, dużą zniżkę na swoje projekty.. i ogólnie jest czyściutko i przyjemnie - każdy klient ma swoje konto...

 

A jak się zaczyna trucie d... od strony klienta (bo znalazł znajomego, który znalazł konta hostingowe za 30zł rocznie zamiast 130zł), to po prostu mówisz, że nic go nie trzyma u Ciebie i odcinasz się od gościa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że opcja programu partnerskiego może być bardzo rozsądną opcją. Sam posiadam kilku klientów którzy po porozumieniu ze swoimi własnymi klientami poprzez PP z ref linkiem zakładają im konta na ich dane lub ich klienci samodzielnie zakładają te konta u nas.

Polecający dodatkowo otrzymuje pieniążki z prowizji i wszyscy są zadowoleni.

 

Jeśli prowadzisz własną działalność to lepsze będzie konto reseller, będziesz miał możliwość refakturowania całego konta na mniejsze dla klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×