Skocz do zawartości
amator

Kontrola uptime.

Polecane posty

Mam hosting w kilku firmach i chciałbym w jakiś sposób kontrolować dostępność postawionych stron. Czy jest jakiś skrypt czy serwis który byłby w tym pomocny? Testowałem timetouptime.com ale oni sami dość często leżą. Może jest coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam napisanie sobie samemu (lub moze to zrobic jakis freelancer za 30 zl). 10 linijek kodu, a napisane pod wlasne potrzeby (w zaleznosci od wymagan).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę o tym. Chodzi o to, że niedługo przekroczę już 10-kę różnych firm i chciałbym to trochę zredukować. Najważniejsze projekty, najbardziej perspektywiczne chcę wrzucić na najlepszy hosting (niekoniecznie najdroższy). Większość jest w fazie testów lub rozwoju początkowego, więc wymagania nie są za duże, ale fajnie byłoby znaleźć coś za rozsądną cenę i z wysokim uptime. Przez kilka miesięcy poobserwuję i może jakieś wnioski da się wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyślę o tym. Chodzi o to, że niedługo przekroczę już 10-kę różnych firm i chciałbym to trochę zredukować. Najważniejsze projekty, najbardziej perspektywiczne chcę wrzucić na najlepszy hosting (niekoniecznie najdroższy). Większość jest w fazie testów lub rozwoju początkowego, więc wymagania nie są za duże, ale fajnie byłoby znaleźć coś za rozsądną cenę i z wysokim uptime. Przez kilka miesięcy poobserwuję i może jakieś wnioski da się wyciągnąć.
Jeśli znasz się na administracji serwerem polcecam VPS w linode.com. Oto pomiary jednej ze stron u mojego klienta siedzącej w linode (trzeci miesiąc). Wykres prawie wzorowy, transfer tani (USA).

 

Jeśli zwykły hosting, polecam Kei.pl, statystyki pokazują co prawda dużo "szpilek" ~2s w ciągu dnia, ale poza tym dostępność bardzo dobra (i polski admin jest 24h pod telefonem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli znasz się na administracji serwerem polcecam VPS w linode.com. Oto pomiary jednej ze stron u mojego klienta siedzącej w linode (trzeci miesiąc). Wykres prawie wzorowy, transfer tani (USA).

 

Jeśli zwykły hosting, polecam Kei.pl, statystyki pokazują co prawda dużo "szpilek" ~2s w ciągu dnia, ale poza tym dostępność bardzo dobra (i polski admin jest 24h pod telefonem).

Czytając temat chyba prosto jest wywnioskować, że user szuka aplikacji do porównania uptime z różnych serverów a nie kolejnej oferty :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ja się podepnę bo chodzi mi o jakiś darmowy serwis kontrolujący utime dla http ilub w inny sposób kontrolujący czy serwer jet online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytając temat chyba prosto jest wywnioskować, że user szuka aplikacji do porównania uptime z różnych serverów a nie kolejnej oferty :rolleyes:
Pomiary które podałem przeprowadzone są przy użyciu http://site-uptime.net. Mierzę tą usługą dostępność i parametry wszystkich serwerów z których korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×