Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomko

Serwery pod społecznościowkę (300.000 uu/mies)

Polecane posty

Witam,Proszę o pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu serwerów, przeznaczonych pod serwis społecznościowy o szacunkowej początkowej odwiedzalności 300.000 unikalnych wejś miesięcznie: 1) Serwer aplikacyjny 2) Serwer bazy danych z dużą ilością RAMU, ze wzgledu na fakt, iż sesje są przechowywane w bazie danych3) serwer do przechowywyanie zdjec np lighthttpd lub nginx Idea działania serwisu jest zbliżona do naszej klasy.

 

Co polecilibyście ze swej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile to ja już miałem takich klientów - którzy otwierali kolejną mega wielką społecznościówkę, która miała stać się hitem.

Skoro będzie to popularne - to nie bierz się za to od tej strony. Bez jaj - ale szukać tego typu informacji na forum? Zainteresuj się osobą rozeznaną w temacie i poproś ją o konsultacje(wątpię, że znajdziesz kogoś kompetentnego który za darmo udzieli Ci szczegółowych informacji)

To się nazywa poważne podejście do sprawy "otworzę sobie temat na forum i dostanę supcio info, dzięki którym otworzę swoją kochaną różowiutką społecznościówkę".

Ale skoro chcesz osiągnąć większą popularność rób to należycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie widze zwiazku pomiedzy budzetem (1000 zl ) a iloscia unikalnych uzytkownikow. Powiedz mi skad masz ta liczbe 300 000 ?

Jesli jest to szacunek to na podstawie czego ?

 

Moim zdaniem na poczatek spokojnie starczy wam sredniej klasy serwer Vps (w cenie ok 100-150 zl miesiecznie )

 

M.Z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos nie widze zwiazku pomiedzy budzetem (1000 zl ) a iloscia unikalnych uzytkownikow. Powiedz mi skad masz ta liczbe 300 000 ?

Jesli jest to szacunek to na podstawie czego ?

 

Moim zdaniem na poczatek spokojnie starczy wam sredniej klasy serwer Vps (w cenie ok 100-150 zl miesiecznie )

 

M.Z

 

Dokładnie, w końcu na dzień dobry te maszyny o których pisze autor 1 postu będą się po prostu nudzić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co polecilibyście ze swej strony?

 

Jeżeli chcesz tak mocno wystartować (a musisz wiedzieć, że 300k UU/mc to dużo, gdyż w społecznościówkach średnio na jednego użytkownika przypada 20-25 odsłon), a do tej pory nie masz doświadczeń z danym rynkiem to raz jeszcze gruntowne przeanalizuj swój biznesplan pod kątem realnych prognoz dotyczących ilości UU/Odsłon (najlepiej popartych namacalnymi danymi, nie opieraj się na przypuszczeniach). Jeżeli nie posiadasz takich danych to nie ładuj się w koszta. Pojedynczy serwer z DualCore + 4GB RAM + 2x500GB RAID1 + 10mbps/3TB na pokładzie spokojnie starczy na dłuuugo.

 

Jeżeli jednak Twoje prognozy są oparte na czymś więcej niż domysłach to, tak jak koledzy wyżej wspomnieli, zainteresuj się OVH.pl. Firma posiada jedną z atrakcyjniejszych ofert serwerów dedykowanych, wraz z grupą ciekawych rozwiązań dodatkowych. Od razu zaznaczam, że Ciężko będzie Ci zakupić trzy serwery mieszcząc się w tak skromnym budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do społecznościówki to ja bym użył nginxa albo cherokee (jest troszkę szybszy od nginxa) do serwowania aplikacji po fcgi albo wsgi :P z włączonym gzipowaniem treści tekstowych. PHP też można uruchomić po fcgi, i działa to, w moim wypadku, znacznie szybciej i wydajniej pamięciowo niż podobne rozwiązanie z apache2 jako serwer httpd. Rewrite'y z mod_rewrite można sobie także spokojnie przepisać np do nginxa, przeważnie bez jakichkolwiek problemów (u mnie rewrite'y dla joomli, wordpressa + paru własnych rzeczy działają bez problemu). Poza tym myślę, że jedna maszyna Ci wystarczy - konfiguracja to już kwestia preferencji - na pewno jednak polecam dyski z interfejsem SAS (ze wzgledu na bazy danych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×