Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mich@ł

Podmiana numeru licencji w DA

Polecane posty

W jaki sposób można podmienić numer licencji w panelu Direct Admin? Da się to zrobić poprzez panel ew poprzez edycje jakiegoś pliku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

tak:

cd /usr/local/directadmin/scripts

./getLicense.sh IDusera IDLicencji

service directadmin restart

 

Pozdrawiam Damian Miodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak:

cd /usr/local/directadmin/scripts

./getLicense.sh IDusera IDLicencji

service directadmin restart

 

Pozdrawiam Damian Miodek

 

Nie kopiuj bezmyślnie FAQ(Knowledgebase) directadmina.

Jesteś pewien, że pytający używa dystrybucji "REDHATOPODOBNEJ"?

W takim wypadku po kiego grzyba wklejasz informację by wykonać restart w ten sposób?

Zresztą po kiego grzyba podajesz tą informację jak Patryk już to zrobił?

Aż mnie ściska jak widzę takich administratorów z howto... a potem trzeba sobie psuć pół dnia, żeby coś po takich naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :)

 

Aż mnie ściska jak widzę takich administratorów z howto... a potem trzeba sobie psuć pół dnia, żeby coś po takich naprawiać.

Czyli jak już coś naprawiasz i Ci za to płacą to jest od razu psucie dnia :D? Wiem że najfajniej to by było już coś naprawiać w kilka minut i zarobić no ale czasami nie ma tak lekko, czasami trzeba jednak popracować :) I tak uważam że jak by przeliczyć wszystko na roboczogodziny to zawód Administratora systemów jest bardzo opłacalny a więc nie wiem czemu narzekasz :)

 

Sorki ale mnie to rozbawiło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak już coś naprawiasz i Ci za to płacą to jest od razu psucie dnia :D ? Wiem że najfajniej to by było już coś naprawiać w kilka minut i zarobić no ale czasami nie ma tak lekko, czasami trzeba jednak popracować :D I tak uważam że jak by przeliczyć wszystko na roboczogodziny to zawód Administratora systemów jest bardzo opłacalny a więc nie wiem czemu narzekasz :)

 

Sorki ale mnie to rozbawiło :)

 

 

Przeczytaj jeszcze raz cały kontekst zdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jarek, przeczytałem i dalej to zdanie dla mnie brzmi jak narzekanie na pracę :D No chyba że ma jakieś inne znaczenie to przepraszam :D

 

A co do mojego pytania to skorzystam z podpowiedzi Patryka bo mam Debiana a więc sztuczka Active-Hosting'a chyba nie przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek, przeczytałem i dalej to zdanie dla mnie brzmi jak narzekanie na pracę :D No chyba że ma jakieś inne znaczenie to przepraszam :D

 

To kiepsko Ci idzie czytanie ze zrozumieniem.

Nie narzekałem na tych którzy zadają pytania(chociaż, gdyby ruszyli głową to by nie musieli ich zadawać) - a raczej na takich, którzy wklejają bezmyślnie howto i chcą się uważać za guru.

Co do tego narzekania na pracę to raczej miałem nadzieję, że ktoś ruszy mózgownicą i przydzieli to co wyżej napisałem do tego co napisałem poniżej. (Tak przynajmniej się uczy w Polsce, więc nie wiem dlaczego Mich@ł Ty tego nie zrozumiałeś)

Denerwują mnie "administratorzy" pokroju active-hosting, którzy oferują usługę, jednak nie posiadając zielonego pojęcia o robocie - tylko głupio kopiując komendy z rozmaitych howto. Potem można spotkać naprawdę ciekawe okazy i niekiedy, żeby naprawić taki bajzel potrzeba ładnych paru godzin. A jeżeli uważasz, że powinienem się cieszyć z takiego zlecenia bo mi za to płacą - to się grubo mylisz. Wątpię, że znajdę jakiegokolwiek administratora, który lubi robić po kimś. Tym bardziej takiego, który lubi babrać się w syfie i gdy już coś poprawi okazuje się, że coś innego nawala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malu, nie wiem dlaczego mnie obrażasz... Powiedzmy że moja wypowiedź to była interpretacja Twoich słów. Miałeś co innego na myśli to ok ;]

 

Dzisiaj robiłem podmianę licencji. Przeglądałem plik /usr/local/directadmin/scripts/getLicense.sh i nie było mozliwości wpisania danych nowej licencji (zakładałem że wystarczy podmienić dane w pliku i tyle) a więc skorzystałem z wypowiedzi Active-Hosting'a i wszystko się zaktualizowało prawidłowo :P A więc Debian chyba ma coś z REDHATa :)

 

Denerwują mnie "administratorzy" pokroju active-hosting, którzy oferują usługę, jednak nie posiadając zielonego pojęcia o robocie
Jakieś tam pojęcie chyba ma jeżeli prowadzi firmę hostingową :) Zresztą to wasze prywatne spory i ja się w to nie mieszam :P

 

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
malu, nie wiem dlaczego mnie obrażasz... Powiedzmy że moja wypowiedź to była interpretacja Twoich słów. Miałeś co innego na myśli to ok ;]

 

Dzisiaj robiłem podmianę licencji. Przeglądałem plik /usr/local/directadmin/scripts/getLicense.sh i nie było mozliwości wpisania danych nowej licencji (zakładałem że wystarczy podmienić dane w pliku i tyle) a więc skorzystałem z wypowiedzi Active-Hosting'a i wszystko się zaktualizowało prawidłowo :P A więc Debian chyba ma coś z REDHATa :)

 

Jakieś tam pojęcie chyba ma jeżeli prowadzi firmę hostingową :) Zresztą to wasze prywatne spory i ja się w to nie mieszam :P

 

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :)

 

Nie wiedziałem jaki masz os.... i tak napisałem bo sam taki używam jak i debiana.

Tu i tu działa tylko w debianie inaczej restart DA.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×