Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szopik

Subdomena podpięta do innego serwera.

Polecane posty

Witam, mam pytanie czy da się zrobić pewną rzecz z domenami. Posiadam domenę która jest zarejestrowana w firmie A, serwer jest w firmie B, zatem domena wskazuje na serwer B, jednak chciałbym utworzyć subdomenę która będzie wskazywać na serwer w firmie C. Czy coś takiego jest możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ;) a czy ktoś zna odpowiedź ewentualnie jak się to profesjonalnie nazywa to będę wiedział czego szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Serwer B:

 

ns1.subdomena.domena.pl. A IP C

ns2.subdomena.domena.pl. A IP C

 

subdomena.domena.pl. NS ns1.subdomena.domena.pl.

subdomena.domena.pl. NS ns2.subdomena.domena.pl.

 

Serwer C:

 

subdomena.domena.pl. NS ns1.subdomena.domena.pl.

subdomena.domena.pl. NS ns2.subdomena.domena.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak konkretnie bo nie wiem czy subdomenę mam utworzyć na serwerze A czy B ? Z koleji serwer B to - home.pl tam natosmiat nie widzę możliwości przekierowanie subdomen na inne miejsce niż katalog :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec jak konkretnie bo nie wiem czy subdomenę mam utworzyć na serwerze A czy B ? Z koleji serwer B to - home.pl tam natosmiat nie widzę możliwości przekierowanie subdomen na inne miejsce niż katalog :/

Logujesz się do panelu home.pl, wybierasz Konfiguracja domeny a potem z lewej Edycja wpisów oraz przycisk dodaj element.

 

nazwa hosta: subdomena lub subdomena.domena.pl.

typ rekordu: Adres IP (A)

Czas odświeżania: możesz 1 godzina

Główna wartość rekordu (adres IP, nazwa hosta lub wpis SRV): a.b.c.d - adres IP serwera C

 

Teraz na serwerze C musisz skonfigurować odpowiednio serwer www jeżeli chcesz oczywiście ta subdomenę wykorzystać dla www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logujesz się do panelu home.pl, wybierasz Konfiguracja domeny a potem z lewej Edycja wpisów oraz przycisk dodaj element.

 

nazwa hosta: subdomena lub subdomena.domena.pl.

typ rekordu: Adres IP (A)

Czas odświeżania: możesz 1 godzina

Główna wartość rekordu (adres IP, nazwa hosta lub wpis SRV): a.b.c.d - adres IP serwera C

 

Teraz na serwerze C musisz skonfigurować odpowiednio serwer www jeżeli chcesz oczywiście ta subdomenę wykorzystać dla www

Tylko problem polega na tym że takiej opcji nie mam, domena jest na serwery home.pl (serwer B ) wydelegowana z serwera A i właśnie czy coś takiego się da zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko problem polega na tym że takiej opcji nie mam, domena jest na serwery home.pl (serwer B ) wydelegowana z serwera A i właśnie czy coś takiego się da zrobić :/

 

A serwery DNS gdzie masz ? w A czy na home czyli B ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm i chyba tu jest problem, bo panelu administracyjnym home.pl nie mogę wejść w tą domenę. jak w chodze w Dostępne usługi -> Domeny - wyświetlają mi się domeny i w cześć mogę wejść i konfigurować a właśnie w tą jedną nie wyświetla się tylko:

 

domena.pl Adres - Katalog: /jakis_katalog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm i chyba tu jest problem, bo panelu administracyjnym home.pl nie mogę wejść w tą domenę. jak w chodze w Dostępne usługi -> Domeny - wyświetlają mi się domeny i w cześć mogę wejść i konfigurować a właśnie w tą jedną nie wyświetla się tylko:

domena.pl Adres - Katalog: /jakis_katalog

A możesz się zalogować do Panelu home a jako user podać właśnie domenę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaparkuj domenę w FreeDNS.sgh.waw.pl

Np.

 

Domena:

;; ANSWER SECTION:

jarekmk.pl. 84254 IN A xx.xx.xx.xx

 

Sub domena:

;; ANSWER SECTION:

sub.jarekmk.pl. 86400 IN A xx.xx.xx.xx

 

Rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mogę. Co w takiej sytuacji moge zrobic :/

 

Ale to bez sensu, jeżeli domenę zarejestrowałeś poprzez home.pl to musisz mieć możliwość zalogowania się do panelu i robienia wpisów do NS-ów, jeżeli faktycznie ,masz domenę w home to skontaktuj się z ich BOK-ie i dowiedz się dlaczego nie możesz sić zalogować.

 

@JarekMk

Po co mu freedns jak i tak nie zmieni DNS-ów, bo nie może się zalogować do Panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W firmie B tworzysz subdomenę i podpinasz ją jako domenę (masz wtedy możliwość zmian dns-ów i innych pierdół). Później zmieniasz dns-y na te z firmy C i w firmie C w panelu podpinasz tą subdomenę. Ja tak robię w DA, nie wiem czy działa w jakiś innych panelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok już wiem wszystko. domena zarestrowana w firmie A, została wydelegowana do firmy B (home.pl) - niestety home nie udostepnia panelu dla domen wydelegowanych :/ wysłałem więc zapytanie do administratora żeby zmienił adresy dns subdomeny na serwery firmy C i czekam na odpowiedź. Ktoś miał taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×