Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shk

Przejęcie domeny *.pl *net.pl

Polecane posty

Witam,

czy jest możliwość przejęcia domeny *.net.pl w jakiś sposób?

Domena moim zdaniem jest mało używana, a poza tym, prowadzą

do niej więcej niż jeden adres.

Z góry dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest możliwość.

 

Jeżeli chodzi jak to z tego o ile mi wiadomo musisz czekać aż wygaśnie jej ważność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sposoby są dwa.. albo składasz opcję na wybraną domenę (maksymalnie na 3 lata) i przez ten czas rejestrator monitoruje czy dana domena się zwolniła, jeśli tak rejestruje ją dla Ciebie.<br />Sposób nr dwa, czekasz samemu aż domena wygaśnie i składasz opcję jej przejęcia, np w dropped.

 

Edit: sposób nr 3 - kontakt z właścicielem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sposoby są dwa.. albo składasz opcję na wybraną domenę (maksymalnie na 3 lata) i przez ten czas rejestrator monitoruje czy dana domena się zwolniła, jeśli tak rejestruje ją dla Ciebie.

Nie maksymalnie ;) tylko na 3 lata, nie da się założyć opcji na 2 lata lub rok.

Rejestrator nie monitoruje domeny, po prostu gdy domena spadnie to jest automatycznie rezerwowana dla osoby, która założyła opcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rejestrator nie monitoruje domeny, po prostu gdy domena spadnie to jest automatycznie <b>rezerwowana</b> dla osoby, która założyła opcję<br />

 

Myślałem przez chwilę że czytać nie umiem, ale jednak zerkam jeszcze raz i co widzę..? ;)

Opcja na domenę to usługa dająca pewność na rezerwację wymarzonej nazwy domeny polskiej, użytkowanej przez dotychczasowego Abonenta na wypadek nie przedłużenia Abonamentu na kolejny okres.

Składając zamówienie, po dokonaniu opłat, nazwa domeny jest monitorowana przez okres 3 lat, dzień i noc, nieustannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałem przez chwilę że czytać nie umiem, ale jednak zerkam jeszcze raz i co widzę..? ;)
Widzisz marketingową papkę dla ludu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<br />Widzisz marketingową papkę dla ludu...<br /><br />

I taką marketingową papką najłatwiej wytłumaczyć osobie o co chodzi.. Czasem obrazowo jest najwygodniej..

 

(OT) P.S. Ktoś mi wytłumaczy po co dokładnie opiswać osobie która nie ma pojęcia z czym to się je, co robi rejestrator? Bo ja sensu nie widzę, ale wszyscy dookoła chcą zabłysnąć, bo przecież pewnie chłopak nie ma pojęcia.. (ech coś dzisiaj cięty jestem na głupkowato-polskie odpowiedzi)

(/OT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I taką marketingową papką najłatwiej wytłumaczyć osobie o co chodzi.. Czasem obrazowo jest najwygodniej..
Jasne, nikt tego nie neguje.

 

(OT) P.S. Ktoś mi wytłumaczy po co dokładnie opiswać osobie która nie ma pojęcia z czym to się je, co robi rejestrator? Bo ja sensu nie widzę, ale wszyscy dookoła chcą zabłysnąć, bo przecież pewnie chłopak nie ma pojęcia.. (ech coś dzisiaj cięty jestem na głupkowato-polskie odpowiedzi)

(/OT)

Przeczytaj jeszcze raz swój poprzedni post...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×