Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dmz el

Problem z przekierowaniem

Polecane posty

Witam

Przeniosłem hosting z HitMe.pl na Prohost.pl - domenę mam w Active24.pl.

Oczywiście przestawiłem DNSy na te co dostałem w mailu od prohost.pl (ns1.nameserverus2.com / ns2.nameserverus2.com) i po kilku godzinach przekierowanie działało już na nowy serwer (domena: rzeznia.eu, adres z prohost: rzeznia.prohost.pl). Mija już 5 dzień a ludzie piszą mi, że nieraz przekierowuje ich na stary hosting i pomaga restart liveboxa ale są też tacy co piszą że wcale nie mają dostępu do forum... Adres IP na który ich przekierowuje: http://85.17.254.135/~peter/

Piszą mi, że nieraz muszą restartować modem kilka razy dziennie bo raz działa dobrze raz źle. Oczywiście to dzieje się niewielkiej grupie użytkowników...

Czym to może być spowodowane? Co powinienem jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to wina ich providenta, po prostu po pewnym czasie powinno już wszystko działać normalnie. Czasami te DNS szwankują :)

Możesz jeszcze na IP przekierować domenę na jakiś czas może to coś da,a po pewnym czasie ustawić na dns.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Twojej stronie wszystko jest OK. Problemem są zepsute resolver'y albo dns-cache po stronie użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze większym problemem jest brak umiejętności szukania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po Twojej stronie wszystko jest OK. Problemem są zepsute resolver'y albo dns-cache po stronie użytkowników.

 

juz kiedys widzialem podobny problem z dns.neostrada.pl (uzywany jeszcze jako zapasowy resolver w neostradzie kiedy ostatnio sprawdzalem)

 

stary rekord

$ host rzeznia.eu dns.neostrada.pl

Using domain server:

Name: dns.neostrada.pl

Address: 217.98.63.164#53

Aliases:

 

rzeznia.eu has address 85.17.254.135

 

tu juz jest ok

$ host rzeznia.eu dns.tpnet.pl

Using domain server:

Name: dns.tpnet.pl

Address: 194.204.159.1#53

Aliases:

 

rzeznia.eu has address 86.111.247.16

 

wiec w wiekszosci przypadkow bedzie ok ale czasem moze zalapac nieprawidlowy wpis jesli uzyje zapasowego

 

w moim przypadku zaktualizowalo sie mniej wiecej po czasie expire time (2 tygodnie w moim przypadku)

u ciebie jest 41 dni, pisalem tez do tepsy (oczywiscie bez odpowiedzi) moze oni recznie odswierzyli hgw

 

jak bedzie w twoim przypadku to nie wiem, moze "błekitna linia" bedzie w stanie pomóc :)

 

Czy Ktos majacy neostrade moze potwierdzic ze ten trefny dns (217.98.63.164) jest uzywany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Ktos majacy neostrade moze potwierdzic ze ten trefny dns (217.98.63.164) jest uzywany ?

Niestety...

 Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 194.204.152.34
								 217.98.63.164

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×