Skocz do zawartości
athbus

Kei.pl Porównanie shared z luną

Polecane posty

Witam,

mam stronkę hostowaną w kei.pl, która zbliża się do limitów obciążenia konta shared (chodzi o obciążenie procesora nie transfer).

Jako, że wiele osób tutaj korzysta z usług Kei.pl chciałbym zapytać jak wypada obciążenie konta shared w stosunku do podstawowej wersji Luny. Tj. czy luna z opcją 5% obciążenia jest wydajniejsza niż konto współdzielone - jeśli tak to mniej więcej ile wydajniejsza.

 

pozdrawiam,

ath

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam stronkę hostowaną w kei.pl, która zbliża się do limitów obciążenia konta shared (chodzi o obciążenie procesora nie transfer).

Jako, że wiele osób tutaj korzysta z usług Kei.pl chciałbym zapytać jak wypada obciążenie konta shared w stosunku do podstawowej wersji Luny. Tj. czy luna z opcją 5% obciążenia jest wydajniejsza niż konto współdzielone - jeśli tak to mniej więcej ile wydajniejsza.

Podejrzewam, że wydajność będzie podobna, ale zaletą konta wirtualnego jest to, że w momencie dociśnięcia serwera nie zostaniesz z niego wyproszony przez adminów (strony po prostu będą trochę wolniej generowane).

 

Przerabiałem przejście shared -> Luna na Kei i jedyną niedogodnością Luny w stosunku do shared był tragicznie długi czas potrzebny na podniesienie maszyny po restarcie (przez pół godziny system był niedostępny a rebooty zdarzały się niestety właśnie w godzinach "biurowych"). Być może teraz nie restartują już hostów VPS w ciągu dnia, tego nie wiem.

 

Ogólnie Lunę/Kei mogę polecić - wydajność (w porównaniu np. do Progreso) bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×