Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kuzyn Horhe

[wirtualny] hosting pod stronę

Polecane posty

Witam

 

Poszukuję hostingu pod średniej wielkości stronę internetową. Obecnie ma ok 12 000 uu dziennie i zużywa 2-3GB transferu dziennie. Strona znajduje się w nazwa.pl i ograniczenia co do zapytań do bazy danych powodują, że strona wieczorami przestaje działać, lub działa bardzo powoli.

Szukam czegoś w cenie do 1500zł rocznie (dobrze gdyby była możliwość płacenia np. co pół roku), z transferem ok 100GB/miesiąc. Ważne też, żeby serwer wytrzymał gdyby oglądalność wzrosła jeszcze ponad 15 000 uu i nie było konieczności jego zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy vps'a, ale z tego co czytałem to potrzebna jest znajomość obsługi serwera więc to odpada, a oferta Managed vps (jeśli dobrze rozumiem to już nie ja się zajmuję serwerem) jest już za droga więc to też odpada :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukam czegoś w cenie do 1500zł rocznie (dobrze gdyby była możliwość płacenia np. co pół roku), z transferem ok 100GB/miesiąc. Ważne też, żeby serwer wytrzymał gdyby oglądalność wzrosła jeszcze ponad 15 000 uu i nie było konieczności jego zmiany.

Czy wytrzyma 15k uu to zależy jaki skrypt i czy masz na myśli dzień czy miesiąc :P

 

dKonto Enterprise http://dhosting.pl/oferta/serwery_www.html lub Prohost i Platinium Biznes (ze względu na %CPU bo transferu by Ci starczyło nawet z najtańszego pakietu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej nie jest to oferta dla mnie. Strona (w pierwszym zdaniu napisałem, a potem już zapomniałem tego dopisać ) ma 12000uu/dzień (według stat.pl) a transferu zużywa (według wyliczeń z panelu nazwy) od 2 do 3 GB/dzień (bliżej 3). Dlatego ewentualnie pasowałoby konto Enterprise, ale muszę zakładać margines dla wzrostu oglądalności więc 1024GB rocznie (to tylko 2,8GB/dzień) więc trochę za mało.

 

Co do Prohost i Platinium Biznes to oferta całkiem dobra tylko czy strona będzie szybko na niej działać, bo cena bardzo atrakcyjna.

 

Co do skryptu to jest to własny i raczej nieobciążający serwera. Zresztą jeśli na nazwie działa nadal to znaczy, że nie jest źle. Tylko te limity zapytań do bazy danych i dość powolne działanie strony przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba 12k odsłon a nie uu?

 

Strona na prohoście będzie na pewno szybko działać, jedynie Twoim problemem będzie przestrzeganie limitu aby nie przekroczyć 5%. Jednak od kiedy zmieniono Apacha na LiteSpeed skrypty zmniejszyły zużycie, więc może akurat będzie Ci pasować :P

 

Co do dhosting to musiałbyś się z nimi dogadać co do dodatkowego transferu. W standardowej ofercie masz 1GB/1zł ale pewnie mógłbyś jakieś całe pakiety dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

statystyki to jeszcze umiem czytać :P

Statystyki (stat.pl) za marzec:

280 000 użytkowników

2 320 000 odsłon

 

Właśnie tego ograniczenia się obawiam. Ne chciałbym się znowu przenosić i szukać czegoś nowego. Wolę już zapłacić więcej niż mieć problemy z limitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×