Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bimki

VPS Tomcat

Polecane posty

hej,

 

uważam, że w Polsce nie ma oferty VPS dla Javy. Przydałyby się hostingi VPS z preinstalowanym środowiskiem nie tylko dla PHP, ale też dla Tomcata (Tomcat 6, Java 6, mySQL).

 

Za granicą trochę tego jest, ale przecież nie chcemy bogacić zagranicy - powinniśmy kupować polskie :D

 

Chciałbym zachęcić polskich dostawców VPS do sprzedawania gołego systemu z dostępem do roota, który będzie miał już zainstalowane środowisko do pracy na Tomcacie :) Jakby ktoś się zdecydował i potrzebował kogoś do testowania to mogę się zgłosić :)

 

mówię o ofercie takiego typu:

http://www.jspzone.net/tomcat_hosting.htm

http://rimuhosting.com/order/startorder1.jsp?hom=t-vps

http://www.neotitans.com/services/philippi...ds-hosting.html

 

aha - od razu mówię, że mniej niż 384 RAMu nie ma sensu

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Powiedz jakie ceny były by interesujące dla takich klientów?

Bo dla firmy nie jest problemem wprowadzić dodatkową ofertę - tylko nie jestem pewien czy byłby popyt na tego typu usługi. A więc jeżeli posiadasz jakieś dane to prosiłbym o udostępnienie. A jeżeli będą zadowalające to mogę zapewnić, że taka usługa zostanie uruchomiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą  :) Chodzi właśnie o ceny i zainteresowanie  ;) Podaj parametry jakiegoś VPS'a i cena, jaka by powinna Twoim zdaniem być za takiego VPS'a Tomcat  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodzę się z przedmówcą :) Chodzi właśnie o ceny i zainteresowanie ;) Podaj parametry jakiegoś VPS'a i cena, jaka by powinna Twoim zdaniem być za takiego VPS'a Tomcat ;)

No jak 384 MB ram minimum to raczej nie 19.99 ..

W sumie nie trudne do wykonania bo można przecież zrobic gotowy obrazik z tomcatem i bajermi na vpsa. Tylko pytanie po czy będzie popyt. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,

 

uważam, że w Polsce nie ma oferty VPS dla Javy. Przydałyby się hostingi VPS z preinstalowanym środowiskiem nie tylko dla PHP, ale też dla Tomcata (Tomcat 6, Java 6, mySQL).

 

Za granicą trochę tego jest, ale przecież nie chcemy bogacić zagranicy - powinniśmy kupować polskie ;)

 

Chciałbym zachęcić polskich dostawców VPS do sprzedawania gołego systemu z dostępem do roota, który będzie miał już zainstalowane środowisko do pracy na Tomcacie ;) Jakby ktoś się zdecydował i potrzebował kogoś do testowania to mogę się zgłosić :)

 

mówię o ofercie takiego typu:

http://www.jspzone.net/tomcat_hosting.htm

http://rimuhosting.com/order/startorder1.jsp?hom=t-vps

http://www.neotitans.com/services/philippi...ds-hosting.html

 

aha - od razu mówię, że mniej niż 384 RAMu nie ma sensu

 

pozdr

Jestem przedstawicielem firmy vda.hosting z siedziba w Holandii. Nasz serwer znajduje sie w Global Switch w Amsterdamie. Posiadamy szeroka oferte hostingowa. rowniez dotyczaca VPS. Zapraszam na strone www.vdahosting.com w celu zapoznania sie ze szczegolami naszej oferty.

Jezeli chcesz przygotujemy oferte ktora bedzie pasowala do twoich potrzeb.

Pozdrawiam, Anna Sokolowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

Zgodzę się z przedmówcą :) Chodzi właśnie o ceny i zainteresowanie :) Podaj parametry jakiegoś VPS'a i cena, jaka by powinna Twoim zdaniem być za takiego VPS'a Tomcat ;)

 

jeśli chodzi o ceny to powiem tak - potrzebna jest konfiguracja, która będzie dość tania na start, ale niekoniecznie będzie szybka. Przyda się takie środowisko na czas rozwoju aplikacji i na jej uruchomienie - wtedy kiedy jeszcze nie ma przychodów. Oczywiście takie coś musi być droższe od najtańszych VPSów, bo Java wymaga więcej zasobów i to musi kosztować, żeby dało radę wytrzymać nawet jakieś małe obciążenie.

 

Od rynku oczekiwałbym takich ofert (oczywiście nie jestem w stanie wyszacować ile to mogłoby kosztować, więc zgaduję):

 

P1) - około 600zł/rok lub 50 miesięcznie

512 RAM + 512 SWAP

około 1,2-1,4 Ghz

10 GB dyskowego miejsca

jakiś mały transfer, żeby to było naprawdę tylko na start

 

P2) około 1200/rok lub 90 miesięcznie

1GB RAM + 512 SWAP

około 1.5Ghz

30 GB dysk

większy transfer

 

P3) około 2k za rok

1,5 GB + 1GB SWAP

około 2Ghz

50GB dysk

duży tranfer

 

P4) 4k rok

tu bym zrobił konfigurację 3 serwerów VPS, z których dwa będą takie jak P3 a jeden to będzie tylko apache, który będzie balanceował ruch na te dwa serwery.

 

każdy serwer musiałby mieć zainstalowane tak jak mówiłem wcześniej java, Tomcat, Apache z mod_jk, mySQL/ew. postreSQL

 

dałbym też jakieś wsparcie Admina 1h miesięcznie gratis w P3 i P4 natomiast w P1 i P2 gratisową pomoc w konfiguracji na początku pod warunkiem podpisania umowy na rok. Ew. możliwość kupienia 1h wsparcia za 50+VAT :)

 

każdy serwer backupowany 1-2x na tydzień z możliwością kupienia backupu codziennego (przynajmniej samej bazy)

 

nie wiem czy nie zaniżyłem cen, ale nie jestem w stanie tego oszacować - jeśli pojechałem za nisko to nie krzyczcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tak małe pieniądze to najwyżej gotowa instalacja bez pomocy, a i parametry są dyskusyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swap nie jest w VPSach zbyt mile widziany, bo intensywne korzystanie z niego zamula kontroler dyskowy, a w konsekwencji całą maszynę-hosta.

 

Zastanawiam się, czy Tomcat był by tu dobrym rozwiązaniem. Jeśli przy wysokim obciążeniu zachowuje się to tak, jak zwykły Apache, to może być problem...

Może coś ze stajni Suna - np. GlassFish.

 

 

Ale i tak IMO oferowanie hostingu czegoś, czego się dosyć dobrze nie zna, będzie problematyczne. Bo klient będzie zwalał na providera, provider czytał manuala, po czym po tygodniu okaże się, że to wina klienta.

A zrobienie tego porządnie, wraz z zatrudnieniem przyzwoitego staffu opiekującego się tym i zapewniającego support spowoduje, że cena będzie gdzieś tak 3-10* wyższa.

 

Bo jak ktoś chce tanio, to niech się sam bawi. Za święty spokój niestety trzeba komuś zapłacić (czy to adminowi do root-vpsa, czy to firmie za vps-managed).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za tak małe pieniądze to najwyżej gotowa instalacja bez pomocy, a i parametry są dyskusyjne.

 

Znowu muszę się z Tobą malu zgodzić :) Za takie pieniądze to ja bym niezle dyskutował nad parametrami VPS'a, a co dopiero z ustawionym Tomcat'em :) ale w końcu od czego sa google :) Kup jakiegoś VPS'a i wg. jakiegoś howto sobie to skonfiguruj ;) Myślenie nie boli... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu muszę się z Tobą malu zgodzić :) Za takie pieniądze to ja bym niezle dyskutował nad parametrami VPS'a, a co dopiero z ustawionym Tomcat'em ;) ale w końcu od czego sa google :) Kup jakiegoś VPS'a i wg. jakiegoś howto sobie to skonfiguruj :) Myślenie nie boli... ;)

 

Panowie,

 

przecież napisałem, że nie jestem w stanie wycenić takich usług i prosiłem, żeby mnie za to niedoszacowanie nie karcić :)

 

Zgadzam się z tym, że za dobry support trzeba zapłacić i to być może wiecej niż zaproponowałem!

Tomcat jest na pewno bardziej upierdliwy od httpd z apache.

 

Jeśli chodzi o SWAP to nie wiedziałem, że tak może mulić - macie rację, trzebaby go obciąć albo faktycznie nie dawać - pamięć fizyczna nie jest droga i może lepiej

dozbroić serwer w większe kości.

 

Co to znajomości Tomcata i problemów związanych z jego administracją to oczywiście, że trzeba poświęcić czas na pouczenie się i pokonanie kilku problemów - ja tylko sygnalizuję, że nie ma takich ofert na rynku (przynajmniej nie znalazłem).

 

Jeżeli chodzi o parametry - to faktycznie może cena jaką podałem jest za niska jak na takie maszyny, ale to jest java - ona potrzebuje pamięci oraz procka...

 

ja oczywiście zaczynam tak jak proponujecie - kupuję VPSa, sam pokonfiguruję jak będę umiał, ale wolałbym dostać obraz z zainstalowaną konfiguracją do pracy :))

 

tak sobie myślę, że chyba zainteresowanie hostingiem javy jest małe, bo w historii forum mało na ten temat można znaleźć...

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki, że nie wiadomo czy jest sens robienia takiej oferty, poza tym cena i tak będzie podobna jak za Menaged VPS ;) Więc na to samo wyjdzie...  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wniosek z tego taki, że nie wiadomo czy jest sens robienia takiej oferty, poza tym cena i tak będzie podobna jak za Menaged VPS :P Więc na to samo wyjdzie... :P

 

chyba masz rację... właśnie zauważyłem, że instalacja tego wszystkiego nie jest taka trudna i na niemanaged VPSie kończę sobie wszystko konfigurować - właśnie się kompiluje mySQL, a Tomcat i Apache ze źródełek już działają :)

 

tak czy siak, fajnie jakby w ofertach managed było gdzies napisane doświadczenie z java :))

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×