Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz09

Maksymalna liczba pakietów

Polecane posty

Witam,

 

od dwóch dni mam poważny problem z wydajnością serwera w godzinach od ok. 19 do 22. Na serwerze wykorzystanie pamięci ram nie przekracza 50%, procesora 30% a wskaźniki load av. są zwykle pomiędzy 2-6 niezależnie od godziny. Jednak w godzinach szczytu dzieje się coś, że pakiety nie dochodzą. Na liście server-status połowa połączeń wygląda tak:

 

20-0    9873    0/63/7481    R     0.11    0    1    0.0    0.06    10.26     ?    ?    ..reading..

 

Zaś na stronach  cześć obrazków w ogóle się nie wczytuje.

 

Podejrzewam, że winę ponosi zbyt duża liczba pakietów w tych godzinach i serwer nie daje sobie rady z ich obsłużeniem:

 

clipboard01l.jpg

 

topb.jpg

 

atopp.jpg

 

Czy można coś zrobić, aby serwer poradził sobie z taką liczbą połączeń? Wymieniłem ostatnio serwer na lepszy sprzętowo i nic nie pomogło, więc przypuszczam, że kolejna zmiana nie ma sensu, więc może można jakoś poradzić sobie z tym problemem "programowo"? W konfiguracji apacha wyłączyłem keepalive, zwiększyłem liczbę połączeń do 512 i skróciłem timeout. W ogóle nie korzystam z bazy danych. Serwer pocztowyu również jest wyłączony. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwer nie daje sobie rady z ich obsłużeniem:
Chyba chciałeś napisać sprzęt sieciowy bądź dana aplikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba chciałeś napisać sprzęt sieciowy bądź dana aplikacja.

 

Raczej to chyba wina Apache. On nie za bardzo stabilnie pracuje przy dużym natłoku pakietów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×