Skocz do zawartości
Szumix

Osobny serwer pod bazy w ovh

Polecane posty

Witam,

Mam już pare dedykow w OVH (4x best of), mysql powoli zaczyna mi je zabijac i pomyslalem nad rozwiązaniem tego problemu w ten sposób aby przenieść serwer mysql na osobnego super mocnego dedyka i łączyc się z nim z pierwszego.

Czy ktoś testował lub ma taką konfiguracje w OVH? Zdaje to egzamin?

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys pytalem się w OHV o drugiego dedyka na backup i ogolnie nie ma problemu, ale raczej nie bedzie mozna się lączyć z nim poprzez wewnętrzne IP. Jesli dodatkowy serwer byłby w tej samej szafie to było by to mozliwe.

W praktyce jest bardzo mala szansa aby znalesc się w tej samej szafie i wtedy łączysz się poprzez IP zewnętrzne, a moze oznaczac lekko większy ping co przy serwerze mysqla moze miec znaczenie.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ednet

Dokładnie tak jak mówisz tylko pytanie jaki jest to średni czas i jak bardzo wpływa to na działanie całego systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ednet

Dokładnie tak jak mówisz tylko pytanie jaki jest to średni czas i jak bardzo wpływa to na działanie całego systemu

 

nie wiem, ale na 'chłopski rozum' :) nie powinno być to opóźnienie większe niż 5 ms.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ogólnie pingi nie przekroczą 1 ms, prośby typu ta sama szafa/spięcie kablami/vlany odpadają aktualnie w ovh.

Druga kwestia to kontrolery i dyski ovh które będą wąskim gardłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponieważ również zamierzam przenieść baze na drugi serwer dedykowany , i również jedyna możliwość połączenia serwerów to poprzez zewnętrzne IP, postanowiłem podpiąc sie pod ten wątek.

Zastanawiam się jak szyfrować połączenie z bazą mysql. Wiem, że mysql sam w sobie obsługuje połączenia szyfrowane, jednakże wymaga to włąsnoręcznego kompilowania, czego wolałbym uniknąć. Dlatego zastanawiam się nad tunelowaniem po ssh, tylko nie wiem czy nie będzie co jakiś czas zrywało sesji. Czy lepiej zastosować VPN? A może w lokalnej sieci data center nie ma potrzeby szyfrowania? Jak wy byście to rozwiązali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×