Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damianoos

Komenda chown i problemy

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam serwer z panelem PLESK.

W jednym z katalogów odpaliłem polecenie chown -hR user:grupa /sciezka_do_katalogu

Zmieniło mi użytkownika dla każdego katalogu i pliku (na prawidłowego, ponieważ pliki pochodziły z backupu i miały złego użytkownika). Problem jednak jest w tym, że użytkownik się teraz zgadza, prawa dostępu również są prawidłowe a chcąc wyświetlić dany plik poprzez przeglądarkę otrzymuje komunikat: "You don't have permission to access /X8R6jRcEzS/sample.php on this server." (przykładowo)

 

Co jest nie tak? Zaznaczę jeszcze raz, użytkownik, grupa oraz prawa dostępu są prawidłowe

 

Dziękuje za pomoc,

pozdrawiam damianoos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oraz prawa dostępu są prawidłowe

 

Tak zgadzają się, zauważyłem że po zastosowaniu funkcji chown, nawet jak teraz zaloguje się na dany katalog poprzez FTP (z odpowiedniego użytkownika) i wgram jakikolwiek plik to również nie mogę go wyświetlić (a otrzymuje on wtedy prawidłowe uprawnienia).

Nadrzędne katalogi również mają prawidłowe uprawnienia, nie były one zresztą modyfikowane, tylko ich zawartość (pliki i podkatalogi)

 

 

Problem rozwiązany. Plesk nadaje inną grupę dla folderów httpdocs (psaserv, zamiast psacln). Temat można zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×