Skocz do zawartości
Tomash

kimsufi.pl - warto?

Polecane posty

Kurs dolara oraz spore obciążenie (coraz więcej sajtów i coraz popularniejszy) powodują, że powoli uciekam ze SliceHost. Jest to rewelacyjny VPS jeśli chodzi o uptime i support, ale 140zł za slice2 to trochę za gruby przelicznik cena/ficzery ;)

 

Szukam dedyka, najlepiej w Europie (ping time!) i o sensownej reputacji, kosztującego 100-150zł miesięcznie (najlepiej brutto).

 

Trafiłem na stronę kimsufi.pl, znajomy ma tam dedyka z bratem i nie narzekają. Tutaj skorzystałem z wyszukiwarki i czytałem dość mieszane opinie. To jak to w końcu z tym kimsufi, warto?

 

(byle się distro bootowało i było dostępne przez ssh - dalej już sobie poradzę ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dlaczego nie warto? Jedna z najtańszych ofert w europie, jak dużo nie wymagasz to warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dużo nie wymagasz to warto ;)

Wymagam - tj. chciałbym - takiego uptime'u, jaki miałem na Slicehoście (tj. przez rok żaden użytkownik forum nie zgłosił ani razu że miał problem z wejściem na forum) ;)

 

Dlatego o niezawodność, support i uptime głównie się pytam ;)

 

Opłaty wzrosły - cóż, trudno. Wciąż są atrakcyjni finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z serwerem nie ma żadnego problemu .. przy odpowiedniej konfiguracji .. no i szczęsciu , ja przez prawie rok nie miałem awarii .. ale może sie zdarzyć że twój sprzet odmówi posłuszeństwa 5 razy w miesiącu i nic nie poradzisz ...

trzeba mieć fart ..

 

za tę cenę nie znajdziesz nic lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafiłem na stronę kimsufi.pl, znajomy ma tam dedyka z bratem i nie narzekają. Tutaj skorzystałem z wyszukiwarki i czytałem dość mieszane opinie. To jak to w końcu z tym kimsufi, warto?
Z tego co rozumiem ideę oferty Kimsufi:
(...) Aby zaproponować najlepszą cenę bez utraty jakości, zrezygnowaliśmy z drogich dodatków (...)
to rezygnują z RAID0 w domyślnej konfiguracji. Gdybym decydował się na taki serwer od razu przygotował bym automatyczny przyrostowy backup i gotową procedurę odtworzenia usługi na innym koncie. SliceHost to dobra marka w cenie której kupujesz ubezpieczenie na wypadek padu dysku (jest RAID0+).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co rozumiem ideę oferty Kimsufi:

to rezygnują z RAID0 w domyślnej konfiguracji. Gdybym decydował się na taki serwer od razu przygotował bym automatyczny przyrostowy backup i gotową procedurę odtworzenia usługi na innym koncie.

RAID != backup... Dodatkowo RAID0 (o którym błędnie wspomniałeś) to proszenie się o kłopoty :P

 

SliceHost to dobra marka w cenie której kupujesz ubezpieczenie na wypadek padu dysku (jest RAID0+).
SliceHost to chumra, więc kupuje się troszkę więcej niż tylko RAID10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA polecam serwery z klasy kimsufi. Od maja posiadam tam serwer, rozne rzeczy trzymam głownie strony moje i kolegów. Strony od forum phpby przemo ktore potrafi zjesc nie jeden serwer po strony w zupelnym html i odkad kupilem serwer - maj - caly czas dziala bez problemowo. Dostępnośc do serwera 100 %. Moge z calym serwerem polecic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo RAID0 (o którym błędnie wspomniałeś) to proszenie się o kłopoty
Zgadza się, moja pomyłka. RAID1 to miniumum. Wszystko poniżej: można przyjąć, że nawali w ciągu kilku miesięcy (zasada ograniczonego zaufania do platformy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×