Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Korson

phpmyadmin dla wielu użytkowników

Polecane posty

Witam :) mam następujące pytanie:

 

Prowadze małą firmę która zajmuje się dostarczaniem internetu, krótko mówiąc jestem administratorem radiówki.

 

Założyłem hosting z SQL'em i tu mi się pojawia problem :) mianowicie:

 

Chciałbym aby każdy z użytkowników który ma u mnie konto http miał dostęp do phpmyadmin i mógł tworzyć bazy danych i nimi zażądzać ale chcę również aby tylko ta osoba mogła przeglądać daną bazę.

 

Czyli: Jak ktoś_1 założy bazę "forum" i miał do niej dostęp (mógł ja edytować dodawać pola, tworzyć kolejne bazy danych i tak dalej) ale żeby ktoś_2 nie widział baz danych ktośia_1 tylko te bazy które sam stworzył

 

Chciałbym wiedzieć czy takie coś jest możliwe, a jeśli tak to jak to zrobić ??

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korson, zastanawialismy sie ostatnio jak zrobic tak, zeby kazdy mogl zadac kazde pytanie i zamiast krytyki, otrzymal pomoc. Powiedz mi jednak prosze, dlaczego "zalozyles hosting z sql'em", skoro zupelnie sie na tym nie znasz?

 

Co do samego problemu, zaloguj sie na phpmyadmina jako root, zaloz jakies bazy oraz uzytkownikow. Daj uzytkownikom uprawnienia do baz - niestety nie chce teraz wchodzic do siebie i sprawdzac w ktorym momencie i gdzie dokladnie podajesz uprawnienia usera dla baz. Bedzie tam m.in. uprawnienie do tworzenia baz danych - jak czegos nie bedziesz wiedzial, to www.google.pl

 

Nie mowie juz w ogole o dokumentacji phpmyadmin czy mysql, bo sam w zyciu tego nie widzialem na oczy. Ale jakos podobny problem mialem na wlasnym win z krasnalem - google pomogly. poza tym przy minimalnej znajomosci sql'a, phpmyadmin nie powinien nastreczac wiekszych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi jednak prosze, dlaczego "zalozyles hosting z sql'em", skoro zupelnie sie na tym nie znasz?
Powiem że na bazach danych się trochę znam i chciałbym się poznać bardziej
Co do samego problemu, zaloguj sie na phpmyadmina jako root, zaloz jakies bazy oraz uzytkownikow. Daj uzytkownikom uprawnienia do baz - niestety nie chce teraz wchodzic do siebie i sprawdzac w ktorym momencie i gdzie dokladnie podajesz uprawnienia usera dla baz. Bedzie tam m.in. uprawnienie do tworzenia baz danych
I właśnie tego bym się chciał dowiedzieć.
jak czegos nie bedziesz wiedzial, to www.google.pl
Jakbym to znalazł to bym wam głowy moimi problemami nie zawracał, ale niestety nie znalazłem :)
Nie mowie juz w ogole o dokumentacji phpmyadmin czy mysql, bo sam w zyciu tego nie widzialem na oczy.
Mam dokumętacje phpmyadmin ale tom jest strasznie ogólnie opisane i nie ma nic konkretnego na temat dostępu do bazy dla wielu userów :) a dokumętacji sql również nie widziałem na oczy :)
google pomogly.
Mnie też pomagają i to bardzo często :)
poza tym przy minimalnej znajomosci sql'a, phpmyadmin nie powinien nastreczac wiekszych problemow.
Ale niestety są ;(
Wystarczy uzytkownikom nadac odpowiednie uprawnienia.
Gdzie mam nadać te uprawnienia ??

 

Jeszcze raz proszę o pomoć i dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzyz Ci na droge, tylko jak padnie Ci wszystko i wkurzeni klienci beda chcieli Cie ukamienowac to sie nie zdziw - to i tak jeden z bardziej pozytywnych scenariuszy. Ale moze jednak pomysl i wez sie za cos co potrafisz - po prostu "troche" irytuje nas wszystkich co chwila sluchanie jak to ludzie traca swoje dane i pieniadze, bo zaufali niekompetentnym uslugodawcom.

 

Logujesz sie jako root do phpmyadmina, wchodzisz w uprawenienia, dodaj nowego uzytkownika i tam masz uprawnienia do ustawiania. Potem wejdziesz w uprawnieniach w edycje uzytkownika i bedziesz mogl dodawac/usuwac bazy danych do ktorych ma uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale moze jednak pomysl i wez sie za cos co potrafisz - po prostu "troche" irytuje nas wszystkich co chwila sluchanie jak to ludzie traca swoje dane i pieniadze, bo zaufali niekompetentnym uslugodawcom.

Hosting mam darmowy dla użytkowników sieci :)

 

A tak wogóle to dziękuje za pomoc :) jak będe jeszcze czegoś potrzebował a nie znajdę w googlach :) to napisze tutaj :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×