Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

FreeDNS - spf rekord

Polecane posty

Cześć,

 

Pytam bo nie mogę sobie poradzić...

 

Korzystam z freedns.sgh.waw.pl - gdzie się dodaje rekord SPF/ TXT ?

W którym polu dokładnie? BO troszkę to inaczej wygląda niż w OVH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie korzystam, aczkolwiek

Rekordy TXT [2005-07-25]

Po aktualizacji doszła jedna opcja w ustawieniach użytkownika: "rekordy TXT". Należy ją sobie włączyć, jeśli chcecie zmieniać rekordy TXT. Dodatkowo można teraz robić rekordy TXT nie tylko na domenę główną.

Szukasz osoby która skonfiguruje Ci VPSa / RPSa bądź dedyka? Pisz na PW.

a potem dostaje maile by poprawiać maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz patrys - ja się nadal uczę :)

 

Wracając do tematu - jedni polecają, inni odradzają... Trochę mętlik się robi, ale chyba lepiej dodać niż nie dodać - nic nie kosztuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
inni odradzają...

dodanie rekordu tekstowego SPF?

SPF może nie jest aż tak strasznie popularny ale na pewno wiele serwerów odrzuci, gdy zobaczy brak SPF bądź bądź blednę ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że wp.pl / o2.pl bez tego odrzucają - czyli warto dodać.

 

Co do mojego problemu to już rozwiązałem - wystarczy w opcjach swojego konta włączyć możliwość dodania tych rekordów :)

 

Co do tego serwisu - zgubiłem się bo pierwszy raz korzystałem z tego... Aczkolwiek chyba przeniosę tam wszystkie moje domeny - bardzo, bardzo porządnie pomyślana usługa.

 

Na prawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz patrys - ja się nadal uczę :P
To ucz się na swoim, a nie "pomagaj" innym ;)

 

Wracając do tematu - jedni polecają, inni odradzają... Trochę mętlik się robi, ale chyba lepiej dodać niż nie dodać - nic nie kosztuje :)
Kto Ci odradzał? Wpisy '+' i '?' są zawsze porządane...

 

dodanie rekordu tekstowego SPF?

SPF może nie jest aż tak strasznie popularny ale na pewno wiele serwerów odrzuci, gdy zobaczy brak SPF bądź bądź blednę ip.

1) Jak to SPF nie jest popularny? Praktycznie każdy ISP posiada taki wpis. Oczywiście ludzie, którzy nie mają w ogóle pojęcia co to SPF albo jak dodać wpis TXT, takich wpisów posiadać nie będą, ale to chyba nie jest żaden wyznacznik ;)

2) Jeżeli przez błędne adresy IP masz na myśli te odrzucone na podstawie '-', to generalnie nie powinno się ich stosować, bo psują przekazywanie wiadomości z nagłowkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy użytkownika najdmen / administrator forum przeczyścił wątek.

Mój błąd w nicku - przepraszam.

 

Tak proszę - przypominaj ile chcesz - nie mam się czego wstydzić!

 

Każdy człowiek się musi najpierw nauczyć.

Z Twoim podejściem to nic tylko siąść i płakać. Albo jak jakiś odludek, książka - czytanie, apotem jak filip z konopi wyskoczyć jako złota rączka internetu!

 

Znasz się? Super! Daj innym się nauczyć!

 

Proszę ni odpowiadaj w moich tematach bo zaczynam na prawdę wierzyć w to że ludzie sa wredni do szpiku kości i aroganccy - tak jak Ty to teraz prezentujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiesz nadal że administrator musi mieć wiedzę i odpowiedzialny być musi ?

Jak Ci się zaczną sypać te VPS-y to kto za Ciebie to popoprawia ? Klient wymaga aby działało i nic go nie interesuje ...

Chłopie zejdź na ziemię ... Naucz się ok, ale nie ogłaszaj się z administracją ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto Ci odradzał? Wpisy '+' i '?' są zawsze porządane...

 

A na blogach 'specjalistów' wyczytałem ;)

 

Ale wiem że jednak to musi być. W ovh oczywiście to miałem - chociaż poszło z automatu. Na FreeDNS już trzeba pomyśleć - ale opłaca się i jest bardziej przejrzyste, oraz moim zdaniem strefy są szybciej przeładowywane - mnie się czeka.

 

NIe rozumiesz nadal że administrator musi mieć wiedzę i odpowiedzialny być musi ?

Jak Ci się zaczną sypać te VPS-y to kto za Ciebie to popoprawia ? Klient wymaga aby działało i nic go nie interesuje ...

Chłopie zejdź na ziemię ... Naucz się ok, ale nie ogłaszaj się z administracją ...

 

Super - będą miał problem do rozwiązania - przynajmniej nauczę się czegoś nowego. Ni będę potrafił? Zapłacę komuś by to mi wytłumaczył co jest nie tak.

 

Nie rozumiesz że chce się czegoś nauczyć i na bieżąco to testować.

 

Jeśli chcesz to mogę każdą osobę kierować do Ciebie... jeśli tak bardzo Ci zależy...

 

Chyba najbardziej pomocnym użytkownikiem jest tutaj exa - i jemu na prawdę dziękuje za pomoc w nauce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były cechy rzemieślnicze, które dbały o jakość i byle kto nie mógł wykonywać danego zawodu. Obecnie tez niby są, ale to raczej pic na wodę. Odnośnie administracji serwerami powinno być podobnie. Albo ktoś uczy się albo jest gotowy i oferuje swoje usługi innym. Śmieszne są sytuacje, kiedy to pseudo administratorzy ogłaszają się na wszelkich forach i szukają naiwniaków a później proszą o pomoc. Jeszcze śmieszniejsze lub może bardziej żałosne jest to, że gdy zwróci im ktoś uwagę to rzucają się jak mucha w g... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem...

Co się tutaj dzieje?

 

Czy z każdego wątku musicie zrobić **?! To jest forum specjalistyczne? Wygląda jak forum o2.pl powoli...

 

//JarekMK hamuj się... Zamykam temat. Przemysław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

A ja otworzę...

 

1) Jak to SPF nie jest popularny? Praktycznie każdy ISP posiada taki wpis. Oczywiście ludzie, którzy nie mają w ogóle pojęcia co to SPF albo jak dodać wpis TXT, takich wpisów posiadać nie będą, ale to chyba nie jest żaden wyznacznik ;)

ok, przepraszam źle to jakoś napisałem. Standardem jest używanie SPF w strefach DNS, aczkolwiek nie wszystkie serwery mail sprawdzają poprawność SPF.

2) Jeżeli przez błędne adresy IP masz na myśli te odrzucone na podstawie '-', to generalnie nie powinno się ich stosować, bo psują przekazywanie wiadomości z nagłowkami.

No tak dlatego nie wszyscy stosują "~all".

 

Czy z każdego wątku musicie zrobić **?!

Uspokój się, zawsze możesz przestać się tu udzielać.

To jest forum specjalistyczne?

Takie w założeniu ma być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uspokój się, zawsze możesz przestać się tu udzielać.

Oj wszystko do tego zmierza...

 

Takie w założeniu ma być...

Tak to pamiętam forum jakieś 2 lata temu... Jak wchodziłem tutaj jako gość jeszcze.

No nic wszystko co dobre szybko się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×