Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
vip

sprzedaż domeny

Polecane posty

Witam,

Mam zarejestrowane 2 domeny w nazwa.pl i zakładając, że je sprzedam - mam pytanie odnośnie cesji.

 

Czy wystarczy dokonać cesji z z poziomu panelu - jest tam przycisk "cesja.. zmiana abonenta .."

 

czy też muszę wystosować pismo o podanie kodów authinfo? a jeśli tak to czy dostane je bez problemu?za darmo?

wiem, że jest zapis mówiący, że kod ten musi zostać podany na prośbę klienta za darmo - no chyba, że w regulaminie promocji było napisane inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w regulaminie promocji było napisane inaczej

 

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

 

Kod authinfo jest wydawany bezpłatnie, jeżeli domenę masz dłużej niż 1 rok w nazwa.pl

Jeżeli kupiłeś ją za 1 zł (lub inna promocja) musisz ją opłacić na kolejny rok (122 zł brutto) a dopiero później zostanie CI wydany kod authinfo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tylko brałem taką opcję pod uwagę - nie mówiłem, że taki zapis tam był, bo tego nie wiem:)

 

to w ogóle opłaca się sprzedawać taką domenę? skoro koszt transferu itd wyniesie już przynajmniej 122brutto

 

a opcja cesji w panelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cesja to tylko zmiana właściciela domeny.

O ile pamiętam (już od dawna nie korzystam z usług nazwy) to możesz dokonać cesji. Podpisujesz dokumenty, wysyłasz do nowego abonenta domeny, a on odsyła do NetArtu.

Domena zmienia właściciela ale nadal jest u Ciebie w Panelu, ty musisz ją opłacać itp.

Chyba że nowy abonent domeny ma konto w nazwie, wiec możesz przepiać domenę do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×