Skocz do zawartości
Gardner

Ceny rozwiązań

Polecane posty

Witam,

 

chcę wyznaczyć optymalną ścieżkę rozwoju strategii internetowej dla pewnej firmy. Opracowałem różne warianty. Mam jednak mętlik w głowie jeśli chodzi o ceny poszczególnych składowych. Prosiłbym o pomoc w określeniu kosztów dla paru rozwiązań dla średniej wielkości przedsiębiorstwa handlowego.

 

1.Kupno CMS,

2.Dzierżawa CMS + hosting

3.Kupno sklepu internetowego (wersja podstawowa)

4.Dzierżawa sklepu internetowego + hosting

5.Kupno modułu CRM

6.Dzierżawa CRM

7.Kupno aplikacji SCM

8.Dzierżawa SCM

9.Sklep internetowy z obsługą elektronicznych płatności

10.Dzierżawa sklepu internetowego +elektroniczne płatności

11.Integracja sklepu internetowego z systemami wew. sprzedaży

12.Integracja CRM z wew. systemem sprzedaży

13.Integracja SCM z wew, systemem magazynowym

14.Kupno kompleksowego rozwiązania dla firmy działającej w Internecie (sprzęt, aplikacje, integracja)

15.Dzierżawa kompleksowego rozwiązania

 

heheh, to paręnaście opcji a nie kilka :D Mam nadzieję że wspomożecie fachową opinią :D Z tego co widziałem to jest na forum sporo użytkowników, którzy mogliby pomóc. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każda z tych pozycji ma dość spory rozrzut między min a max, zbyt ogólne te pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podpisze sie pod zdaniem edart. w sumie to na wiekszosc z Twoich punktow mozna odpowiedziec zakresem darmowy-kilkadziesiat tysiecy pln.

na przyklad CRM - sa aplikacje typu salesforce.com ktore sa dosyc kosztowne, a jest rowniez sugarcrm ktory moim zdaniem jest naprawde swietnym crm'em i jest dostepny na licencji opensource.

do odpowiedzi na Twoje pytania nalezy zdefiniowac zarowno potrzeby jak i budzet, najlepiej dla kazdego podpunktu.

 

pozdr

pt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo jak mam sprecyzować. Jestem bardziej matematykiem niż informatykiem :D

 

Jeśli chodzi o koszty to mam ustawione ograniczenia na warianty ogólnie (70 000), nie na pojedyncze składowe. Wiadomo, firmy wydają na jakieś rozwiązanie krocie tylko wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebują. Rzecz w tym, że decydent nie lubi rozwiązań, które w jego firmie nie będą wykorzystywane w dalszym, bardziej zaawansowanym modelu biznesowym, co oznaczałoby wyrzucenie pewnych rozwiązań do kosza. Czyli to co jest teraz wykorzystywane powinno znaleźć zastosowanie również w następnej fazie e-businessu.Załóżmy ograniczenie na poziomie 15 tys. dla pojedynczego rozwiązania. Punkty 14 i 15 to oczywiście cały budżet jest dostępny. Koszty mam podzielone na inwestycyjne i roczne koszty utrzymania. W przypadku zakupu oprogramowania dominują koszty inwestycyjne zaś w przypadku dzierżawy roczne koszty utrzymania.

 

Symulacje robię dla średniej wielkości przedsiębiorstwa handlowego. Supermarket, który wyraził życzenie sprzedaży towarów przez Internet dla lokalnej społeczności.Miasto i okolice, ogólnie jakieś 350 tysięcy luda. Baza produktów będzie dość rozbudowana. Coś jak Clerk w Wawie.

 

Free nie może być, bo muszę coś do modelu wpisać ;) Do kosztów zaliczam również aktualizacje, szkolenia, wdrożenie.

 

Najbardziej zależy mi na punktach 7-10 i 13-15.Nie mam zielonego pojęcia o SCM. W tych całościowych rozwiązaniach też się gubię i nie potrafię sklecić nic sensownego. Mam nadzieję,że trochę wyjasniłem o co mi chodzi i będziecie w stanie pomóc. Jakieś propozycje rozwiązań i orientacyjne koszty.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×