Skocz do zawartości
Grzegorz Z.

Bezkompromisowy serwer dedykowany

Polecane posty

Witajcie!

 

Zostalem jako admin postawiony przed dosc trudnym wyzwaniem.

Mam zakupic serwery na projekt wielkosci i jak sie spodziwaja popularnosci NK 

Pierwsza mysl - OVH ... druga mysl - wsyztko tylko nie ich fatalna obsluga, przegrzewajace sie serwery i ^#@*! kontolery hdd.

Cena w zasadzie jest dosc plynna, na poczatek 2-3 dedyki z minimum 1 xeonem 4 jajowym kazdy. Przestrzen dyskowa wystarczy 250-300GB w mirron na kazdym. Potrzebuje duzo ramu - mysle ze ponizej 16GB nie bede celowac.

Na rurke 1Gb/s ich raczej nie stac wiec zostaje DOBRY 100Mb/s.

Gdzie takie cos wykupic za rozsadne pieniadze?  

 

Wszytkie swoje dedyki mam w OVH obecnie ale z tego co czytam uzycie ich na 100% grozi ugotowaniem  

Popytalem po znajomych i polecili mi www.leaseweb.com chwalac za jakosc uslug (co za ironia - ich www nie dziala ;]).

Ceny maja dosc spore no ale za jakosc sie placi 

 

Ma ktos moze serwerek (jak w ovh to czy cos mocnego?) w ktorejs z tych dwoch firm i moze zaopiniowac badz ma w innej i rowniez moze polecic/odradzic?

 

Z gory dzieki za pomoc.

 

p.s. Jesli nasadzilem bykow logicznych to mnie poprawcie, nie ta godzina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powyżej 16GB ramu w maszynach w podstawoej ofercie nie uświadczysz. taniej już Cię wyjdzie postawienie np dwóch maszyn z taką samą ilością ramu.

 

leaseweb mimo tego że mają dobry sprzęt, często mają problemy ze swoim supportem.

 

poczytaj opinie tutaj na forum o ovh, leaseweb to się dowiesz więcej.

 

mam też dziwne wrażenie że słabo dobierasz ram do procesora - dużo ramu, a procesor tylko jeden. jak widziałem takie dobre konfiguracje to zazwyczaj przy podobnej ilości ramu były już dwa procesory.

 

a co do NK - to chyba wiesz ze oni nie mają 2-3 serwerów tylko więcej ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
a co do NK - to chyba wiesz ze oni nie mają 2-3 serwerów tylko więcej ?

zaczynali od kilku w netdirect, a teraz mają 15 szaf w browarze...

 

Jak chcecie duży projekt robić, to jednak proponuje w Polsce mieć te maszynki i bardzo dobrą ofertę ma nephax.com.

 

ps. 100 Mbit to wy nie potrzebujecie na początek, taki ruch może generować statyka ale to z biegiem czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Zostalem jako admin postawiony przed dosc trudnym wyzwaniem.

Mam zakupic serwery na projekt wielkosci i jak sie spodziwaja popularnosci NK 

Ładnie ktoś pofantazjował. Znam to z autopsji :D Zawsze staramy się wyprowadzić klienta z błędu ale są też uparte jednostki i kończy to się po paru miesiącach prośbą o przeniesienie na konta dzielone i likwidacją serwera/ów.

 

OVH - nie polecam, przedwczoraj jedna z naszych społecznościówek była odcięta ponad 30h od sieci a support zamiast naprawić problem (brak dostępu do rescue z panelu) to albo zamykał tickety albo przesyłał je sobie z działu technicznego do obsługi klienta, albo rżnął głupa.

 

Słowem OVH tylko jak nie ma kasy i jest się świadomym tego, że jak coś się schrzani to może być masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crazyluki - dlatego wlasnie wolalbym 2 takie xeony widziec :)

Jesli chodzi o LW to poczytalem pozniej jak support olewa klienta u nich  :D

Natomiast co do NK to wiem ze teraz maja pokazne serwerki - nie bez powodu sa w top500 :)

 

patrys - suferujesz oferte nd? Jelsi chodzi o nephax to czasmi oni nie maja tylko koolokacji.

Jesli chodzi o lacze to powiedz mi czy lepiej brac rozliczane za ruch czy predkosc?

 

nrm - dzieki za opinie o ovh. Juz wiem ze napewno tam serwerow nie postawie :D

Jesli zas chodzi o wielkosc projektu to mysle że ze swoimi plnami nie przeliczyli sie duzo na popularnosci. Conieco wiem co chca zrobic i jest to naprawde w pewnej kwestii rewolucja. Czy sie sprawdzi? Zobaczymy :)

Moja praca to znalezienie srv i nie wnikam kto za to placi :)

 

 

 

 

Wiec pytania na teraz:

1. Gdzie hostowac? (firma)

2. Polska czy cos za granica? Pingi nie sa przeciez tutaj az tak wazne.

3. Rozliczanie za transfer czy predkosc?

4a. Ile Mb lacza brac na start w przypadku rozliczenia za predkosc?

4b. Ile transferu brac w przypadku roliczenia za transfer? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Jesli zas chodzi o wielkosc projektu to mysle że ze swoimi plnami nie przeliczyli sie duzo na popularnosci. Conieco wiem co chca zrobic i jest to naprawde w pewnej kwestii rewolucja. Czy sie sprawdzi? Zobaczymy :D

Tak, tak ile razy to ja słyszałem :D

 

nephax.pl

iq.pl

beyond.pl

 

Nic nie piszesz o budżecie a przecież od tego w ogóle zaczyna się polecenie jakiejś oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ... moze masz troche racji ale jelsli nie robi sie tego krzakowato i bez pomyslu sa duze szanse na sukces. Tak czy siak zobaczymy - ja sie na to nie porywam i nie wykladam kasy wiec :D

Jesli chodzi o budzet to dostalem odpowiedz ze na poczatek nie chca wydac wiecej jak ok 2k/mc. Jednakze jesli bedzie cos naprawde dobrego i wartego ceny (co w przypadku indywidualnych negocjacji jest mozliwe) moga wylozyc wiecej :D

Strony ktore poleciles przejze i poprosze o oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co mamy zaczynać temat wydajności skryptu n-k?

 

Przecież nawet jeden serwer ten ruch by pociągnął gdyby była to strona w html.

 

WDC.pl

 

Nie wiesz co piszesz :-))

Squid na mocnym miałby problemy z obsłużeniem tak dużego ruchu statycznego... no może bez przesady, ale z pewnością się mylisz biorąc pod uwagę to jak bardzo duży ruch generuje N-K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz walneliscie ot to ja sie dolacze ze ich skyrpt jest troche poryty ;]

Co noc zamykja NK na godzine gdzies lub wiecej i pisze archiwizacja danych z urocza gabka ;]

Nie wpaldi na to ze sporo polakow jest za oceanem i dla nich to jest srodek dnia? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry za duble ale nie moglem edytowac.

Dostalem oferte od beyond.pl - calkiem konkretna (szczegolow nie moge ujawniac poniewaz jest tajna). Ile tak relanie prawdizwego gwarantowanego lacza potrzbuje na start i jakiej maszyny wg was doswiadczeni hosterzt? (olewam w tej chwili wymagania klientow i ich admina bo widze po waszych wypowiedziach i innych znajomych w temacie ze maja wymgania z kosmoscu albo chca kupic takie cos w ovh ;])

Kolejna sprawa to predkosc czy ruch - jak to lepiej rozliczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozliczaj się na zasadzie pt. "95%tyla" - to najlepsze rozwiązanie w Twoim wypadku, gdy nie wiesz jaki będzie ruch.

 

Co do serwera, to jeśli idziesz w kierunku Beyond to raczej będziesz musiał kupić swoją maszynkę. Zainteresuj się czymś co jest w miarę rozwojowe, czyli obsługuje konfiguracje dwuprocesorową, dyski SATA jak i SAS w ilościach większych niż dwa itd.. W miarę jak serwis będzie się rozbudowywał, Ty będziesz ulepszał sprzęt, a na początku możesz wystartować z opcji minimum typu dwa dyski SATA, jeden procesor i jedna kość 4 GB kość RAMu..

 

Dodatkowo, nie ograniczaj się do jednego DC. Warto wysłać zapytanie do GTS i Nephaxu - oni będą mogli dać Ci praktycznie od ręki jakieś ładne Delle i HPki w dzierżawę i ruch po percentylu też zaoferują.. Będziesz mial też przy okazji porównanie cenowe do Beyondu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×