Skocz do zawartości
tosiek

Transfer lub przedłużenie

Polecane posty

Witam. Mam pytanko czy ktoś nie wiem ile kosztuje kod auth info w domenomani ? (już wiem, dla nie przedłużanych wynosi: 97,60 zł brutto, a dla przedłużanych za darmo) I czy jeśli 1 raz zdobędę kod będę mógł przenosić domenę już zawsze ? (dlatego tak czy siak jednak przeniesienie tańsze o pare złotych w domenomani)

 

I kolejne pytanie gdzie przenosić ? Bo przeniesienie pewnie jest za darmo wszędzie ale gdzie jest potem najtańsze przedłużenie domen .pl ? (kusi mnie ovh, i czy jesli cennik przedłuzenia sie mzieni to czy będę mógl korzystac ze zeminionych cen zapewne tak z wyższych jak i z niższych, ale nie szkodzi zapytać) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kod authinfo jest za darmo, registrar nie może żądać opłat za jego wydanie...

http://dns.pl/porozumienie/prawab.html

Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę w każdej chwili zażądać auth info ? bez żadnych dodatkowych warunków ? to jest jakieś obowiązujące prawo czy cuś ? ;)

 

 

I ile kosztuje przeniesienie do ovh, tyle co rejestracja nowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod warunkiem, że domeny nie rejestrowałeś w żadnej promocji która zobowiązała Cię do opłacenia na kolejny rok ;)

Samo przenoszenie domen polskich do innego rejestratora jest bezpłatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z meilami:

Szanowny Panie,

 

Uprzejmie informuję, że cennik odnowień znajdzie Pan pod adresem www.domenomania.pl/cennik/. Jeśli chodzi o koszta transferów domen z Domenomania.pl do innego rejestratora to opłata w wysokości 97,60 zł brutto pobierana jest za wydanie kodów authinfo (potrzebnych do transferu) tylko dla domen, których ważność nie była przedłużana w naszej firmie. W pozostałych przypadkach kody takie wydawane są za darmo. Jeśli chodzi natomiast o transfer domen do Domenomania.pl to w przypadku domen polskich jest to całkowicie darmowe, natomiast w przypadku domen zagranicznych łączy się to z opłatą 61 ł brutto, która jednak powoduje automatyczne przedłużenie ważności danej domeny.

 

Z pozdrowieniami,

Michał Misztal

Dział Finansowy Domenomania.pl

http://domenomania.pl

 

oraz

Szanowny Panie,

 

Uprzejmie informuję, że kod authinfo można wykupić w każdej chwili - wystarczy, że wykona Pan przelew na kwotę 97,60 zł podając w tytule: "authinfo nazwa_domeny". Informuję także, że nie musi Pan odnawiać domeny i nie łączy się to wówczas z żadnymi kosztami, a kody authinfo wykupuje się, aby przenieść domenę o innej firmy.

 

Z pozdrowieniami,

Michał Misztal

Dział Finansowy Domenomania.pl

http://domenomania.pl

 

Teraz wyciag z regulaminu:

e) Transfery wszystkich domen zarejestrowanych na stronach Serwisu Operatora lub przetransferowanych do Operatora na zasadach promocyjnych są płatne w przypadku przeniesienia do innej firmy. Wysokość opłaty wynosi 80 zł netto (słownie: osiemdziesiąt złotych netto). Opłata ta jest znoszona po okresie 24 miesięcy od momentu aktywacji Usługi lub opłacenia pierwszego odnowienia domeny. Odpłatność transferu nie ogranicza jednak prawa Klienta do delegowania domeny do dowolnego innego operatora hostingowego. Klient może w dowolnym czasie dokonać zmiany swoich danych osobowych lub wpisów delegacji DNS domeny. Klient odsprzedając domenę/domeny innemu podmiotowi ma obowiązek poinformowania go o niniejszym Regulaminie.

 

Tak za przeniesienie nie muszę płacić bo wystarczy mi auth info które muszą mi wydać za darmo, i o ile się nie mylę po roku mogę zrezygnować z domeny (21 dni przed wygaśnięciem)

 

jeszcze jeden (cos mieli z kodowaniem chbya)

Szanowny Panie,

 

Uprzejmie informuję, że przedłużenie ważności domeny możliwe będzie dopiero na 21 dni przed końcem jej ważności. Koszt przedłużenia wynosić będzie 115,90 zł brutto. Przedłużenie nie jest jednak obowiązkowe i może Pan zrezygnować z usługi.

 

Z pozdrowieniami,

Michał Misztal

--

Zespół Obsługi Klienta Domenomania.pl

internet: http://domenomania.pl

e-mail: finanse@domenomania.pl

 

On Jul 29, 2008, tosiek.pl <.......@gmail.com> wrote:

> Witam. Mam pytanie czy m�g�bym teraz w tej chwili przed�u�y� wa�no�� domeny

> na drugi rok i ile by to kosztowa�o + vat ? Moja domena to tosiek.pl.

> Ale co jest po drugim roku ? Czy mog� ot tak zrezygnowa� z us�ug i wykupi�

> np. u innego "operatora" ? Czy nadal b�d� tak jakby zmuszony pozosta� w

> domenomania ale czy m�g�bym skorzysta� z promocji o ile takowe b�d� ?

 

 

 

---

Combat spam and improve response times with Cerberus Helpdesk 4.0!

http://www.cerberusweb.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×