Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shell

Jaki serwer na pliki ?

Polecane posty

Witam,

 

jestem w trakcie tworzenia serwisu hostującego pliki (coś a'la odsiebie.com, z tym że prawdopodobnie znajdą się jeszcze inne wersje językowe).

 

Zastanwiam się jakie serwery zakupić ?

Czy ktoś może jest w temacie i wie co aktualnie warto wziąść pod pliki, w dobrej i sprawdzonej firmie by nie było kłopotów z supportem itd. Interesują mnie serwery z pełną adminsitracją czyli managed.

 

Łącze napewno 100Mbps na serwer może w przyszłości i więcej, zastanwiam się nad czymś z oferty OVH np.

 

 

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/eg_max.xml - Servia Unmetered 100Mbps

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/mg_best_of.xml - Seria Unmetred 100Mbps

 

Proszę o jakąś pomoc, bo przyznam szczerze w serwerach to raczej laik jestem, a nie chciałbym kupić serwera z dużym łączem który i tak nie będzie mógł w pełni go wykorzystać.

 

Pozdrawiam i góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

jestem w trakcie tworzenia serwisu hostującego pliki (coś a'la odsiebie.com, z tym że prawdopodobnie znajdą się jeszcze inne wersje językowe).

 

Zastanwiam się jakie serwery zakupić ?

Czy ktoś może jest w temacie i wie co aktualnie warto wziąść pod pliki, w dobrej i sprawdzonej firmie by nie było kłopotów z supportem itd. Interesują mnie serwery z pełną adminsitracją czyli managed.

 

Łącze napewno 100Mbps na serwer może w przyszłości i więcej, zastanwiam się nad czymś z oferty OVH np.

 

 

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/eg_max.xml - Servia Unmetered 100Mbps

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/mg_best_of.xml - Seria Unmetred 100Mbps

 

Proszę o jakąś pomoc, bo przyznam szczerze w serwerach to raczej laik jestem, a nie chciałbym kupić serwera z dużym łączem który i tak nie będzie mógł w pełni go wykorzystać.

 

Pozdrawiam i góry dzięki za pomoc.

chcesz serwer droższy z tego co widzę z pełną administracją hmm nie prościej moim zdaniem ulokować gdzieś własny serwer? Złożysz sobie maszynkę taką jaką będziesz chciał później tylko miesięcznie kolokacje?:mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcesz serwer droższy z tego co widzę z pełną administracją hmm nie prościej moim zdaniem ulokować gdzieś własny serwer? Złożysz sobie maszynkę taką jaką będziesz chciał później tylko miesięcznie kolokacje?:mellow:

 

 

Na początek wolałbym coś gotowego, w Europie, a jak się strona rozwinie to pomyślimy nad kolokacją gdzieś w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie Cię ograniczać łącze 100Mbps.

To nie ma sensu brać tak mocny serwer.

Jeżeli chodzi o ofertę OVH to poleciłbym http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/superplan_best_of.xml

Powinno to wystarczyć w zupełności na przepchanie 100Mbps przy niskim obciążeniu. Oczywiście w zależności od użytego oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli będzie Cię ograniczać łącze 100Mbps.

To nie ma sensu brać tak mocny serwer.

Jeżeli chodzi o ofertę OVH to poleciłbym http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/superplan_best_of.xml

Powinno to wystarczyć w zupełności na przepchanie 100Mbps przy niskim obciążeniu. Oczywiście w zależności od użytego oprogramowania.

 

 

Dzięki za propozycję : )

A co myślicie o tym http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/eg_best_of.xml uciągnie 100Mbps, lub 200 Mbps ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jakiego oprogramowania użyjesz. Bo przy nie trafnym doborze oprogramowania i modułów to może sobie nie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy od tego jakiego oprogramowania użyjesz. Bo przy nie trafnym doborze oprogramowania i modułów to może sobie nie poradzić.

 

Co masz na myśli, system operacyjny ?

 

Jeśli tak jaki proponujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no na pewno na windowsie tego bym nie postawił :mellow:

 

 

 

Wiem, wiem :)

 

Zapewne linux, tylko jaki :)?

Dodam tylko, że strona główna będzie stała na jednym serwerze a pliki na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Debian / CentOS ktory wolisz :mellow:

 

 

Dzięki wielkie, za wszystkie opinie :)

 

a tak może mały OT, co wg. Was powinien mieć dobry hosting plików : )?

 

No i może ktoś zaproponuje coś odnośnie serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się odezwę odnośnie tego czego bym oczekiwał po takim serwisie :)

Przede wszystkim - limit plików 120MB to za mało, 200MB conajmniej.

Płatna wersja premium serwisu by się przydała, a także coś w stylu rewards na rapidshare.

Możliwość dodania opisu do pliku, zmiany nazwy pliku po dodaniu, różne rodzaje uploadu (zwykly/flash/z url/ftp).

Dobrym pomysłem dla mnie wydawałoby się połączenie hostingu plików z hostingiem obrazków, z tym że oprogramowanie automatycznie wykrywałoby typ pliku który wgrywamy i generowało różne typy kodów (html, bbcode, hotlink itp).

Jak już otworzysz to proszę o adresik na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się odezwę odnośnie tego czego bym oczekiwał po takim serwisie :)

Przede wszystkim - limit plików 120MB to za mało, 200MB conajmniej.

Płatna wersja premium serwisu by się przydała, a także coś w stylu rewards na rapidshare.

Możliwość dodania opisu do pliku, zmiany nazwy pliku po dodaniu, różne rodzaje uploadu (zwykly/flash/z url/ftp).

Dobrym pomysłem dla mnie wydawałoby się połączenie hostingu plików z hostingiem obrazków, z tym że oprogramowanie automatycznie wykrywałoby typ pliku który wgrywamy i generowało różne typy kodów (html, bbcode, hotlink itp).

Jak już otworzysz to proszę o adresik na PW :)

 

 

Ok dzięki za propozycje :)

Co to rewards, nagrody czy przedłużanie premium : ) ?

 

A jak wygląda sprawa w ovh gdy na serwerach znajdą się jakieś nielegalne pliki, blokują serwer czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok dzięki za propozycje :)

Co to rewards, nagrody czy przedłużanie premium : ) ?

 

A jak wygląda sprawa w ovh gdy na serwerach znajdą się jakieś nielegalne pliki, blokują serwer czy jak ?

uuu:) z całym szacunkiem :). ale widze że szanowny pan musi sobie jeszcze poczytać:)

 

rewards to nagrody np za dużo ciekawych plików umieszczanych na serwerze tzn że ktoś umieszcza plik który jest dużo razy pobierany i za to ma nagrody.

 

Przedłużenie premium to że np możesz wrzucać więcej plików nie masz blokady transferu i oczywiście płacisz mniej za to konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu:) z całym szacunkiem :). ale widze że szanowny pan musi sobie jeszcze poczytać:)

 

rewards to nagrody np za dużo ciekawych plików umieszczanych na serwerze tzn że ktoś umieszcza plik który jest dużo razy pobierany i za to ma nagrody.

 

Przedłużenie premium to że np możesz wrzucać więcej plików nie masz blokady transferu i oczywiście płacisz mniej za to konto

 

 

Wiem, z tym że chodziło o to na czym postawić większy nacisk. Tzn. lepsze nagrody czy może dłuższe przedłużanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nacisk??:) Szykuj kasę na reklamę:). To podstawa każdego sukcesu:)

 

 

 

Wiem, jednak jest też tak że dobry produkt/usługa nie potrzebuje jakiejś extra reklamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uuu mylisz się :) Ale ok najważniejsze są kolory i PROMOCJA:) FREE albo inne tego typu amerykańskie texty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu mylisz się :) Ale ok najważniejsze są kolory i PROMOCJA:) FREE albo inne tego typu amerykańskie texty.

 

 

Może i się mylę jednak nadal twierdze, że ja i Ty mamy po troszke racji.

 

Jednak narazie żadnych propozycji co do serwerów, co robi ovh z tego typu serwisami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak narazie żadnych propozycji co do serwerów, co robi ovh z tego typu serwisami?

 

Działają sobie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działają sobie bez problemu.

 

 

No właśnie, bo ktoś mnie poinformował że ovh blokuje takie serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×