Skocz do zawartości

Polecane posty

Znam ludzi co stawiają serwery na ubuntu serwer, porównywanie nie ma sensu.

W sumie jakoś zawsze bardziej odpowiadały mi repozytoria APT-a niż YUM-a. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaki polecicie najtańszy VPS ? Dotychczas znalazłem statnet.pl - ROOT VPS XS oraz webh.pl - Start , hitme.net.pl

który najlepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

natrafiłem na usługę firmy ovh serwer RPS ( http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/rps1.xml ) , jaka jest różnica między VPS`em oraz wydajność?

RPS to rzeczywista maszyna, ale z sieciowym systemem plików. VPS to serwer podzielony na odrębne maszyny wirtualne. Teoretycznie RPS powinien lepiej się sprawować, ale czytałem wiele negatywnych opinii na temat sieciowego systemu plików (SAN) używanego w RPS (głównie dotyczących wydajności), dlatego zdecydowałem się na zakup VPS-a (i nie mam powodów do narzekania).

 

Z drugiej strony pomiary jednego z serwisów opartych na RPS-ie wygądają wręcz wzorowo (czasy są OK, nie ma oznak zamulania odczytów z dysku). Może wypowie się ktoś kto użytkuje takiego RPS-a z OVH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez sie podepne pod ten temat

 

Zastanawiam sie miedzy vpsem, a rpsem

Z tym, ze moj projekt bedzie czesto odczytywal/zapisywal dane w plikach tekstowych

Zastanawiam sie, czy te dyski sieciowe beda dawaly rade

Wczesniej to stalo na kimsufi i nie bylo zadnych problemow z wydajnoscia (load w godzinach szczytu raczej nie przekraczal 3.0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowaliśmy RPS-a z OVH ze 2 tygodnie - za 79 zeta dostaje się swoją maszynę z Athlonem 2x1,9GHz, 2 GB RAM-u, i 10Gb "HDD"

 

Do testów posadziliśmy "gotową" dystrybucje made in OVH oparte o Gentoo.

 

Efekt testów: 1-szy tydzień, obciążony forum na IPB (200-300 online) nawet nie mrugnął - chodził... do pierwszego rebootu - mysql padł i nie dał się podnieść, no ale może to być wina Gentoo. Pomogła dopiero reinstalacja, bo support OVH nie istnieje w weekendy :D, ticketa można napisać i czeeeekać... do poniedziałku, kiedy to odpisują, że przecież "everything seem's to be ok, mysql is started" - no pewnie, w końcu w piątek reinstalowałem system :/

 

2 tydzień - 2 rebooty na pustej, nieobciążonej maszynie z powodu "nieustalonego błędu"

 

Jak ktoś chce potestować, mamy jeszcze RPSIII przez 2 tygodnie, stoi pusty i szafy grzeje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×