Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
flop

Dedyk do społecznościówki i streamingu video

Polecane posty

Witam, 

 

szukam serwera dedykowanego pod portal społecznościowy i streaming video.

 

Dedyków dostatek - pytanie tylko który najlepiej nada się do streamingu. Na poczatku planuję że wystarczy mi 100 MBit (co da spokojnie ponad 100 równoległych streamów video). 

 

To co głównie przykuło uwagę to ovh.pl. Widzę, że mogę mieć tam nielimitowany łączny transfer przy łączy 100 MBit (http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/eg_max.xml). Zastanawia mnie jednak czym różni się seria Premium od Unmetered. Z tego co widzę, to jeśli mam u nich jeden serwer to w Premium te 100 MBit "dla całej infrastruktury" dostępne jest właśnie dla tego serwa. Na Unmetered jest dla mnie sens przerzucać się tylko wtedy gdy chcę szersze pasmo (200, 300, 1024).

 

Natomiast łącze Unmetered o zawrotnej szerokości 1 Gbps dla tego serwa mam za 4k PLN netto. Czy to nie jest zbyt piękne skoro przykładowo na serwerydedykowane.pl za podobną kwotę mam nielimitowany ruch na szerokości 50 Mbps?

 

Coś tu śmierdzi :). Czy ktoś posiada tam konto i może potwierdzić, że kupując zwykłego dedyka ma się realnie te 100 Mbps?

 

W takim razie miałbym hosting ze streamowaniem ponad 100 równoległych strumieni za tysiaczka. Czy gdzieś się mylę? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ovh nie można stawiać streemingu na dużą skalę. Do tego służą u nich inne rozwiązania z tego co pamiętam. Porównanie ovh do serwerów dedykowanych to lekkie nieporozumienie. Zupełnie inna skala działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×