Skocz do zawartości
camikazee

Poszukiwany dedyk

Polecane posty

W takim razie zwiększamy budżet 600-800zł. Za taką cenę mogę już wymagać?

VPS lub PC ze średnim łączem - tak.

Serwer lub kolokacja z dobrym łączem - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłego zrozumienia, mówię o opłacie miesięcznej. Bo z tych ofert co przeglądałem, nie wydaje mi się abym za 800zł miał słaby sprzęt na średnim łączu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla ścisłego zrozumienia, mówię o opłacie miesięcznej.

Ja również...

 

Bo z tych ofert co przeglądałem, nie wydaje mi się abym za 800zł miał słaby sprzęt na średnim łączu :P

Poprzez "dobre" łącze rozumiem takie, które będzie potrzebne do przyjemnej gry dla tych kilkuset osób (o tylu była mowa, prawda?) i które wystarczy do ich obsłużenia (przepustowość/transfer).

 

Co rozumiem poprzez "serwer" chyba mówić nie muszę... W każdym razie nie PC z "Core2Quad"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 800 zl ale NETTO wezmiesz serwer w nephaxie, pozwoli Ci on upchnac 400 slotow przy rozsadnych ratach. Kolega Michał chyba troche przesadza z tym obciazeniem. Nie jest latwo zapelnic 400 slotow wiec to logiczne ze czesc z nich ( polowa, nawet moze na poczatku wiecej niz polowa) bedzie pustych. 

Inna sprawa jest z transferem, za 800 zl netto masz 1tb transferu, troszke malo. Mysle ze 1,5tb byloby optymalne - jednak to dodatkowy koszt i to dosc wysoki. Zloz za pytanie do nephaxu moze cos uda Ci sie wynegocjowac.

 

 

Druga opcja jesli chodzi o dedyki ( na kolokacje dobra w dalszym ciagu Cie nie stac :P ) jest firma etop.pl. Zloz zapytanie z konkretnymi parametrami i 1,5 tb transferu ( istnieje tez mozliwosc rozliczana sie po laczu). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tylko 4 rdzeniach (2.x GHz, Xeon E5xxx) i CONFIG_HZ=1000 bardzo wątpię, aby serwer jeszcze oddychał przy 200 osobach online. Na pewno dużo tutaj zależy od ustawień tych serwerów, ale i tak nie wierzę, żeby zmieściło się w tak wysokiej granicy. Zaniżając CONFIG_HZ upchnie więcej, ale przy dużym obciążeniu raczej nie będzie się wtedy zbyt przyjemnie grało...

 

Na 200 osób online z powyższej konfiguracji wg mnie musi już mieć 8 takich rdzeni i nie przeciążać ich powyżej ~70%.

 

PS. Mam szczerą nadzieję, że nie pomagam właśnie budować kolejnego krzaka jak mi się to przypadkiem już zdarzyło w podobny sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, a jakbym się zdecydował na usługę kolokacji i własną maszynę chciał gdzieś podłączyć, to jakieś ciekawe oferty znacie?

 

To ja mogę ci dać namiar - Warszawa DC

1U - 159 zł netto miesięcznie, instalacja - 200 zł jednorazowo

 

-1 Mbit/s CIR = EIR - 220 zł netto miesięcznie

-1 Mbit/s niegwarantowane - 110 zł netto miesięcznie

-100 GB kosztuje 139 zł

ceny netto

 

lub exatel (Warszawa Mory)

200 zł mc + 150 zł za 1mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym podpieliśmy AC-X na dniach będzie szedł przez niego ATM co powinno pingi znacznie obniżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Mam szczerą nadzieję, że nie pomagam właśnie budować kolejnego krzaka jak mi się to przypadkiem już zdarzyło w podobny sposób...

Już w pierwszym poście zaznaczyłem, że z krzaczkami i kaczkami mam mało wspólnego :)

 

Mi serwer potrzebny w celach reklamowych/zarobkowych(może). Kwestia tego, że jeżeli chciałbym sprzedawać serwery gier, to z czystej kalkulacji jest to nieopłacalne. Przy założeniach Michała, że na maszynie uruchomię 200 slotów i załóżmy, że będą to 6zł sloty (tak pośrednio priv i pub), to 1200zł wchodzi do kasy na m-c. Odejmijmy koszty utrzymania serwera i podatek. Wynik nie jest oszałamiający ;) Więc cała idea tego chyba polega na posiadaniu tanich maszyn lub upychaniu większej ilości slotów lub to i to.

 

Na oku mam kilka firm od których chyba zacznę. Pomysły są, a reszta wyjdzie w praniu. Napiszemy jakieś dobre skrypciki, podszkolimy się i może jakiś profit wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc cała idea tego chyba polega na posiadaniu tanich maszyn lub upychaniu większej ilości slotów lub to i to.

Nie, idea polega na posiadaniu i zainwestowaniu większej kwoty niż 800 zł. Miesięczne koszty zmniejszają się stopniowo wraz ze wzrostem liczby serwerów, łącza, itd. Dodatkowo, Ty chcesz serwer dedykowany, który już dodaje po kilkaset PLN miesięcznie. Lepszym wyjściem jest kupienie własnego sprzętu i kolokowanie go w jakiejś dobrej serwerowni. Plusem jest, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy z dzierżawy, ale musisz za to wydać o wiele więcej już na początek i za jednym zamachem.

 

Wszystko zależy od tego jak poważnie o tym myślisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×