Skocz do zawartości
camikazee

Poszukiwany dedyk

Polecane posty

Witam!

 

Szukam dobrej oferty serwerów dedykowanych. Mam dostęp do naszego bydgoskiego bydmana (100Mbit), jednakże pingi nie są zbyt rewelacyjne(gry). Z tego powodu szukam dodatkowego zewnętrznego serwera najlepiej na węźle atmana.

Chciałbym się dowiedzieć ile mogę maksymalnie odpalić serwerów np. CS16 na maszynie zbliżonej do Quad Core 2,5GHz 2-4GB RAM, ile żarłyby transferu oraz czy nadaje się ona wtedy również na udostępnienie innych usług - www.

Na chwilę obecną mam 4 serwery CSa (lacznie slotow: 90), Q3 (lacznie slotow: 70), kanał TS i Ventrilo na maszynie P4 3,2GHz 1GBRAM (dokładam 3), obciążenie niewielkie bo niewielu graczy. Jednak chciałbym pójść dalej i dołożyć lepszą maszynę dla bardziej wymagających graczy. Dlatego szukam dostawcy. Ważne dla mnie by opłata instalacyjna nie była zbyt wygórowana, bo jak się nie sprawdzi to trzeba będzie zmienić. Abonament miesięczny powiedzmy 400zł. Dużo transferu, niskie pingi.

Na koniec dodam, że to nie żaden krzak, nie pobieram opłat za usługi, a jeżeli zacznę, to mam działalność i na wszystko będą rachunki.

Wiem jestem wymagający :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na maszynie zbliżonej do Quad Core 2,5GHz 2-4GB RAM, ile żarłyby transferu oraz czy nadaje się ona wtedy również na udostępnienie innych usług - www.

 

Dorzuć jeszcze 4 ramu żeby było 8 GB i możesz około 400 slotów bez oversellingu na tym zmieścić i bez lagów i ładnie chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale dodatkowa sprawa to czy chcesz mieć TR100 na tych serwerach, bo TR100 bardzo obciązą maszyne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tej co teraz mam jest ticrate 100 i jakoś żyje :) A na innych serwerach na ile mają ustawione? I czy polecacie jakieś firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż mogę za 499 pln zaoferować

Procesor AMD Phenom X4

Pamięć 8 GB RAM DDR2

Dyski 2 x 320 GB SATA II

Transfer 1500 GB

wiem że to powyżej 400 pln ale cóż.

Na dniach będziemy mieli wtyk do AC-X co pozwoli obniżyć całkowicie pingi z ATM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Witam

Cena serwera- 368 zł netto

Instalacja 299 zł

 

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600

Ram: 8GB

Dysk: Dysk 250 GB

Łącze: 1 Mbits / uplink 100 mbits

Polska-Kraków: dmTEC

APC PDU (zdalny restart z panelu zasilania)

Statystyki ruchu łącza (dostepne z panelu)

DirectAdmin - gratis

 

 

Pozdrawiam Damian Miodek

Active-Hosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łącze: 1 Mbits / uplink 100 mbits

 

Faktycznie da mu to dużo ... Bardzo cenię twoje podejście do tematu, kontakt jest z tobą rewelacyjny - wymiana PW/email, ale chyba nie wystarczy mu to na rozwinięcie swoich serwerów CS :)

 

ps. Kisiek AC-X - wreszcie coś dla mnie(bezpośredni wtyk dostawcy internetu :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Faktycznie da mu to dużo ... Bardzo cenię twoje podejście do tematu, kontakt jest z tobą rewelacyjny - wymiana PW/email, ale chyba nie wystarczy mu to na rozwinięcie swoich serwerów CS :)

 

ps. Kisiek AC-X - wreszcie coś dla mnie(bezpośredni wtyk dostawcy internetu :) )

 

Zawsze można dokupić łącze a na tym postawi kilka CS'ów po kilkanaście slotów bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na tym postawi kilka CS'ów po kilkanaście slotów bez problemu.

Jakbys nie wiedzial - serwer z 16 graczami ciagnie minimum pol megabita...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To cammikaze potrzebuje miin 4 megabity co w ofercie active wychodzi 2x budżet :)

Zatem zapraszam do livenetu. Maszyna ISP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

active-hosting i livenet odpadają za pingi :) Ale i tak znajdę dobrą ofertę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także skorzystam z okazji, ktoś miał styczność z serwerem OVH.pl link

 

/edit

chodzi mi czy ktoś miał styczność i jak można o pw bym prosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tu z OVH wyjeżdzasz gdzie ping ma być najniższy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja tu jestem świeży a już zdanie o ovh znam. Wystarczy poszperać w starszych postach, poczytać o lokalizacji serwerów ovh i będziesz wiedział dlaczego lipa. I pinguj sobie każdego potencjalnego sprzedawcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jakbym się zdecydował na usługę kolokacji i własną maszynę chciał gdzieś podłączyć, to jakieś ciekawe oferty znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolokacja min 600 pln cię skasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorzuć jeszcze 4 ramu żeby było 8 GB i możesz około 400 slotów bez oversellingu na tym zmieścić i bez lagów i ładnie chodziło

 

Chyba pustych slotów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie stac CIe.

Tu powinienem się obrazić, bo to, że napisałem budżet 400zł/m-c nie oznacza, że jak dojdę do wniosku, iż innej możliwości nie ma, to go nie zwiększę. Po prostu badam rynek i szukam dobrej oferty.

 

A jak to jest w takich firmach, mogę np. korzystać z serwera powiedzmy jakiegoś medium, a potem jak będzie mało przenieść się na coś silniejszego? Jak tak, ile mnie to kosztować będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry że to tak zabrzmiało ale no coż myślałem że 400 to ostateczny limit bez możliwość zwiększenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiemy, że cena moja jest zaniżona. W takim razie zwiększamy budżet 600-800zł. Za taką cenę mogę już wymagać? I co z możliwościami przejścia ze słabszej maszyny na mocniejszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×