Skocz do zawartości
Pawel Debski

Gdzie najlepiej rejestrować, a gdzie utrzymywać domeny?

Polecane posty

Szanowni Państwo!

 

Na wstępie prosiłbym o potwierdzenie czy tak jest w istocie:

 

Jeśli rejestruję domenę i deleguję ją na mój serwer to rola firmy, w której ją rejestruję sprowadza się do przesłania odpowiednich papierków i fakt czy ich serwery działają czy nie nie ma znaczenia dla funkcjonowania domeny? Czy tak?

 

Czy w takiej sytuacji przy rejestracji domeny należy kierować się w tylko ceną rejestracji i utrzymania, czy są jeszcze inne czynniki, które należy brać pod uwagę?

 

Z poważaniem

PD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Państwo!

 

Na wstępie prosiłbym o potwierdzenie czy tak jest w istocie:

 

Jeśli rejestruję domenę i deleguję ją na mój serwer to rola firmy, w której ją rejestruję sprowadza się do przesłania odpowiednich papierków i fakt czy ich serwery działają czy nie nie ma znaczenia dla funkcjonowania domeny? Czy tak?

 

Czy w takiej sytuacji przy rejestracji domeny należy kierować się w tylko ceną rejestracji i utrzymania, czy są jeszcze inne czynniki, które należy brać pod uwagę?

 

Z poważaniem

PD

Nie zbyt rozumiem. Jakie papierki przy delegacji domeny?Zmiana dns i tyle(tak to rozumiem). Ich serwery mogą nie działać, domena będzie działać zawsze.

 

Przy rejestracji najlepiej według mnie się kierować ceną rejestracji i odnowienia, oraz opiniami na temat rejestratora. Obecnie według mnie najlepiej w masternet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że u każdego w miarę rozsądnego partnera HRD.

Co do delegacji, jak pisał @Malas nie ma właściwie papierkowej roboty do momentu kiedy nie zechcesz przetransferować domeny do innego rejestratora. Serwery DNS firmy do której delegujesz muszą być włączone i poprawnie skonfigurowane dla kierowanej domeny (czyt. domena musi posiadać wszystkie rekordy).

 

P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×