Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pawel_p

Czy to kradzież ?

Polecane posty

Witam.Wprawdzie sprawa dotyczy transakcji zawartej na ebay.com - proszę o poradę w tym miejscu, gdyż łatwiej mi szybko napisać po polsku o co chodzi.Kupiłem na ebeay.com konto hostingowe i korzystałem z niego przez kilka miesięcy.Po tym okresie pseudo-sprzedwca usunął mi konto pod zarzutem, że posiadam strony o zawartości adult.Zarzut jest bezpodstawny, gdyż był to tylko sklep z bielizną, ale nie o to chodzi (przeniosłem gdzie indziej ).Odmówił mi wydania plików, które trzymałem na tym koncie i ignoruje wszelkie formy kontaktu.Posiadam kopie, ale nie są one aktualne, a sklep to wiadomo zamówienia, klienci itp.Czy mogę jakoś to odzyskać?Osobnik nick <b>*onwebusa com*</b> nadal sprzedaje konta na ebay.com i z tego co znalazłem na forach dotyczących hostingu naciaga innych oferując konta o parametrach, które nie maja pokrycia w rzeczywistości.

np.

 

http://www.webhostingtalk.com/archive/thre...d/401022-1.html

 

Pozdrawiam. Paweł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Wiec czy jest to kradziez czy nie to nie wiem. Nie jestem prawnikiem. Wydaje mi sie, ze tak.

 

W tej sytuacji moge tylko wspolczuc gdyz zrobienie czegokolwiek moze byc bardzo trudne.

 

Jakisz czas temu znajomy tez nie odzyskal danych mimo wszelkich prob.

 

Co do tresci adult, to raczej nie ma sie co spierac, tak postanowili i juz.

 

O dane bym walczyl... ale jak juz wspomnialem moze byc ciezko.

 

Pozdrawiam i witam na forum,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj, dla mnie to tez kradzież. Warto sprawdzić regulamin tego usługodawcy - czy zastrzegł sobie możliwość takiego potraktowania klienta.

 

Niestety, takie jest ryzyko przy różnych dziwnych i tanich firmach - też to miałem i więcej nerwów i sił kosztowało mnie przenoszenie strony niż warta była ta oszczędność paru groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poroś hackerów o odzyskanie danych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest kradzież, o ile złamałeś ich regulamin. Bo w takim przypadku może zawsze wytłumaczyć się że zabezpieczył materiał w celach postępowania, tak jak np Policja zabezpiecza jakieś fanty które znajdzie w mieszkaniu podejrzanego a mogą im się w momencie przeszukania kojarzyć z popełnionym przestępstwem. Dla mnie nie masz szans wygrania w tym wypadku sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie jest tak, że ktoś może wymyślić dowolny regulamin i zmuszać potem klientów do jego przestrzegania. Są jakieś normy prawne określające, jak powinien być skonstruowany taki dokument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakup uslugi w internecie czy dowolnej innej uslugi outsourcingowej to umowa okreslana mianem 'o przystapienie', czyli wykupujac hosting w 100% zgadzasz sie z warunkami regulaminu jaki jest w tym momencie publikowany (warto go sobie zapisac). Dodatkowo wazna sprawa jest to ze regulamin wcale nie musi byc prezentowany do zatwierdzenia przed zlozeniem zamowienia, wystarczy link do pliku z regulaminem gdzies na stronie. Tak stanowi prawo, reszta to dobre zwyczaje firm hostingowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×