Skocz do zawartości
ermik

[dedykowane] Szukam dedyka z dużymi transferami

Polecane posty

Witam,

rozglądam się za hostingiem dla strony generującej transfery ok 600G/m-c.

Sprzętowo raczej się mieszczę w granicach sprzętowych większości ofert (20-30GB dysku, 2GB ram, rozsądne CPU),

za to z tym transferem właśnie jest nieciekawie. Oczywiście będę chciał podpiąć swoją domenę wraz z rev'em i w pełni korzystać z distro linuxowego na serwerku (vpn, ssh, smtp, www).

Z powodu cen porzuciłem marzenie o polskim hostingu, z obcych wpadł mi w oko OVH.

 

Może ktoś poradzić co wybrać i jak rozumieć ichnie zapisy o transferach ?

Seria SP Mini jest w zupełni wystarczająca sprzętowo, jednak gubię się w pojęciach 'peering prywatny' i tabelkach opisujących transfery..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zerknij też na: serwerydlaciebie.pl

 

 

Seria SP Mini jest w zupełni wystarczająca sprzętowo, jednak gubię się w pojęciach 'peering prywatny' i tabelkach opisujących transfery..

 

To już było opisywane na forum wht jak i ovh :D

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zerknij też na: serwerydlaciebie.pl

 

No i właśnie kolejny zonk.. Jeśli dostaje serwer dedykowany z OSem, to czy nie mogę na nim mieć tego co chcę w 100% ?

Jak są wymieniane po kolei wersje PHP, mod_rewrite, to się zastanawiam na ile będę mieć kontrolę nad systemem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz serwer dedykowany i Ty sam decydujesz co ma na nim działać lub zlecasz jego skonfigurowanie administratorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i właśnie kolejny zonk.. Jeśli dostaje serwer dedykowany z OSem, to czy nie mogę na nim mieć tego co chcę w 100% ?

Jak są wymieniane po kolei wersje PHP, mod_rewrite, to się zastanawiam na ile będę mieć kontrolę nad systemem..

 

Jak wybierzesz system np: debian 32 bit or 64.. lub też inny system bez panelu plesk, confixx itd. dostajesz podstawowy.. :D

Jedyne co może być 'zonkiem' dla ciebie to umowy... albo opłata instalacyjna + większy abonament :)

 

//edit.

No Adrian mnie wyprzedził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupujesz serwer dedykowany i Ty sam decydujesz co ma na nim działać lub zlecasz jego skonfigurowanie administratorowi.

 

o to właśnie mi chodziło :D

Strasznie mylące są te opisy z możliwościami..

Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie zasoby finansowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie za duże :D

Z założenia docelowo serwis ma się utrzymywać z reklam, ale i tak nie chciałbym żeby koszt /mc przekroczył 500pln. Optymalnie - 200-300pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie za duże :D

Z założenia docelowo serwis ma się utrzymywać z reklam, ale i tak nie chciałbym żeby koszt /mc przekroczył 500pln. Optymalnie - 200-300pln.

 

Phenom 9550 (4x2,2GHz) / 4GB ramu / 320GB HDD

4 Mbity gwarantowanego pasma z możliwością wykorzystania do 10 Mbitów

opłata instalacyjna 199 zł jednorazowo / abonament 299 zl miesięcznie

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...mp;#entry141441

 

Polecam ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 Mbity gwarantowanego pasma z możliwością wykorzystania do 10 Mbitów

 

Niestety musi to być 100mbit. przy ruchu miesięcznym rzędu 500GB i założeniu że ruch ma piki wraz z pojawianiem się treści na stronach, aby pracowało się komfortowo musi być setka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież 500 GB traffiku to w rozłozeniu na miesiąc koło 2 Mbps.. Takie pasmo jak w efuturo starczy Ci w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież 500 GB traffiku to w rozłozeniu na miesiąc koło 2 Mbps.. Takie pasmo jak w efuturo starczy Ci w zupełności.

 

2mbps to ja mam w domu i widzę jak się sprawuje. Nie można przeliczać tego liniowo.

Jeśli strona ładuje Ci się długo, to na nią nie wchodzisz, prawda ?

jakbym ściągał torrenty, to pewnie by wystarczyło takie łącze żeby przepchnąć tyle danych, ale z płynnym działaniem strony niewiele to ma wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2mbps to ja mam w domu i widzę jak się sprawuje. Nie można przeliczać tego liniowo.

Jeśli strona ładuje Ci się długo, to na nią nie wchodzisz, prawda ?

jakbym ściągał torrenty, to pewnie by wystarczyło takie łącze żeby przepchnąć tyle danych, ale z płynnym działaniem strony niewiele to ma wspólnego.

 

nie mbps tylko mbit i na pewno nie masz takiego łącza w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ermik: cóż, jeśli chcesz przepłacać za pseudo-łącze 100 Mbps jak np. w OVH (gdzie i tak masz limit per flow) bez żadnych gwarancji to Twoja sprawa. Przy takim traffiku więcej niż kilka mbps nie jest Ci potrzebne, no chyba, że 499 GB robisz w jeden dzień a przez resztę miesiąca na stronie nie dzieje sie nic :D.

 

PS. jeśli strona mi się laduje długo to czekam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciagle 2-3mbity lacza spokojnie generuja transfer w okolicach 500gb z hakiem, ty piszesz ze potrzebujesz 100 mbitow... tyle ze to tylko pusty slogan.

 

powiem tak, jezeli caly ruch masz na www masz w ciagu 2 h to rozumiem ale jezeli w ciagu 12-16h to ktos tu sie osmiesza  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle 2-3mbity lacza spokojnie generuja transfer w okolicach 500gb z hakiem, ty piszesz ze potrzebujesz 100 mbitow... tyle ze to tylko pusty slogan.

 

powiem tak, jezeli caly ruch masz na www masz w ciagu 2 h to rozumiem ale jezeli w ciagu 12-16h to ktos tu sie osmiesza :D

1mbps można liczyć na 200GB, bo zostanie troszku zapasu.

 

To tak samo jak piszą publikacje serwerów gier i piszą że mają po 100mbit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mbps tylko mbit i na pewno nie masz takiego łącza w domu :D
Po co się czepiasz bez sensu? Tym bardziej, że nie masz racji...

 

Przepływność transmisji danych mierzy się w bitach na sekundę (bps, bit/s), tak więc:

1) Mbps jest jak najbardziej poprawnym sformułowaniem,

2) Mbit nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, poleciłbym Server 6.0 z HE, ten najmniejszy pakiet.... Choć ten największy ma 15TB transferu miesięcznego ale kosztuje przeszło 15 000 PLN przy umowie na 36 miechów, przy mniejszej cena rośnie.... Ale jest dobry, a co ważniejsze bezpieczniejszy pod względem dziś mam serwer a jutro go nie mam niż te z OVH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mbps tylko mbit i na pewno nie masz takiego łącza w domu :D

Jak kolega powyżej napisał, mbps jest poprawne, a mbit używa się zwyczajowo.

I owszem, mam tyle w domu :)

 

Odnośnie tego jak to ma być wpięte.. problem dotyczy tak naprawdę zawartości strony.

Jakby to było forum, baza newsów, czegokolwiek, to zgoda, starczy dużo mniej. Jednak w moim przypadku jednorazowe wejście skutkuje zaciągnięciem paru MB treści. przy np. 3MB na 2mbitach to jest.. ~12 sekund. A to tylko 1 user!

 

Na tą chwilę zastanawiam się jeszcze na VPSem na mocnej maszynie pod ESXem.

Główne bolączki ESXa w tym akurat przypadku raczej mnie nie dotyczą, więc w sumie mogłoby to być dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×