Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość DarkMen

Szybkie subdomeny w .htaccess lub VHost

Polecane posty

Gość DarkMen

Witam!

 

Mam domenę podpiętą do mojego serwera VPS za pomocą VHostów (domena przekierowana na IP, a na serwerze VHosty ustawione na dane katalogi). Jak zrobić za pomocą .htaccess subdomeny w postaci www.subdomena.domena.pl ? Znalazłem coś takiego:

 

RewriteEngine On 
RewriteCond %{REQUEST_URI}	  !subdomains 
RewriteCond %{HTTP_HOST}		^(www\.)?(.*).domena.pl$ 
RewriteCond %2 !^www$ 
RewriteRule .*				  /subdomains/%2%{REQUEST_URI}

 

Umieszczam katalog test w katalogu subdomains, a następnie wpisuję www.test.domena.pl i ładuje mi się strona główna www.domena.pl. Podejżewam że ten problem spowodowany jest tym że domena jest podpięta pod IP a nie DNS-y.

 

Czy da się zrobić coś takiego w VirtualHost? Że po wpisaniu www.test.domena.pl - załaduje się strona z katalogu test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze zarówno w konfiguracji głównego vhosta, jak i konfiguracji DNS musisz mieć włączony wildcard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DarkMen

Tylko że domena jest podpięta pod IP. Nie mam zainstalowanego serwera DNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko że domena jest podpięta pod IP. Nie mam zainstalowanego serwera DNS.

 

To wydeleguj ją na freedns.sgh.waw.pl i tam utwórz odpowiednie rekordy @ A, * CNAME, MX, SPF/TXT.

W Apaczowej konfiguracji wirtualki dodaj ServerAlias *.mojadomena.pl

I w tym hoście ustaw sobie odpowiednio routing :)

 

Ewentualnie zamiast rewrite to skorzystaj z mod_vhost_alias :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DarkMen

Słyszałem, ale niestety nie wiem jak to skonfigurować wszystko. Trzymanie domeny na darmowych DNS-ach wydaje mi się jakieś niepewne.

 

Jeśli zdecydowałbym się na zainstalowanie własnego serwera DNS i chciałbym do niego podpiąć domenę domena.pl, to jak wyglądałyby DNS-y pod którę bym ją podpinał? Wydaje mi się że nie da się podpiąć domeny: domena.pl pod DNS-y typu ns1.domena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem, ale niestety nie wiem jak to skonfigurować wszystko. Trzymanie domeny na darmowych DNS-ach wydaje mi się jakieś niepewne.

 

Jeśli zdecydowałbym się na zainstalowanie własnego serwera DNS i chciałbym do niego podpiąć domenę domena.pl, to jak wyglądałyby DNS-y pod którę bym ją podpinał? Wydaje mi się że nie da się podpiąć domeny: domena.pl pod DNS-y typu ns1.domena.pl

To napisz np do usera i nicku: exa, lub innego co się zna i po problemie. Pomoże Ci za darmo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem, ale niestety nie wiem jak to skonfigurować wszystko. Trzymanie domeny na darmowych DNS-ach wydaje mi się jakieś niepewne.

 

Jeśli zdecydowałbym się na zainstalowanie własnego serwera DNS i chciałbym do niego podpiąć domenę domena.pl, to jak wyglądałyby DNS-y pod którę bym ją podpinał? Wydaje mi się że nie da się podpiąć domeny: domena.pl pod DNS-y typu ns1.domena.pl

 

Heh... obstawiam, że te darmowe domeny SGH będą znacznie pewniejsze od tego twojego vpsa :)

AD2. Da się, tworząc tzw. Glue Record, ale musisz mieć dwa IPki dopięte pod serwer, wtedy u rejestratora wpisujesz dnsy zarówno w postaci ns1.domena.pl jak i podajesz adresy IP.

Warunek jest taki, że musisz mieć poprawnie skonfigurowaną strefę SOA na dnsie przed zmianą delegacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×