Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość N3T5kY

100mbps w polsce!?

Polecane posty

Ja tam sceptyczny do takich projektów jestem.

Pamiętacie ofensywę listopadową z ustawami?Taka burza była i co..to pewnie się zakończy podobnie;). Mam nadzieje, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Z drugiej strony... ile krzaków wyrośnie :P

 

Hmm ale w artykule jest napisane:

dziś operatorzy oferują najczęściej 1-2 Mb/s

Czyli zajmują się downloadem? :) szkoda, bo upload by się przydał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TP się dogada z UKE i dostaną światłowody pod swoją neostrade TP ;-) zobaczycie. A jak nie to TP da w łape ministratom żeby nie mieli poważnej konkurencji. Mamy 2 warianty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, że mówią tutaj o gospodarstwach wiejskich, które nie mają internetu, a tak im do życia jest potrzebny... .

 

Rozwaliło mnie zdanie:

Pokazują to twarde dane: w państwach unijnych podłączenie firmy do szerokopasmowego internetu sprawia, że średnio o 40 proc. wzrasta jej wydajność.

Cóż to za firma bez neta? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed wyborami cudak będzie musiał coś wykombinować dla ludu (tak jak każda władza poprzednio), a że celuje w młodzież to puścili spece taką sensację. Najlepsze jest hasło "internet jak wodociąg". U mnie w gminie wodociąg dociera do 30% mieszkańców, reszta nie ma możliwości przyłączenia. Tak samo będzie z internetem. Dla picu i ze względu na euro zrobią w kilku większych miastach a reszta dalej będzie 100 lat za murzynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku jest 100 Megowe łącze światłowodowe i to za niecałe 70zł miesięcznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi mozna jedynie 1Mb/s neostrada. Zamowiłem sobie na początku 2Mb na 3 lata jednak nie bylo takiej mozliwosci nic o tym nie powiedzieli zrobili sami umowe na 3 lata 1Mb bo tyle można a mój (cenzura) ojciec podpisał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
synchroniczne?

 

Chyba symetryczne... a nie synchroniczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie synchroniczne.Mam u znajomka shella.Ściąganie zwykłego obrazu płytki Debiana zajmuje klika minutek:) Prędkości przy wysyłaniu dochodzą do 6-10 megabajtów na sekundę.Nie wiem czy gdzieś jeszcze w Polsce są łącza za taką cenę ale z chęcią bym wynajął tam mieszkanie i zrobił małą serverownie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dokładnie synchroniczne.Mam u znajomka shella.Ściąganie zwykłego obrazu płytki Debiana zajmuje klika minutek:) Prędkości przy wysyłaniu dochodzą do 6-10 megabajtów na sekundę.Nie wiem czy gdzieś jeszcze w Polsce są łącza za taką cenę ale z chęcią bym wynajął tam mieszkanie i zrobił małą serverownie;)

 

Biedni sąsiedzi ;) a potem będą się pojawiały tajemnicze downtime. Korki zazwyczaj są na zewnątrz(i ja często z tego korzystam :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam neo i non stop katuje :P robie traffic na poziomie 150 GB transferu miesięcznie, teraz wezme 2 mb/s od marca to będe robił około 300 GB ;) ale przydało by się łącze nawet 20 mbps chello. U mnie oprócz TP 2 mbps nic nie ma, obdzwoniłem z 50 firm. Albo drzewa i radio nie dochodzi, albo brak kabla. A niby warszawa a nie wiocha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja mam Chello 10 MB i klnę na nich ile się da, ilekroć net mi jest wybitnie potrzebny to się IP musi zmienić i przez 5h leży ;/ Ale światło 100mbps to drugi komputer i mały dedyk dla zastosowań prywatnych. Tyle że pomorze to energetyczna pustynia, jak postawią atomówkę w Żarnowcu to będzie pustynia taka jak w Prypeci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam symetryka 1mbit ale na szczęście na porządnym routingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaka firma we Wrocku oferuje takie łącze? ;)

 

Bo ja się cieszyłem z mojego 20mb z UPC, a tutaj takie coś jest dostępne.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że się Evro nazywa ale niestety tylko dla wybranych..;) osiedli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ewro ma takie pasmo na terenie wrocławia. Nie gwarantują absolutnie nic jeśli chodzi o wyjście na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm no wiesz nie miałem okacji tak dokładnie testować tego łącza ale jeśli znajdzie się kilku userów to przeproawdze jakieś testy i tam wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
jak postawią atomówkę w Żarnowcu to będzie pustynia taka jak w Prypeci smile.gif

co masz na myśli ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie rozumiem Ciebie?

Co ma Atomówka do Ghost Townu.... przecież każdy wie że wypadek w Czarnobylu był wynikiem błędu ludzkiego, a nie maszynerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Żeby się śmietnik jeszcze większy nie robił: W 86 wyleciała czarnobylska atomówka, 50k ludzi musiało opuścić 30 kilometrową strefę która tak naprawdę jest opuszczona z innego powodu. Zaraz potem zaczęli budować u nas w Żarnowcu przy okazji pochłaniając wioskę o nazwie Patroszyno czy jakoś tak. Jak się naród dowiedział to dostał bzika. Co jak co ale w 86 ludzie mieli niezłego stracha, wiadomo bo każdy się boi skoro nie widać, nie słuchać, nie czuć a zabija. Po prostu Radiofobia to raz a dwa że ruska stara technologia prędzej czy później musiała zrobić powtórkę w Żarnowcu, zwłaszcza że budowali tę elektrownię podczas zapaści gospodarczej (budowali z czego się dało). Te francuskie czy hugo wie jakie technologie są niewątpliwie bezpieczne co świadczy o tym że Francja jest napchana atomówkami jak indyk borówkami. Ale znając życie i odwołując się do przysłowia że Polak potrafi mam wątpliwości czy nie wysadzimy czegoś w powietrze. Jedyny plus ze nie będzie trzeba tak daleko wiać, nie ma u nas czynnych żadnych dziwnych obiektów o nieznanym przeznaczeniu takich jak Oko Moskwy czy inne cudactwa które zostały przez ruskich postawione do nieznanych celów, dziś wystarczy około 1 - 2 kilometrów od potencjalnego wypatroszonego reaktora zrobić zonę. Ale najważniejsze to nie ukrywać prawdy i zburzyć wszystkie domy i wyciąć drzewa, spalić je i wywieźć sporo ziemi albo nowej nasypać żeby zmniejszyć skażenie gleby które jest gorsze niż to z reaktora. Po prostu Ghost Town Maniacs ;)

 

Moderatora prosiłbym o wydzielenie tematu o Ghost Town.

 

A Atomówka jest i tak nam potrzebna bo pomorze to pustynia energetyczna i jak dadzą kiedyś te 100mbps to jak powstaną krzaki to prądu braknąć może :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
o tym że Francja jest napchana atomówkami jak indyk borówkami.

 

Dzieki temu mamy tanie OVH:* ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×