Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nvu

GeForce <> Radeon

Polecane posty

Gość Active-Hosting
A jaki program polecacie zeby zbadac temperature procka i ile moze miec maksimum stopni procek ?

 

Tfuuuu Bios hehehe ;) a maks masz napisane w necie :) Poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
37 stopni ma procek ;P po 4 godzinnym chodzeniu ;p

 

psss mało kręć go spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na czym Ty się opierasz podając tą kartę?

 

Wynikach fps, niskiej awaryjności, znacznie niższym poborze energii, mniejszym grzaniu się niż Radeony 4850. Po instalacji najnowszych sterowników od NV róznica wydajnościowa między 9800Gt a 4850 jest w wielu przypadkach minimalna (góra 3-4fps), przez co wybór 4850 na chwilę obecną przestał być opłacalny.

 

nvu kręcisz do 3Ghz + 9800Gt i masz fajny sprzęt do grania. Tylko, na miłośc boską, czemu ty się pakujesz w karty z jak największą ilością ramu karcie? Omijaj wersje 1GB zarówno 9800GT jak i 4850...

 

BTW Jakie masz chłodzenie na tym procesorze? Ja mam 30-32 stopnie na procesorze PDC podkręconym z 1,8 do 3006Mhz z napięciem 1,365, przy 900rpm coolera AC Freezer Pro, więc twoje 2,66 przy 37 stopniach jest co najmniej za wysokie biorąc pod uwagę fakt, ze masz pewnie procesor w 45nm, zaś mój jest w 65nm...

 

I zasilacz może (choć nie musi być!) do wymiany, poszukaj czegoś 500W jeśli obecny nie będzie wyrabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, gadałem z kolegą z hurtowni więc tak

 

Wymiena zasilacza na 600W (chifteca prawdopodobnie)

Radeon HD4870 Powercolor 512 mb ram (810 zł)

Na wszystkich benchmarkach które widziałem w necie Radeon 4870 ma przewage nad 9800 GT GX GSX i innymi..

Do tego zakładam WC - Water cooling postanowiłem że opłaca się raz zainwestować te 1000-1500 zł i podkręce procka wtedy myśle że do 3-3,20 powinienem dobić.

 

 

Jak myślicie dobry zestaw ;) ?

 

 

PS. Ten radeon działa na DDR 5 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zmienić procka na:

 

PROCESOR CORE 2 QUAD Q9550 2.83GHz LGA775 BOX 12 mb cache !

 

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale water cooling przeciez wymaga aby wywalic radiatorka z procesora. To jest niby najmocniejszy Quad ;]

 

Gigabyte s775 bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sprzęt zarezerwowany o 16 jade oddac kompa a jutro bedzie do odbioru wyszło na:

 

Radeon 4870 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E)

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

Asus P5Q

zasilacz Corsair CMPSU-650TXEU - 650W

Komputronik.pl mnie zachwycił bo złożą to na jutro i naprawde mają niskie ceny, niższe niż w hurtowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z obsługa się zgodze mówie dzisiaj o 15 podrzucam kompa jutro odbieram, do tego wywalczyłem call of duty 5 za 40 zł i złożenie tego syfu za 30 zł taniej (z 150 na 120 :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziękuj chociaż temu co Ci doradził ten zestaw. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko po co przepłacać jak można 8800GT? Nowe sterowniki NVIDII w danych grach zmniejszają detale, aby było więcej FPS.

Radeony się nie grzeją! Są zimniejsze od NVIDI. Zobacz ile zajmuje miejsca chłodzenie na karcie. Mają po prostu słabe chłodzenie, dlatego polecam brać wersje IceQ. Karty nie są awaryjne na lamicie AMD,

 

PS. Mam 9800GT i znam ten ból. Jest ogromna ilość problemów z kartą.

 

Ale przecież 8800Gt w stosunku do 9800Gt są droższe nawet o 100-200zł (a przecież to ta sama karta pod nową nazwą no i czasem z lepszym niereferencyjnym chłodzeniem u niektórych producentów), nie wiem więc o jakim przepłacaniu piszesz. Co do "dywanowych" sterowników - pierwszy raz o tym słyszę, więc nie mogę się ustosunkować. Jeśli jednak jest to prawda, no to nie najlepiej świadczy o tym producencie.

 

Mógłbyś napisać jakie problemy z 9800GT masz na myśli i jaki konkretnie model tej karty posiadasz? Nie pytam ze złośliwości, tylko z ciekawości.

 

Nie jestem jakimś chorym fanem Nvidii, gdzieś tu już pisałem, że mam dopiero drugą kartę Nvidii - do tej pory jechałem na kartach Ati, które się bardzo grzały, a nowe produkty od Ati także b.się grzeją i jest to wykazywane w testach, np: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=476&...ctr_str_numer=2

 

Zestaw sobie temperatury z obrotami wiatraków na kartach... Radeony zawsze się bardziej grzały niż karty NV i jest to niezaprzeczalny fakt widoczny w każdym teście. To z wieloma Radeonami 4850 i 4870 był problem, ponieważ przegrzewała się w nich sekcja zasilania, co doprowadzało do niestabilnej pracy komputera, artefaktów. W kartach NV tego nie ma lub nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.

 

Komputronik.pl to jeden z najdroższych komputerowych sklepów online w Polsce, jeśli nvu twierdzisz, że ceny mają niższe niż w hurtowni to nawet nie pytam o hurtownię, w której się orientowałeś, ale zapewne ich plajta zbliża się dużymi krokami :P

 

Aha i u mnie w mieście mam za 30zł złożenie całego sprzętu i to w domu - serwisant sam przyjeżdża :) Szkoda przepłacać za markę sklepu, jak w innym równie dobrym, jeśli nie lepszym sklepie można mieć o kilkadziesiąt zł taniej na każdej części. Przy twoim zamówieniu nvu mogłeś zaoszczędzić nawet 300zł biorąc pod uwagę także b.drogie złożenie. Za 300zł mogłeś sobie naprawdę sporo kupić do kompa, np jakąś bajerancką obudowę jak Antec Three Hundred albo Sunbeam 3D Storm, wydajne i b.ciche coolerki do wewnątrz obudowy czy lepszą płytę główną (np P5Q Pro zamiast P5Q).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość na temp a grzanie się kart to dwie różne sprawy - Ati muszą mieć większą wytrzymałośc, bo się bardziej grzeją.

Chodziło mi o konkretną nazwę modelu - firma, symbol itd. 9800Gt na rynku jest kilkadziesiąt - kilka Asusa, kilka Palita, z dwie Gigabyte, jedna Msi, jedna Twintech, jedna Sparkle, z dwie Galaxy, kilka EVGA, BFG i Zotac też się jakiś znajdzie... Więc, jaki masz konkretnie model? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Juve.

Porównaj sobie pobór prądu Nvidii, a ATI. Wartości przemawiają na korzyść Nvidi (mniejszy pobór prądu). A więc przy większym poborze prądu, nie ma możliwości by karta była chłodniejsza(Nie mówię o zastosowaniu lepszego chłodzenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juvenito - myślisz, że na forum znajdą się idioci którzy nie wiedzą nic o technologii ati vs nvidia.

840 SP = 168 SP (Podzielone przez 5 - taka jest realna liczba SP). Działają one w innej technologi i raz radzi sobie ta technologia lepiej raz gorzej, aniżeli nvidia.

Jak już tak lubisz benchmarki to przejrzyj sobie 9800GT vs 4850... w których ATI wypada łyso.

(Tak wiem wiem ... AMD nie ATI)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

nvu dlaczego nie kopiłeś procesora i7, wypasionej płyty głównej i ATI hd4870X2 ? przecież firehost.pl za 5 zł nie sprzedałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam oto Państwa z nowego komputera. Cpu ma 35 stopni a karta 67 aktualnie po lekkim obciażeniu. Zmienili mi pamięc ram, główną płyte, zasilacz i karte graficzną muszę przyznac ze szybkosc jest odczuwalna na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juvenito, ciekawe jak grubą kopertę otrzymał autor cytowanej przez ciebie recenzji.

 

http://lab501.ro/placi-video/twintech-gefo...0gt-xt-oc-512mb

http://www.pc-waves.com/pc-waves/reviews/t...t_oc/index.html

 

9800GT w wersji od Twintecha jest albo minimalnie lepszy albo minimalnie gorszy od 4850, co przy mniejszej cenie czyni go lepszym wyborem od 4850. Pisanie, iż 4830 jest lepsze od 9800GT to jakieś nieporozumienie.

 

O tym Twintechu piszę: http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...TTwi512+XTOC+BO

 

Jest to w tej chwili najmocniejszy i zarazem jeden z najtańszych 9800GT na rynku. Najtańszy referencyjny 4850 kosztuje w większości sklepów około 50-60zł więcej. Nie lepiej tę róznicę w cenie przeznaczyć na dodatkowe 2Gb ramu albo nieco lepszy procesor zyskując znaczy wzrost wydajności? Przykładowo zamiast Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX kosztującego około 240zł można wziąc Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX kosztującego około 290 (+50) i zamiast podkręcić procesor do pewnych 3GHz (co ma miejsce w przypadku E2180) możemy podkręcić E5200 do około 3,5-3,7Ghz, co - zapewniam cie - da znacznie większy wzrost wydajności niż "zamiana" 4850 z 9800GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Call of duty 5 full detale zero sciny, wcale nie chodzi jak suszara przynajmniej ja tego nie slysze jak gram normalna temperatura podczas pracy wynosi 80 stopni. 4870 jest porownywalne z 280GTX a porownajcie sobie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Jestem za promowaniem ATI/AMD, ponieważ poprawia to rynek. Jeżeli wymarła by konkurencja to nvidia/intel staliby się monopolistami i moglibyśmy sobie pomarzyć o takiej sytuacji w jakiej się znajdujemy. A więc bierzcie co wam się podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juvenito:

 

9800GT Twintecha jak najbardziej ma możliwości dalszego OC - zostało to opisane w testach, które ci podałem.

 

Wyniki z Tom's Hardware są co najmniej podejrzane. Dlaczego? Mam oryginał Supreme Commander wraz z dodatkiem i mi na 8600GT gra lepiej działa (tzn znacznie więcej klatek) niż to oni przedstawili w przypadku 8800GT... 10 klatek/s przy 8800GT? No bądźmy poważni... To ja mam po 20-25 przy kilkuset jednostkach na ekranie przy maks. detalach, maks filtrowaniu anizo itp...

 

Róznica wydajnosciowa między 9800GT a 4850 nie jest taka duża, widać że i ATI umie odrobić pracę domową i posypać mamoną gdzie trzeba :P

 

Gdyby jeszcze popracowali nad grzaniem się / energochłonnością / chłodzeniem, to byłoby naprawdę fajnie. Moc to nie wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juvenito owszem, ale pragnę ci przypomnieć zagrywki ATI z oznaczeniami kart SE chociażby, które jeszcze nie tak dawno miały miejsce. To takze było robienie w konia klientów, nic nie poradzisz.

 

GTX280 szczerze mówiąc mnie nie interesuje, bo mnie na niego nie stać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×