Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Rafix

allegro.pl a aukcja.onet.pl - jak to dziala ?

Polecane posty

Witam,

Nie wiem czy w dobrym miejscu umiescilem ten temat, jezeli nie to prosze moderatora o przeniesienie.

 

Od jakiegos czasu interesuje mnie na jakiej zasadzie dziala aukcja.onet.pl, bo jest to w zasadzie allegro z wstawionymi wstawkami onetu, ale zarowno adres serwisu jak i wszystkie linki rozpoczynaja sie od aukcja.onet.pl a nie allegro.pl, a nie wydaje mi sie zeby byly to oddzielne, na biezaco aktualizowane serwisy - po prostu za duzo roboty...

 

Czy jest to jakies przekierowanie domeny? W jaki sposob mozna cos takiego zrobic "u siebie" ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proste - podpisujesz z allegro umowe, placisz kilka milionów zł i już masz allegro u siebie - banalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To proste - podpisujesz z allegro umowe, placisz kilka milionów zł i już masz allegro u siebie - banalne :)

 

Raczej allegro placi tobie np. za rejestracja od Ciebie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie takich odpowiedzi sie spodziewalem... Byc moze Panowie zle mnie zrozumieli wiec postaram sie dokladniej wytlumaczyc o co mi chodzi.

 

Interesuje mnie w jaki sposob mozna udostepniac wlasny serwis lub jego czesc na zasadzie wspolpracy allegro.pl z aukcja.onet.pl - jak technicznie mozna dokonac takiego przekierowania.

 

Prosze o odpowiedzi osoby, ktore maja jakas wiedze na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, łączysz się po TCP/IP do bazy danych...

 

Kiedyś widziałem podobne rozwiązanie łączące firmę budowlaną z pasażem handlowym wp - onet łączył się z bazą danych która stała na serwerze w biurze firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurdziol: nie masz kompletnie pojecia o czym piszesz :)

 

Mam. Wiem to z prawie bezposredniego doswiadczenia.

Oczywiscie aby taka wspolpraca byla mozliwa trzeba byc odpowiednio duzym serwisem czy witryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

adx -> przy takim rozwiazaniu to trzeba skopiowac wszystkie skrypty na konto klienta i prowadzic tylko centralna baze danych, a mnie interesuje rozwiazanie, w ktorym mam na jednym serwerze aplikacje i baze danych i udostepniam calosc innym serwisom na zasadzie podobnej do wspolpracy ww. tzn. tak, zeby ktos z zewnatrz nie widzial, ze cala aplikacja znajduje sie na innym serwerze pod inna domena. Da sie to zrobic?

 

Potrzebne mi jest takie rozwiazanie, ktore pozwoli udostepniac aplikacje i baze danych teoretycznie nieskonczonej liczbie klientow tak, by ewentualne zmiany w aplikacji dokonywac tylko w jednym miejscu a nie na wszystkich kontach klienta a przy tym zeby wygladalo to tak, jakby kazdy ze wspolpracujacych klientow mial wlasna aplikacje - czyli tak jak aukcja.onet.pl.

 

W jaki sposob mozna to zrobic? Jakies przekierowanie domeny z serwisu klienckiego na aplikacje centralna ? Moze jakies inne pomysly ?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu laczysz subdomene z inna IP. (Ja to robie u mojego registrara.) Pozniej na serwerze tej danej IP wpisujesz wpis VirtualHost z wybrana konfiguracja do httpd.conf (lub do innego pliku jak np. "subdomeny.conf", podlacz go wtedy wpisujac "Include conf/subdomeny.conf" do httpd.conf).

 

Aplikacje piszesz tak, ze zakladasz katalogi:

 

/home/www/app/client1/

/home/www/app/client2/

etc.

 

Kazdy folder wczytuje sobie glowna aplikacje (w PHP np. "include('../includes.php');"), a design dla kazdego z klientow siedzi w template'ach w jego katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×