Skocz do zawartości
konfucjusz

[Virtual Server Linux L 3.0] Prosba o porade

Polecane posty

Witam serdecznie.

 

Dotychczas bylem biernym uzytkownikiem (gosciem podgladaczem :P) na tym forum. Do odezwania sklonila mnie promocja w HE http://www.hosteurope.de/produkt/Virtual-Server-Linux-L , a dokladnie oferta VPS-a Virtual Server Linux L 3.0.

 

Otoz interesuje mnie co o tej ofercie myslicie i jaki system Waszym zdaniem bylby godny wybrania. Osobiscie wybieralbym pomiedzy Ubuntu,a Debianem. Ale mam kilka ?ale?, ktore nie daja mi spokoju i pomyslalem, ze bedziecie mogli mi pomoc.

 

Nie znam za bardzo Ubuntu, a juz tym bardziej Debianie. O ile Ubuntu bawilem sie krotko w wersji desktopowej, to Debianem nigdy (niby to te same dystrybucje, ale dajmy na to , ze Debiana nie ?testowalem?). Od razu chcialbym dodac, ze nie jestem mega Linuksowym laikiem, po prostu te dystrybucje nie przypadly mi nigdy do gustu, na codzien uzywam Fedorke i jestem very happy (niestety tej dystrybucji HE nie udostepnia). Dodatkowym problemem jest to, ze chcialbym, jako ze bedzie to moj 1 szy VPS miec do dyspozycji oferowanego przez nich Pleska, niestety Debian tego nie ma, co by przemawialo za Ubuntu, jednakze powstaje tu z kolei kolejny problem.

 

Debian oferowany jest w wersji 4.0 Etch z mozliwoscia zainstalowania php w wersji 5.2.0, a to przemawia tym razem za Debianem, poniewaz musze miec niestety wersje >=5.2.0. Ubuntu oferuje php w wersji 5.1.2 i niby mozna po dodaniu w zrodlach "deb http://dotdeb.pimpmylinux.org/ sarge stable all" dokonac updatu do wersji 5.2.x , ale czy to nie zgrzytnie calym systemm , pleskiem itp ?

 

No i mam trzy rozwiazania:

 

a) Wybrac Ubuntu 6.06, dodac powyzsze zrodla zupdatowac i przy dobrych wiatrach cieszyc sie nowa wersja php

 

:P Zrobic update`a Ubuntu 6.06 do wersji wyzszej bodajze 8.04 (tam juz raczej nie powinno byc problemu z wersja php)

 

c) Wybrac Debiana i kombinowac z instalacja don Pleska

 

Co byscie mi poradzili, moze ktos ma tego vpsa i kombinowal juz cos w tym temacie?

 

Za wszelkie rady i odpowiedzi z gory dziekuje

 

Konfucjusz

 

 

 

 

ps. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie , ale na tym serwerze beda max 3 stronki oparte prawdopodobnie na 2x Joomla, 1x Wordpress lub 3x ez publish, Nie jest to jednak do konca przesadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja mam ten serwer XL z Ubuntu i miałem PLESKa. Zastrzeżeń nie miałem co do działania obydwu. Jednak jak chcesz zmienić PLESK na DA to bierz Debiana, z Ubuntu mogą być problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobacz może ofertę: serwerydlaciebie.pl tam masz fedore + plesk :P

 

co do He to raczej brałbym debiana + instalował panel: http://isp-control.net/ (wg. mnie 200% lepszy niż plesk :P) ew. zapłacić z 200zł za licencję DA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacz może ofertę: serwerydlaciebie.pl tam masz fedore + plesk :P

 

co do He to raczej brałbym debiana + instalował panel: http://isp-control.net/ (wg. mnie 200% lepszy niż plesk :P ) ew. zapłacić z 200zł za licencję DA..

 

Osobsicie wolalbym wlasnie HE, aktualnie mam u nich pare webpaket-ow i kilka domen .de, wiec i z bawieniem sie w przenoszenie domen nie bylo by problemu (czego de facto nigdy nie robilem :))

 

Zainteresowales mnie tym panelem isp-control, musze o nim poczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę że jak zainstalujesz panel to niewiele ci zostanie do działania RAMu. Z gwarantowanego pewnie nic.

Widzę że zaczynają sie powoli xmas specials :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko weź pod uwagę że jak zainstalujesz panel to niewiele ci zostanie do działania RAMu. Z gwarantowanego pewnie nic.

Widzę że zaczynają sie powoli xmas specials :P

 

No tak tylko , ze bez panelu czarno widze swoja konfiguracje VPsa :P

 

Przy okazji jako alternatywe dla isp i pleska znalazlem cos takiego

http://vhcs.net/new/modules/wfchannel/index.php?pagenum=7

 

jak myslicie warto sie tym zainteresowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki dziekuje wszystkim za porady

 

Zdecydowalem sie, ze wezme tego Debiana i doinstaluje ispCP

Zobaczymy jak to razem bedzie hulac :P

Jedno mnie jeszcze zastanawia.

HE oferuje dodatkowo FTP BACKUP http://www.hosteurope.de/produkte/FTP-Backup

 

Powiedzcie mi prosze, czy jest mozliwosc podpiecia tego do ispCP. Wg HE do Pleska mozna go podpiac to i raczej do isp powinno sie dac i czy wlasciwie warto to brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie musze Wam powiedziec, ze przygotowali tego Vpsa z II predkoscia kosmiczna :P

Bylem przygotowany na przynajmniej min. 24 godziny realizacji mojego zamowienia.

 

A tu prosze

o 18 tej wyslalem zamowienie, mejl potwierdzajacy zamowienie przyszedl o 18:01, a juz o 18:41 dostalem wiadomosc o czekajacym na mnie serwerze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ale musisz jeszcze dostać list w którym jest kod aktywacyjny, do mnie szedł (Sopot) z 4 dni... Jak wpiszesz kod to masz pełnię praw na serwerze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale musisz jeszcze dostać list w którym jest kod aktywacyjny, do mnie szedł (Sopot) z 4 dni... Jak wpiszesz kod to masz pełnię praw na serwerze :P

 

nie nie musze :P

 

Jak juz wczesniej wspominialem , mam u nich jeszcze pare webpackow i po prostu na swoj numer klienta zamowilem dodatkowo VServer.

Dlatego spodziewalem sie tych 24 H czekania

 

EDIT tzn tak mi sie wydaje , ze raczej zaden kod jest mi nie potrzebny.

W mejlu nic o kodzie nie pisali, ale na serwer sie jeszcze nie probowalem dostac, wiec gwarancji nie daje ze mam pelne prawa dostepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze po swoim postem, ale nie widze sensu, aby otwierac nowy temat.

 

Chcialem sie tylko jeszcze raz odniesc do postu @ Noone

 

Tylko weź pod uwagę że jak zainstalujesz panel to niewiele ci zostanie do działania RAMu. Z gwarantowanego pewnie nic.

Widzę że zaczynają sie powoli xmas specials :P

 

Dzisiaj z rana odczulem owe braki RAMu :P Wszystkie 4 strony pokazywaly Internal Error 500, Thunderbird mial problemy z odebraniem z serwera poczty, a proby logowania sie przez SSH wywalaly mi errory podobne do tego "cannot allocate memory". mam tam na serwerze 4 strony : 2x Joomla, 1x dla testow Prestashop , 1 x narazie dla testow Typolight + oczywiscie Ispcp Omega 1.0.0 Stable i juz w tym momencie zuzycie pamieci waha sie w granicach 85 - 95 % . Tragedia !!!

 

Do tego wczoraj dorzucilem shorewalla i dzis z rana jak ,juz pisalem wyzej ,wszystko padlo.

Zuzycie procka 100% , pamieci 100%.

 

mam do was 3 pytania:

1) dziwi mnie w jaki sposob shorewall mogl tak drastycznie wplynac na zuzycie procka (po wylaczeniu shorewalla zuzycie procesora wrocilo do 2-3%)?

2) ile procent ze zuzycia pamieci zyskal bym po wyrzuceniu Ispcp?

3) czy przy obecnych "paramertach", a wiec 4 strony + ispcp, w znaczacy sposob pomoglo by mi przeniesienie sie o poziom wyzej czyli na serwer XL o pamieci gwarantowanej RAM 512 MB , dynamicznej do 1.024 MB RAM ?

 

Dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Konrad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ten serwer XL z Ubuntu i miałem PLESKa. Zastrzeżeń nie miałem co do działania obydwu. Jednak jak chcesz zmienić PLESK na DA to bierz Debiana, z Ubuntu mogą być problemy...

 

Ja wlasnie zaintersowalem sie VPS z tej firmy.

 

Jednak chyba im podziekuje.

 

Dzwonie do nich od 3 godzin i nikt nie odbiera telefonow - wiec z tego juz wynika ze kontakt z nimi bedize baardzo ciezki czyli support do du.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

kontakt mailowy z nimi był dobry, pilnych spraw nie miałem i te 3 godziny mnie nie zbawiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dodzwonieniem się do nich, przynajmniej u mnie, nie ma żadnych problemów, natomiast z odpowiedziami na maile mogli by się niestety poprawić, bo ostatnio coraz częściej na maila napisanego do nich wieczorem, dostaje odpowiedż dopiero na nastepny dzień przed południem. Support 24 h wygląda (powinnien wyglądać) nieco inaczej.

 

 

Ale my tu gadu gadu, a jeszcze nikt nie odniósł się do mojego pytania wyżej :D

 

Ostatnio miałem trochę czasu i zoptymalizowałem co nieco pliki apache2.conf (mpm workera), my.cnf, wyłączyłem binda i zużycie pamięci spadło mi z 85-95% do 36% (Teraz dodałem do serwera bloga na wordpressie i pamięć skoczyła o 10% do góry, ale nie jest źle).

 

Zatem problem z pamięcią można uznać za zamknięty, ale nadal mam problemy z wydajnością procka podczas działania shorewalla. Procek nie wydala i wydajność mam na poziomie 100%. Czy da się coś z tym zrobić panowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×