Skocz do zawartości
Mateusz Sojda

Play Online

Polecane posty

Korzystam z Play Online 3 miesiąc, opinia - polecam w 100%. W Łodzi i w jej leśnych okolicach działa wyśmienicie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend :)

 

Czyli to nie jest taki przecietny wynik?

 

 

EDIT: Jedyne co mnie wkurzyło to sprzedawca w salonie Play. Za grosz kultury osobistej.. Dlatego skorzystałem z usług miłej Pani ;)

 

Poza tym gość powiedział mi, że play od początku nowego roku planuje rozbudowę infrastruktury... Czy to prawda? Można liczyć na większy zasięg na wakacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli to nie jest taki przecietny wynik?

To jest przeciętny wynik, po 23... będzie znacznie milej.

 

Poza tym gość powiedział mi, że play od początku nowego roku planuje rozbudowę infrastruktury... Czy to prawda? Można liczyć na większy zasięg na wakacje?

Infrastruktura jest rozbudowywana na bieżąco, również w mniejszych miejscowościach takich jak np. moje rodzinne miasto, (ledwo 12k mieszkańców), a przekaźnik Play od początku listopada jest.

 

Co jakiś czas tak jakby zrywa połączenie, widzę to po komunikatorze.. Czy to występuje również u innych użytkowników?

Jaki masz zasięg HSDPA? W przypadku HSDPA, zasięg nie wpływa na prędkość transmisji danych, ale zdecydowanie poprawia stabilność połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz zasięg HSDPA? W przypadku HSDPA, zasięg nie wpływa na prędkość transmisji danych, ale zdecydowanie poprawia stabilność połączenia.

 

Jakbym ja to jeszcze sprawdzić w linuksowym NetworkManagerze potrafił... ;)

 

Ale mieszkam tak 1 do maksymalnie 2 kilometrów od nadajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświerzam temat.

 

Niedlugo bedę pracowal na lekkim zadupiu i pozostanie mi chyba tylko internet przez komórę Blueconnect albo Play Online.

 

Pytanie do użytkowników: Czy pingi w takich połączeniach są wyższe niż w tpsa?

Jesli tak to mniej więcej o ile?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyższe, wyższe. Przy HSDPA średni ping do Onetu czy innego WP to ~100 ms. Przykład z iPlusa połączonego po HSDPA 1,8 mbps:

 

PING onet.pl (213.180.130.200): 56 data bytes
64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=0 ttl=55 time=119.015 ms
64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=1 ttl=55 time=108.025 ms
64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=2 ttl=55 time=106.840 ms
64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=3 ttl=55 time=96.788 ms
64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=4 ttl=55 time=106.676 ms
^C
--- onet.pl ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 96.788/107.469/119.015/7.053 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie wpływa to jakoś bardzo znacząco na komfort przeglądania większości stron (Googli używasz na codzień a sprawdź jaki ping do nich jest z czegokolwiek w Polsce ;)) a i SSH da się normalnie używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ed do BlueConnect z Netii ~300ms (stałe IP), z BlueConnect do np. Onetu ~330ms.

W SSH pracuję bezproblemowo - czasem jak po GPRS/EDGE to "tnie" co tu ukrywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bede mial chyba dostępdo PlayOnline i jak uda mi się przetestować to podesle wyniki

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady, nie wpływa to jakoś bardzo znacząco na komfort przeglądania większości stron (Googli używasz na codzień a sprawdź jaki ping do nich jest z czegokolwiek w Polsce ;) ) a i SSH da się normalnie używać.

Dokładnie tak, myślę iż nie ma to w praktyce większego znaczenia również przy pracy via SSH.

 

Ja ze swojej strony polecam jednak iPlus'a, zamiast PLAY. Główny powód to przede wszystkim znacznie większy zasięg (PLAY działa tylko w dużych miastach- tam gdzie jest zasięg 3G, z iPlus'a skorzysta się nawet w lesie, choć oczywiście będzie to wtedy GPRS).

 

Swoją przygodę z internetem mobilnym zaczynałem wiele lat temu, kiedy tylko Plus wprowadził do swojej oferty iPlus simDATA (pierwszy w Polsce mobilny dostęp do internetu typu pre-paid). Sam modem (karta PCMCIA Sony Ericsson GC79) WLAN/GPRS kosztował mnie wtedy 350zł (jak na tamte czasy nie była to mała suma), bo za wersję WLAN/EDGE trzeba było zapłacić już nieco ponad 700zł. Dostęp po GPRS nie porażał prędkością (do 56kbps), ale dopiero po wielu latach, mój stary i wysłużony DELL Latitude C600 doczekał się karty WLAN/EDGE (Sony Ericsson GC89). Połączenie GPRS udało mi się także (po jakimś czasie) zestawiać bezproblemowo również pod Linuksem, dzięki prostym skryptom. Przesiadka z GPRS na EDGE była pewnego rodzaju rewolucją :) choć oczywiście kartę PCMCIA wykorzystywałem także przez te wszystkie lata głównie jako kartę WLAN (ta pierwsza w standardzie B, druga w G).

 

Po przesiadce na MacBook'a, karty PCMCIA stały się niestety bezużyteczne... czas więc było przy tej okazji przesiąść się na coś innego, najlepiej z obsługą 3G. Rolę modemu zaczął pełnić tutaj telefon, a na tę właśnie okazję wymieniłem swojego SE K750i (jeden z najlepszych tel. jakie miałem, choćby ze względu na zbudowaną latarkę która wiele razy mi się przydała) na SE K610i (limitowana edycja Misty White) z obsługą 3G- lecz zaledwie do 363kbps (tyle przynajmniej udaje mi się "wyciągać" wg speedtest'a).

 

Wczoraj późnym wieczorem (jako iż wróciłem z podróży) udało mi się wykonać również kilka testów przy pomocy SE K660i (Wine on Black) i tutaj, jako iż jest to znacznie nowszy model, udało się już osiągnąć (wg danych ze speedtest.pl) maksymalnie download na poziomie 2309kbps :) z uploadem 352kbps (łącząc MacBook'a z telefonem poprzez kabel USB). Przy sparowaniu telefonu z MB poprzez Bluetooth prędkość ta spada do nieco ponad 900kbps (z racji ograniczeń samego BT). Testy te wykonywałem w Toruniu, w miejscu obecnego zamieszkania.

 

Niestety w Piotrkowie (tam od jakiegoś czasu jestem zmuszony na korzystanie jedynie z internetu mobilnego) z racji problemów z zasięgiem 3G, wyciągam jedynie nieco ponad 500kbps (mam tu jednek pecha w kwestii lokalizacji). Mimo wszystko, mam nadzieję iż pokazałem tym swoim przydługim opisem, że internet mobilny nie jest taki zły, jak go malują i naprawdę da się z niego korzystać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ze swojej strony polecam jednak iPlus'a, zamiast PLAY. Główny powód to przede wszystkim znacznie większy zasięg (PLAY działa tylko w dużych miastach- tam gdzie jest zasięg 3G, z iPlus'a skorzysta się nawet w lesie, choć oczywiście będzie to wtedy GPRS).

 

Ja mieszkam "w lesie" i korzystam z play bez większych problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam "w lesie" i korzystam z play bez większych problemów ;)

Wiadomo o co chodzi :). W chwili obecnej Play Online dostępny jest w ponad 100 miastach oraz okolicach do kilkunastu km od nadajnika (mają bardzo silne nodeB), chociaż według map zasięgu Play Online uwzględniony jest jedynie zasięg wynoszący 80% wewnątrz budynków stąd faktycznie istnieje większy zasięg miejscach "białych plam" na mapie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Rykach będąc prawie na granicy zasięgu "wewnątrz budynków" i mając na drodze do nadajnika duży budynek, wyciągam na E160 takie transfery:

404071741.png

zdarza się lepiej ale bywa również gorzej, czasem mi zrywa połączenie.

Drugi dzień się bawię Play Online, przenoszę modem w rożne miejsca i próbuje znaleźć w pokoju dobry zasięg. Czy dodatkowa antena (bo można do tego modemu ja podłączyć) poprawi transfery lub chociaż wyeliminuje zrywanie połączenia? Jaką niedrogą antenę polecacie do tego modemu?

Download spada czasem poniżej 200kbps ale upload zawsze w granicach 350kbps, czym może być to spowodowane ? może zbyt wielu użytkowników jest podłączonych do tego nadajnika? W okolicy jedynie PLAY ma zasięg 3G wiec w salonie modemy schodzą jak ciepłe bułeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podłączyć) poprawi transfery lub chociaż wyeliminuje zrywanie połączenia?
Bardzo możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy dodatkowa antena (bo można do tego modemu ja podłączyć) poprawi transfery lub chociaż wyeliminuje zrywanie połączenia? Jaką niedrogą antenę polecacie do tego modemu?

Zdecydowanie poprawi stabilność, zwiększy również o kilka dBi zasięg. Odpowiedź na pytanie o antenę z pewnością znajdziesz na tym forum.

 

Download spada czasem poniżej 200kbps ale upload zawsze w granicach 350kbps, czym może być to spowodowane?

Zdecydowanie przeciążenie nadajnika.

 

Poniżej wrzucam formularz, dzięki któremu można zgłaszać do Play spowolnienia internetu.

 

 
Numer Abonenta:
Telefon:
Czas wystąpienia problemu (dzień:godzina:minuta):
Czy spadki transferu/zasięgu występują cały czas, czy jakiś określonych godzinach (jakich)?:
Lokalizacja, w której występuje problem (miasto, ulica, nr domu):
Czy Klient korzysta z modemu w różnych lokalizacjach? Jeżeli tak, to czy wszędzie jest problem czy tylko w jednym miejscu?: 
Kody i opis błędów, które pojawiają się na komputerze (jeżeli występują):
Czy restart modemu pomaga?:
Jaki transfer był przed wystąpieniem problemu, a jaki obecnie - dane z oprogramowania do modemu?: 
W jaki sposób Klient określił spadek transferu danych (jakie wykorzystywał programy testowe)?:
Jaki jest system operacyjny na komputerze?:
Czy był zasięg WCDMA, czy HSDPA i ile kresek?
Jakiej usługi dotyczy problem - przeglądanie stron internetowych, przesył danych (p2p, FTP) czy działanie komunikatorów?: 
Czy po przełożeniu modemu do innego komputera problem występuje (tak/nie/brak próby)?: 
Krótki opis problemu:

 

Play bardzo często rekompensuje takie zgłoszenia przyznawanymi dodatkowymi pakietami transferu. Osobiście otrzymałem od nich już kilka GB dodatkowych danych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×