Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
regdos

Postgresql - ograniczenie użytkownikom dostępu do baz

Polecane posty

Czy da się postgresql tak jak w MySQL-u nadawać użytkownikom dostęp do konkretnych baz danych a do innych baz danych zabraniać ?

A jeśli tak to jak lub gdzie szukać takiej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez pg_hba.conf, przez GRANT, przez ręczne klepane zapytania. Zależy co konkretnie chcesz zablokować (schemat, baza w jaki sposó :) . W sieci jest pełno na ten temat. Coś mi świta że od 8.3 zmienili tutaj coś w porównaniu do poprzednich wersji ale już nie kojarzę dokładnie co (możliwe że to http://www.davidpashley.com/blog/databases.../user-admin-8.3 ). Dobrym źródłem jest strona depesz.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez pg_hba.conf, przez GRANT, przez ręczne klepane zapytania. Zależy co konkretnie chcesz zablokować (schemat, baza w jaki sposó :) . W sieci jest pełno na ten temat.

To ja chyba nie umiem szukać, a szukałem i czytałem sporo. Wersja 8.1

 

Chcę uzyskać prostą rzecz.

Są użytkownicy np. user_x i user_y

Są bazy danych np. baza_x i baza_y

 

chcę uzyskać efekt żeby user_x miał dostęp do baza_x a user_y do baza_y

chcę również żeby user_x korzystając z phpPgAdmina widział tylko baza_x

 

Faktycznie można ograniczyć w pg_hba.conf i zacząłem z tym się bawić jednak wtedy phpPgAdmin szaleje bo i tak pokazuje wszystkie bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postgres tak ma. Zdaje się że w phppgadmin była opcja od tego ale i tak user zawsze może zainstalować własną wersję. Do innych baz i tak nie ma dostępu więc zaden problem. Można to osiągnąć na schemie ale będzie to właśnie ręczne klepanie i dużo bardziej kłopotliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×