Skocz do zawartości
KaJmAn

Spowalnia serwer

Polecane posty

Witam mam taki problem gdyż load mojego serwera wzrósł z 0.5 na 4.5 ostatnio w SSH wpisalem HTOP i pokazało mi takie coś

 

 

usr/local/mysql/bin/mysqld  --basedir=/usr/local/mysql --datadir=/usr/local/mysql/data --user=mysql --pid-file=/usr/local/mysql/data/s1.pid --skip-external

 

to najprawdopodobniej zamula serwer co mam zrobić ? czy trzeba coś instalować czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie top/htop, iostat.

 

Ps.Trzeba być uczciwym wobec ludzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kolega jest adminem webr? :D Nie kazdy admin musi sie znac na tym :) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się. Gdyby to było na serwerach webr to by pewnie widział a skoro to livenet to ma prawo nie wiedzieć :D lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam taki problem gdyż load mojego serwera wzrósł z 0.5 na 4.5 ostatnio w SSH wpisalem HTOP i pokazało mi takie coś

Load to nie jest miarodajny wyznacznik obciążenia. Możesz mieć nawet 50 i śmigać na boku w Quake'a...

Poza tym... 4.5 ma oznaczać dużo?

Jeszcze poza tym... Htop podnosi lekko (minimalnie, ale podnosi) wykorzystanie CPU i również Twój ukochany load.

 

I w ogóle martwisz się tym bo zobaczyłeś load 4,5 czy faktycznie serwer Ci 'zamula'?

 

usr/local/mysql/bin/mysqld --basedir=/usr/local/mysql --datadir=/usr/local/mysql/data --user=mysql --pid-file=/usr/local/mysql/data/s1.pid --skip-external[/code]

 

to najprawdopodobniej zamula serwer co mam zrobić ? czy trzeba coś instalować czy co ?

"Najprawdopodobniej", czy zamula? Poza nazwą procesu nie wkleiłeś tutaj kompletnie nic, co mogłoby w jakiś sposób naprowadzić nas na Twój problem... Uruchomiony proces MySQL (których może być kilkanaście), więc o co dokładnie pytasz?

Jeśli MySQL zjada Ci procesory to zacznij od optymalizacji i przeglądnięcia logów w poszukiwaniu 'winnego'. No chyba że jest tam upchanych więcej rzeczy, niż maszyna jest w stanie w ogóle wytrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro MySQL Ci zżera najwięcej zasobów to zobacz jakie jego procesy zajmują najwięcej czasu, 'mtop --idle', włącz logowanie slow-query, etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×