Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
chmuri

Pytanie do expertów.

Polecane posty

Witam tak na innych działach się rozglądam i tak jak tutaj chciałem zadać takie proste pytanko czy jest opłacalne kupić serwer przykładowy + rozbudować o dyski albo taki i ulokować go w jakieś "mniejszej" serwerowni z łączem symetrycznym 2 megowym bez pgp i ile by takie łącze kosztowało?? czy porostu kupić vpsa?? Serwer miłaby służyć do małych aplikacji bazodanowych oczywiście na linuxie lub free bsd ew kikla małych serwisów www.Oraz do pisania zdalnych skryptów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dużo tańszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie VPS. Sprzęt przytoczony bierze kosmicznie dużo prądu, względem swojej wydajności. Do tego jest to już serwer leciwy, co za tym idzie ryzyko iż się zepsuje jest dużo większe. Musiał byś się liczyć z koniecznością trzymania 2 sztuki na zapas w razie czego. No i kolejna sprawa, w razie awarii to Ty musisz dostarczyć komponenty, więc ewentualny przestój się przedłuży. Do tego wyjdzie Cię to o wiele drożej, niż kupno VPS'a :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwasz na do Panie Sebak że jeden z przykładów był sprzętem nowym. No właśnie a jakbym np zakupił sprzęt nowy i umieścił go na takim łączu 2 megowym ?? .Np na pańskiej stronie korporacyjnej jest oferta z dedykiem i np mi nawet taki najtańszy nie jest potrzebny.Procesor by mi wystarczył 1 giga PIII xenon dysk z 20 giga max transfer 50 giga miesięcznie . Ale ten sprzęt mógłbym zakupić ponieważ jest sprzętem nowym i będzie moją własnoscią dlatego opłaca mi sie wydać te pieniądze i w każdej chwili moge go rozbudować bez większych miesięcznych kosztów tak jak to sie ma w przypadku vpsa.Czysto hipotetycznie mógłbym być nawet skłonny dostarczyć ten sprzęt do was do łodzi jeśli była by tylko taka możlwość. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwasz na do Panie Sebak że jeden z przykładów był sprzętem nowym.

Nie jest to sprzęt nowy, przecież on nie jest produkowany od kilku lat...

Lecąc dalej, nie masz szyn do tego, więc trzeba dokupić. Znalezienie w chwili obecnej szyn do tak leciwego serwera będzie graniczyło z cudem. Kilka osób z forum już się na tym przejechało.

 

No właśnie a jakbym np zakupił sprzęt nowy i umieścił go na takim łączu 2 megowym ??

Nowy jak nowy, ważnym aspektem jest by serwerownia czy miejsce w którym będzie kolokowany posiadało podzespoły do ewentualnej podmiany. O ile mamy mówić o usłudze, gdzie ważny jest chociaż trochę uptime.

 

W większości serwerowni serwery dedykowane da się rozbudować za jednorazową opłatą. W przypadku własnego sprzętu trzeba się liczyć z tym, iż kolokacja przeważnie jest droższa niż najtańsza maszyna przytoczona z mojej oferty. Jak Pan pewnie świetnie zdaje sobie sprawę, jeśli coś jest rozwiązaniem nietypowym musi odpowiednio więcej kosztować.

 

Zapomina Pan jeszcze o jednym, o czym już pisałem. Nie wiem czy ma Pan świadomość, iż przytoczony przez Pana serwer będzie pobierał prądu na około 100-150 zł miesięcznie :). Dlatego też większość osób pozbywa się tak starego sprzętu, ponieważ zużywa dużo prądu względem swoich możliwości. To natomiast przekłada się na w/w wydatki na prąd i konieczność używania większych/droższych UPSów. Wydzielanie ciepła, a co za tym idzie konieczność zapewnienia lepszej klimatyzacji.

 

Czysto hipotetycznie mógłbym być nawet skłonny dostarczyć ten sprzęt do was do łodzi jeśli była by tylko taka możlwość. Pozdrawiam

W wielu firma, jak i u nas nie udostępniamy kolokacji, więc takiej możliwości nie ma. Kolokacja przy takich rozwiązaniach wymaga udostępnienia klientowi dostępu do naszej infrastruktury. Z jednej strony nie możemy trzymać naszego sprzętu i sprzętu klientów w jednym pomieszczeniu, zaś z drugiej każdorazowa wizyta danej osoby musi być przeprowadzona w obecności osoby od nas. A to też jest kłopotliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×